YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Ostalo (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=66)
-   -   In-ear monitoring (iskustva i saveti) (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=6483)

Vule 06.05.2011 02:02

I sve to iz izlaza sa slusalice...ono na mixeti gde pise "phones"? :lol:

Steta samo sto ove glupe mixete imaju samo jedan izlaz za "phones" pa moze samo jedne slusalice,to je veliki propust proizvodjaca.

just_be 06.05.2011 13:26

Radim u diskoteci trenutno pa zelim rijesiti problem preglasnog zvuka da pritom cujem konkretnije svirku odnosno pjevanje, svaki triler.A Zbog prevelike glasnoce,velikog prostora i buke ponekad cujem izoblicenje zvuka.A "vjeran zvuk" kolega @mirandess znaci, da na slusalicama zvuk ne odudara puno od zvuka koji izbacuje ozvucenje.To je razlika ovih obicnih Hi-Fi slusalica od marku na kojoj npr. uvijek ima dovoljno bassa, visokih uvijek i sve zvuci super,takve slusalice izbacuju uljepsan zvuk a kada ih skines i cujes pravi ton prepadnes se:)

aleksandar72 06.05.2011 16:19

Kod odabir InEar slusalica je primarno,koji ces instrument slati na monitoring.
Zasto?
Svaki InEar ima odredjene specifikacije i namenu,tj predispoziciju za odredjeni instrumenat! InEar za bubnjeve zvuci neupotrebljivo za vokal,jos manje za gitare...itd.
Hi-Fi slusalice zaboravi...."njente",zero!!
Imam BOSE InEar,isprobao na PA sistemu zvuce neupotrebljivo,na HIFIju "orgazam"!
Licno koristim InEar 4 komada,od slusalica, Sennheiser,Shure SE310,Hearsafe

Moja preporuka za generalni sound(keyboard):
Sennheiser IE4
Za vokal: Shure SE215

Miljan 22.11.2012 04:09

A je li potrebno neko "pojacalo" za slusalice ako se kace na aux kanal na mixeru?

neconix 22.11.2012 09:49

Po moguctstvu crest audio 8001...

accordst 04.12.2012 14:31

Sennheiser MX-470
 
Sennheiser MX-470 cca 25 eur ,vokal se čuje sasvim O.K. a mislim da je to ono što većina želi čuti u ovoj vrsti ''monitoringa'',one sa ''pijace su stvarno za ništa...naravno da za više para ide i više muzike,al ove gore spomenute su neki minimum po mom ukusu

josipv 07.12.2012 10:08

Kod mene u bendu koristimo predpojačalo za slusalice sa 4 izlaza(košta oko 80eur.) svatko se pojacava koliko hoce da cuje u slusalice,a posto koristimo digitalni mixer,tocno mozes odredit koji instrument tj,kanal hoces u slusalice i zakon je!
Kontrola je odlicna nema bezpotrebnog pojacavanja i ndglasavanja jer se tocno cujes onoliko koliko treba....
Napominjem da koristim slusalice od mobitela i odlicno završavaju posao!

nemanja 1982 22.06.2013 11:38

Jedno pitanje,da ne otvaram novu temu. Gde ubaciti Akg Ip2 u Behringer PMP2000,da dobijem stereo sliku.Da li je to moguce?
Dodato:
Moze neko da mi odgovori?

NordX 22.06.2013 22:30

Mislim da mozes da kopcas te slusalice nisam siguran. Kod mene na PM600 kopcam na Phones.E sad kod tebe ne znam.

NordX

UvikKontra 12.05.2015 18:08

Citat:

Originalno postovano od NordX (Post 246456)
Mislim da mozes da kopcas te slusalice nisam siguran. Kod mene na PM600 kopcam na Phones.E sad kod tebe ne znam.

NordX

Zna li netko kako spojiti predpojačalo za slušalice (npr. Behringer HA8000) na powermate-a koji ima samo 1 "PHONES" ulaz?


Trenutno vrijeme na Forumu 19:21

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org