YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   kako da spojim mic iz pa800??? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=10473)

dejanmaksic 17.09.2010 11:27

zdravo,ja spajam u input 1 mikrofon i iz out 1 u mix...radi extra ali se cuje neko zujanje kao prelivanje efekta,a na klavijaturi sam iskljucio efekat i smanjio gain,sta bi to moglo biti,jedan mi kaze da je do terci?

mimiki 07.10.2010 11:08

E Skore odradio sam ovo sto si rekao ne radi mi tako uopste mi ne rade terce na mikrofonima kad sam povezao ovako kako si mi ti rekao,a reci mi da nisi izostavio kabl koji ide u mikrofonski ulaz u klavijaturu gde on ide ? i ja bih zadrzao efekat i sve sa klavijature jer mi se sviđa preset koji sam napravio bolji mi je nego na mikseti

skoricnik 07.10.2010 19:59

Citat:

Originalno postovano od skoricnik (Post 98964)
Evo kompletan tutorial za to.
Koristicu u ovom slucaju dinamicki mikrofon.
Bice ti potrebna 3 kabla:
Jedan - KENON <-> BANANA
Dva - BANANA <-> BANANA.

Uglavnom, mikrofon sa prvim kablom spojis u miksetu u kanal br. 1.
Namestis GAIN da mikrofon ne pikuje kada se malo jace "proderes".
SMANJIS kanal br. 1 na mikseti.
Drugi kabl ukljucis u OUTPUT ZA MONITORE - MON. OUT(ili AUX na starijim miksetama).
Drugi kraj tog kabla ukljucis u INPUT 1 u PA800.
Na kanalu br. 1 pojacas MON. 1 na nekih 11-12 sati (zavisi sve od signala, podesis prema lampici u PA800)
Pojacas poseban siber na mixeti koji se zove MON. 1 (AUX).
Nastimas GAIN u PA800, tako da lampica gori zeleno, eventualno kada se "proderes" narandzasto - crveno nikako.
Treci kabl ukljucis u OUT1 u PA800 i iz njega u kanal br. 2 na mikseti.
U Globalu u PA800 izaberes AUDIO SETUP, dole stranica INPUT i umesto Left+Right stavis OUT1+OUT2.
Na mikseti podesavas zvuk mikrofona, EQ, efekat...

I tako se moze prikljuciti vise mikrofona, ali postoji jedno pravilo:

DOK JE UKLJUCENA HARMONIJA, SME DA SE PEVA NA SAMO 1 MIKROFON!


Nista nije zaboravljeno, a ti nesto ne radis kako treba. Ovo je 100% ispravno i funkcionise.

mimiki 07.10.2010 20:08

tako sam povezao 100 posto i prateći se ne čuju.a treba mi da radi vokoder na oba mikrofona kao leba

mile_mitrovic 08.10.2010 14:14

Je l' upalis HARMONY na klavijaturi dok pjevas.Da li ti je pojacana terca dovoljno u Global-u???

mimiki 08.10.2010 14:40

ukljucen je naravno kad ja ukupčam direktno u pa1x mikrofon to radi super

Dule007 09.10.2010 00:15

pogledaj na mixeru, AUX3 master volumen, kao i volumene AUX3 na potenciometru na oba kanala gde si spajao mikrofone

DinO74 31.01.2011 10:44

Djaba je kolege...sta god da pokusam i kako god da pokusam. Tercu imam na vokalu ali je suha ko barut. Ne spajam mikrofon direktno u klavijaturu nego u mix a vokalist ide preko AUX. Radi se o Pa1xPRO.

Otpisani-EA7 10.02.2011 22:07

ja imam isti problem,
iz pa1x input 2 (probao sam i na 1) u pm600 na aux jedan kabal (imam signal u pa1x svetli lampica kada pojacam siber aux na mikser)
iz pa1x out left right bodem u stereo recimo kanal 9 mikseta
iz pa1x out 1 i 2 tu mi je bas i bubanj bodem recimo u kanal 1 i 2 na mikseti
i naravno mikrofon (sm58 bezicni) kanal 3 mikseta
u globalu lead mi je skroz levo panorama i harmony skroz desno panorama.
audio output sam stavljao i na 1+2 i na left right.
sta se desava, nema mi nigdee terce, koliko kod pojacam siber aux i koliko god dodajem aux na kanalu 3 gde je mikrofon, nema mi terce nigdee ???
gain pozadi na pa1x smanjen skroz
par dana premestam kablove sve sve ali terca nigde ne izlazi, kada kopcam bez aux radi sve ok
sta radim pogresno to stvarno neznam, a treba mi vokoder preko aux jer odvajam sve izlaze na pa1x
protumacite ovo pa ako jos neko zna neko resenje hvala, ja vise neznam dalje
Dodato:
evo da dodam, cackao cackao i konacno pronasao resenje, u pitanju je pa1xpro, sto se tice kablova sve je tako kako je skoricnik napisao, jos samo u globalu su potrebne neke izmene a ja sam to odradio na sledeci nacin
u voice processor setup lead voice level mi stoji na -15db panorama u sredini
a u voice processor preset harmony mi stoji na -15db, harmony voice level 0 db i pan isto u sredini, onda sam audio output stavio na left/right gde mi je inace up1 - 4 i lower izbacen ,tako je kod mene proradilla terca na kanalu gde mi je mik. ukljucen

just_be 03.05.2011 11:35

Da ne otvaram novu temu, nadovezat cu se samo.Dakle, imam problem sa vocalistom.Dok se prica na mic. ili pjeva javlja se kao neki sum.Dakle samo dok se govori odnosno pjeva.Ja ne znam jel to do terci vocaliste.


Trenutno vrijeme na Forumu 06:03

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org