YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Korg pa800 - kvar RAM-a (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=16977)

baltik79 25.01.2011 20:31

Broj Artista iz Banja Luke mozes naci na njihovoj stranici na netu da nepisem sad ovdje zbog pravila.
Meni je crklo nesto na sintu 31.12. (na dan Nove Godine-nekidan).Nazvao sam Artist i trazio Igora jer on radi na sintovima.Za sat i po mi je rijesio problem tako da sam ipak otisao odsvirati Novu Godinu.Igor kaze da je nova maticna 700 maraka inace.Na svu srecu ja nisam imao taj problem vec nesto drugo,neznam ni ja sta.Ako za ikoga mogu garantovati da je posten covjek to ti je Igor.Mislim da ce se i ostali sloziti samnom.Mnogo sam opreme kupio kod njih i stvarno su realni i azurni.Ovo negovorim da nekog reklamiram vec sa ciljem da te uputim na pravo mjesto,a ne da te vuku za nos i varaju za pare.Sretno, i javi kad sve sredis!

driftkiller 25.01.2011 20:32

Mislim da je oko 500 KM, probaj Artist Banjaluka, msm da je na to kolega mislio.

Pozdrav

cili 25.01.2011 20:37

Servis u BiH je jedino ovlašteni Artist Banja Luka.Traži Igora ili Darku momci su stvarno okej i rade svoj posao bez greške.

EngyKorg 25.01.2011 20:51

onda cu pokusati sa banja lukom hvala vam momci , kontaktirat cu Igora pa da vidim mozda se moze sta i odradit mozda nije cak skroz otisla ,, jos hvala vam mnogo na informacijama sve najbolje momci ;)

sinisa 26.01.2011 20:59

Jel imao ko slican problem?
Kao sto sam reko u prethodnom postu kad se zagreje dobije zvuk kao kad probiju zvucnici kako na semplovima tako i na fabrickim. Primetio sam isto se javlja pucketanje kasnije i sum kako se sve vise greje na Grand Piano RX dok recimo E.Grand Piano GM radi sasvim normalno.

bravo9 27.01.2011 23:40

Koko sam ranije pisao ako je otisla maticna ploca sintisajzer ne moze raditi.Drugo je vicnost servisera da to popravi i kolika je njihova zelja da to urade.Jer potrebno je vremena da se kvar otkrije i da se resi.Retki su slucajevi kada se ne moze servisirati.
Evo Sinisa kaze da pucketanje pocinje kada se klavijatura zagreje .Znaci nije ono ukljuci i ona odmah reaguje.

EngyKorg 28.01.2011 15:14

Kod mene bio ovako slucaj , svirao sam u sobi i pjevac je odpjevo jedno tri cetir pjesme i nakon toga primjetim na Stringsu na fabrickoj boji ko neki kako da opisem kao da vjetar duva kroz boju tako nekako :p znaci nije ono klasicno pucketanje , to je bilo prvo kasnije mi se prosiri i na fabricke ritmove na bubnju se primjetilo da pored onog udarca bubnja ima jos neku primjesu udarca zatim je presloi na semplove al opet pored svega toga normalno palim klavijaturu ,, tako da sam se zaledio i odma mi j sinulo kroz glavu oj majko jer se desilo na dan pred novu godinu koji sam baksuz :(

mariolino 07.01.2013 14:23

Ljudi evo došao je red i na mene.
Klavijatura je 4-5 godina radila bez problema.
Prije par dana počeli su mi povremeno krckati i cviliti semplovi pa pretpostavljam da je RAM vrisnuo.

Zna li itko gdje se u HR može kupiti RAM za PA800?
Dodato:
Ljudi pa zar baš nitko ne može pomoći?

TTsparco 30.01.2013 19:37

Brate Prodaji to….
 
Ja sam imao PA800….evo te BETA verzije klaviatura koje izlaze izmedju PA2x -- PA3X su u beta fazi kod KORGA…..mogu oni pricati sta hoce.. ja sam elektrotehnicar po zanimaju. Oni sve najgore stavljaju u nju. Znas koja ja razlika hardware'a u pa800 i pa3x…..nebo i zemlja…..vjeruj mi!!! prodaj to!!! NIPOSTO NEPOPRAVLJAJ!!!


Trenutno vrijeme na Forumu 03:38

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org