YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Muzički Software (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Soft sampler za LIVE (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=1598)

Korgminator 02.02.2007 23:21

Najvaznije je prijatelji da smo mi svi pronasli nesto cime smo zadovoljni. Imam sada pa800 i skroz sam zadovoljan sa njime, nista drugo pored njega ne koristim (pa80 malo ponekad).

Samo da ispravim par stvari. Emulator X koristi efekte sa DSPa na sound kartici, sto znaci da system sa time ne opterecuje. I da napomenem, zvuk samplera ce da zvuci onako kako "sample-ovi" koje koristite zvuce. Prema tome, ne moze se reci ovaj sampler zvuci bolje od onoga. Samo se moze kazati da jedan ima bolji algoritam i funkcije od drugoga. I kao sto Nedim kaze, "ukuse treba ostaviti na stranu" i novcanik kada je u pitanju koji je bolji sampler. To je isto kao da poredite ficu i mercedesa. Oba auta ce vas dovesti na zeljenu destinaciju, samo sto ce te u mercedesu biti vise komforni i mozda ce se koja macka na putu okrenuti za vama :D. Nemojte da se svadjate zbog gluposti, to je normalno da postoji profesionalniji program od drugoga, uvjek ce biti. Jednog dana bice nesto bolje i od Emulator X, pa sta? Neko ce se zadovoljiti sa jednim neko sa drugim.

Nego meni nije samo jasno zbog cega niko od vas ne zeli da koristi Kontakt 2 kojeg je veoma lako naci "djabe".

nikdejan 03.02.2007 00:02

Kada bi te tvoj komsija, koji ima platu 120 evra, pitao koji auto da kupi, jer mu treba da se vozi do svog sela i to putem koji ima mnogo rupa, sta bi mu preporucio? Ficu ili mercedes? :lol:
To sto Emulator X koristi DSP sa karte dobra je stvar, ali isto tako nije lose ni to sto je VSampler ujedno i VST Host za efekte pa tako i on moze da koristi Emu PatchMix kao VST Plug-in.
Za Kontakt sam cuo sve najbolje i mnogi ga koriste za studio, ali, koliko sam cuo, loading time mu je nesto duzi, pa je zbog toga nepovoljan za "live" upotrebu. Zato ostaje Emulator X ili VSampler. Emulator X ima dobro resen Disk Streaming, tako da su promene instrumenata gotovo trenutne. VSampler nema takav Disk Streaming, ali se svi semplovi mogu ucitati u RAM i onda se pozivati isto tako trenutno. Danas je gigabajt rama nesto preko 100 evra, a u jedan gigabajt moze puno toga stati. Uporedite samo sa, 16, 32, 64 megabajta koliko imaju neki popularni aranzeri i workstationi.
Mislim da ce Emulator X postati neophodan onda kada se vise budu upotrebljavali Loopovi, jer su loopovi na polju aranzera jedan kvalitativan skok napred u odnosu na ovo sto sad imamo. Za sada i VSampler moze odraditi posao vrlo solidno.

Korgminator 03.02.2007 00:51

@nikdejan

"Kada bi te tvoj komsija, koji ima platu 120 evra, pitao koji auto da kupi, jer mu treba da se vozi do svog sela i to putem koji ima mnogo rupa, sta bi mu preporucio? Ficu ili mercedes?"

Preporucio bi mu konja :D. Konj preskace rupe. Sa konjem ce i na benzinu da ustedi. A kada zivotinja ostari onda moze i na razanj. A ako moze konja da pomuze onda moze i svjeze mlijeko da ima. A ako je komsija muzicar onda moze konja da usempluje :lol: :lol:

BasariStudios 03.02.2007 06:07

Adrijane, koristim ja KONTAKT 2, i to ne za dzaba nego me dobro otresli 600$,
pored 11 hardverskih sintova ja bez Kontakta ne mogu da zamislim moje studio,
to je prva stvar koju ukljucim i zadnja koju iskjlucim kad gasim comp.
Toliko je jednostavan za rad...da nemas pojma, a sad odkako sam sam ja napisao
svoju skriptu za FINGERED PORTAMENTO uuuuuuhhhhhhhhhhhhhh...

nikdejan 03.02.2007 11:08

@Adrijan
Preporucio bi mu konja . Konj preskace rupe. Sa konjem ce i na benzinu da ustedi. A kada zivotinja ostari onda moze i na razanj. A ako moze konja da pomuze onda moze i svjeze mlijeko da ima. A ako je komsija muzicar onda moze konja da usempluje

U pravu si 100% :lol: :lol: :lol: Za komsiju muzicara definitivno nema boljeg resenja.

