YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Vesti (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=70)
-   -   Muzičarima plene opremu ! (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=19379)

EmirTotic 11.07.2011 19:04

Ne vredjam se, nemam ni pravo stariji ste i u ovom zanatu duze nego ja godina sto imam. Za licencu stvarno nisam znao, za inostranstvo znam da imaju neki papiri (ata carnet ili sta vec) ali za ovde ne znam. Znam samo da mi nikako ne bi bilo svejedno da posle odredjenog vremena sastavim pare za ozvucenje (a verujte da tesko ide) i da dodje policija ili inspekcija da mi zaplene to. Mislim da odgovornost treba da snosi gazda lokala jer on u principu sve organizuje. Ranije sam se zanosio kada sam tek uzeo klavijaturu da napravim ugovorcic kojim bi osigurao klavijaturu u slucaju da se desi nesto nepredvidjeno, evo vec skoro 2 godine od toga, sam sam sebi smesan kad se setim da sam hteo tako nesto jer niko ne bi hteo ni da cuje.

Vule 11.07.2011 19:20

Ono sto mozes da uradis je da izvadis tu licencu i pokrijes sebe i svoj rad,imas dokaz da si muzicar a sve ovo ostalo nije do nas,tu su gazde obaveznije da srede papire.

EmirTotic 11.07.2011 19:40

Da to moze, sad bih otisao to da uradim i ne bih pitao sta kosta. Ali ne pada mi na pamet ko bi mogao da izda tako nesto. Jel imate Vi to?

Vule 11.07.2011 19:45

u udruzenju estradnih radnika se to vadi...potrazicu broj telefona udruzenja i poslacu ti na PP pa se informisi o svim detaljima

EmirTotic 11.07.2011 20:02

Hvala Vam puno.

sstipa 11.07.2011 22:13

Pozdrav svima
Sto se tice udruzenja estradnih umetnika kome treba br. moze slobodno da se meni javi na pp pa da vas povezem sa njima, jer sam i ja drug clan u Sr. Mitrovici - ali da smo nesto vise zasticeni, da su nam svirke vise placene ili da gazde lokala prave ugovore sa nama gde nam moraju placati i staz....- bar do sad -velika neostvarena zelja svih nas !
Samo polocija oduzima svima opremu - cupa kablove iz mixera i kutija - otima instrumente - kao u filmovima i to bez obzira imao licencu ili ne jer je radom posle 01h. narusen javni red i mir i nije gazda lokala kriv nego muzicari koji bi trebali da prekinu svirku u 15 do 01 h bez obzira na pritisak gazde da sa svira i dalje !!!

Dell 11.07.2011 22:21

Zanima me sto se tice tog polaganja, ako ste zavrsili osnovnu i srednju muzicku ili samo osnovnu (nizu) logicno bi bilo da se ne mora polagat uz prilozene svjedodzbe. Jel se onda samo placa clanarina godisnja ?

sstipa 11.07.2011 22:29

Muzicka skola nema nikakve veze sa ovim polaganjem - bar ovde u srbiji , ali potrazi malo po forumu o ovome je dosta pisano jer ima razlike u tom dali imas licencu ili placas samo clanarinu

Dell 11.07.2011 23:33

Znaci ako muzicka skola nema nista s tim polaganjem, to daje za pravo nekome u komisiji za polaganje za koga je moguce da nije muzicki obrazovan da nekome s diplomom u ruci nesto kaze? :)
Sto se tice vaseg upucivanja meni da potrazim malo forumu, reci cu vam da i ljudi sa muzickim obrazovanjem mogu upasti u probleme kao i vi svi u Sremskoj Mitrovici, tako da je moje pitanje sasvim na mjestu sto se toga tice, jer rjesenje tog malog problema vodi rjesenju ovog veceg o kojem raspravljamo zar ne? ;)

harepa50 12.07.2011 00:52

A sta je s onima koji rentaju ozvucenje od nekoga? (ja ne, ali ih ima) Sta tada :confused:

Ja jos nisam cuo za slucaj oduzimanja opreme muzicarima ovdje.

@Dell
da li je ovaj zakon uspostavljen i u BiH, ili ostali ako neko zna?


Trenutno vrijeme na Forumu 16:12

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org