YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Ketron (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=63)
-   -   Ketron SD5....? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=5907)

semploje 22.02.2010 04:16

Jos samo 2 pitanja....

Sta je u visoj klasi SD5 iili SD1? Da li SD1 isto zvuci (mislim samo na aranzer deo)?

I drugo..... koji format cita SD5 (stylova)... SD1 nece:mad:..... Da li hoce x1? ili sta, posto nemam konvertor za sd5

BasariStudios 22.02.2010 04:56

SD5 je noviji i takodje visa klasa...zvuce potpuno isto sa razlikom sto SD5 ima
prosireni ROM. SD5 moze da cita SD1 al nemoze nista od X il XD seriju.

zeljko 22.02.2010 05:57

@basaristudio...Evo ovako neznam kako je sa SD5 ali znam da ovaj moj modul SD3 je varijanta SD5.samo sto nema tipke.
Koliko je meni poznato da ovaj moj modul bas cita ritmove od X1 i XD9 kao i ritmove od svih modela MS serije a bas od SD1 ne cita.
E sad da li se SD5 razlikuje samo u citanju ritmova nemam pojma ali ako treba mogu da odem u neku od radnji i da proverim.
Vjerujem da ti to bolje znas od mene jer se bavis tim ali ipak sam hteo da iznesem svoje misljenje o ove dvije varijante.Pooooz

semploje 22.02.2010 13:35

Od SD1 definitivno ne cita, bar meni. Danas cu dobiti i SD1, pa cu da probam sve na licu mesta i javljam dojam...... Mada, ako uspem SD5 da nateram da cita korekno nesto, mozda njega pazarim....iako vise volim 76 dirki
Dodato:
Citat:

Originalno postovano od BasariStudios (Post 123305)
SD5 je noviji i takodje visa klasa...zvuce potpuno isto sa razlikom sto SD5 ima
prosireni ROM. SD5 moze da cita SD1 al nemoze nista od X il XD seriju.

Evo imam oba u studiju i mislim da je sve sto si ovde rekao pogresno:(

Prvo, SD1 ima neuporedivo vise stylova i boja..... boje mu zvuce priblizno, mozda i isto kao i na SD5, samo je na starom izbor boja neeeuporedivo veci (gudaci, jaako dobri horovi, slogovi, svega po malo dobrog vise).

Sa druge strane, SD5 u aranzeru zvuci za klasu bolje (na moju veliku zalost), tako da ni jedna ni druga sprava me nisu zadovoljile skroz. Kako i zasto zvuci bolje, da li je programing, efekti, konverzija... ali jednostavno ritam sekcija je na SD5 jednostavno bolja..... SD1 takodje nije los, ali realno negde u klasi onoga sto vec imam -psr9000, mozda za nijansu bolji (gitare pre svega).....

Steta, da su u SD5 ubacili sve farbe i ritmove kao u sd1, sa tim zvukom i nekih 200 stylova u flashu, za mene bi bio savrsena sprava..... jedino, da probam da prepisem neke farbe iz SD1 u SD5 u user programe, mozda su im waveformi isti, pa mogu prebaciti neke boje koje su zaista dobre...

zeljko 23.02.2010 22:50

Mislim da neces moci prebaciti boje ali nisam siguran...probaj pa javi bas me zanima.poooz

semploje 24.02.2010 09:21

Sinoc sam malo radio i A/B..... definitivno mislim da je najveca razlika u korist SD5 u bubnju, ostale stvari su ako ne 100% identicne, onda veeoma blizu. Takodje, programing novih stilova je ozbiljnije odradjen. Ali opet, ovo srediti je da ti izadje dusa na nos, svi konvertovani ritmovi zvuce jako lose i treba puuno vremena da se civilizuju... a kucati iz pocetka brrrrrr.

BasariStudios 24.02.2010 10:54

Citat:

Originalno postovano od semploje (Post 123322)
Evo imam oba u studiju i mislim da je sve sto si ovde rekao pogresno:(

Neznam sta sam pogresno rekao al onako kako sam rekao je sve potvrdjeno
sa njihovu stranu a isto i onako kako ja mislim, radio sam na obe masine
vise od godinu dana...a to da je SD5 Flagship to i dalje stoji, ako nije vekovima
onda jeste godinama ispred SD1. Flagship razlika nije samo u smislu na koji
ima vise boja il stilova, ima mnogo tu po cemu se to ceni...al to nije sto sam
JA procenio nego to sto sam rekao je sto Ketron kaze...
Sto se tice stilova mislim da to ima veze sa kojim OSom se nalazi u SD5.
I da...do izlaska Audya SD5 je bio Ketronov PA2X...

semploje 24.02.2010 12:45

Ne znam, ja sam i dalje zbunjen.... definitivno je bubanj na SD5 dosta ispred..... sve ostale farbe su egal..... a SD1 ima puuno vise i boja i ritmova.. u stvari, po meni SD5 ima premalo da bi mogao da se nosi sa konkurencijom. Zvuk, svaka cast

EmirTotic 20.07.2010 16:36

Ima li sempler ova klavijatura?

zeljko 21.07.2010 10:43

Ako mislis na SD5 onda nema...Pooz


Trenutno vrijeme na Forumu 17:50

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org