A ovo sto si rekao potvrdjuje jos jednu stvar: Sve zavisi kakav je ko covek. Ti bi, na primer, hteo i da preskaces rupe i da jases i da muzes i da pojedes i da usemplujes i to sve sa "jednim konjem". :lol: Zato si kupio PA800. Ali taj konj mora da je neko svetsko cudo cim sve to radi, pa zato i kosta malo vise.
Ja, s druge strane, tamo gde su rupe cesto idem peske, kupujem meso u mesari, imam jednu zgoljavu kravicu koju muzem i jednog juga kojim se vozim kad je put asfaltiran. Ali ova moja kravica daje bolje mleko od tvog super konja, zato sto je ona specijalista za muzu, a i na otvorenom putu tvoj konj nema sanse sa mojim jugicem. E sad, ja jos uvek idem peske preko rupa, a i meso u mesari nije jeftino... Sve ima svoje... Ne znam... mozda je tvoj konj ipak bolje resenje... :lol: :lol:

BasariStudios 03.02.2007 21:53

Predje tema od VSAMPLER u PA800, ne vidim nikaku smislu nit cilj.
Kontakt i VSampler su skroz 2 iste stvari, namenjeni za jednu istu skroz stvar
dok PA800 je skroz druga stvar...ne vidim tu zasto da se uporedjuje.
Konj i kravica tvoja, to sto si pricao samo si vreme bez veze trosio jer nema
nikakvu smislu.
Nije u pitanju kome sta treba i kakav ukus, pitanje je o SAMPLERima u koji i
Kontakt i VSampler spadaju, dok PA800 ne spada tu, sto znaci konj ne pripada
ovoj prici, mogao si da uporedjujes tvoju kravicu sa nekom drugom a ne konjem.
Radilo se o KRAVICAMA (SAMPLERIMA) ko je bolji a ne o KONJIMA (ARANZERIMA)
jer krava se MUZI dok se konj TOVARI.

Pozdrav

nikdejan 04.02.2007 00:33

cekaj, pa ne razumem u cemu je problem?

pa jesam li ja rekao da se konj MUZE, a kravica TOVARI? Nisam ja hteo da menjam temu, al' ispade tako jer je komsija muzicar, pa hoce da sempluje konja :lol: :lol: :lol:
Mozda smo predaleko otisli sa strucnom terminologijom, pa ljudi ne mogu da nas razumeju, ali onaj ko je bar jedamput muzo konja, zna o cemu pricamo...
Ajd, sad, malo se salimo, a vi moderatori brisite ako smatrate da treba. Zato vas i placamo, da brisete gluposti...

Pozdrav

Korgminator 04.02.2007 00:47

Mene niko ne placa. Sada si mi dao dobru ideju, moram sa administratorom da porazgovaram :lol:.

Korgminator 04.02.2007 00:49

A sto se tice ovih zadnjih par tema poslje moje ideje sa konjem, ne znam ni o cemu je vise tema tako da cu se udaljiti hehehe :D.

Budite pozdravljeni

nikdejan 04.02.2007 00:54

ako se ne varam, tema su bili softverski sempleri, ali je onda yu-midi promenio temu tako sto je rekao da se njemu vise svidja pa1x.
svi to znamo nego niko ne sme da mu kaze.
cak i Nedim, koji je obicno hrabar, ovde nesto muti, pa ovo... pa ono... pa konj.. pa kravica... :lol:
e ajde sad ti kad ides kod njega u kancelariju da mu trazis platu, kazi mu jos i da je on kriv sto je promenio temu, ako smes :lol: :lol: :lol:
ima da te gadja pepeljarom :lol:


Trenutno vrijeme na Forumu 09:13

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org