YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Ritmovi (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Prijedlog za novu upload/download sekciju (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=604)

yu-midi 15.01.2006 18:41

Uploaduj u zip-u :!:

toma 15.01.2006 19:44

prebacio sam u zip i sve radi, izgleda da nece u rar formatu

hvala ti yu-midi na pomoći

POZDRAV

gorpet 15.01.2006 22:19

A kako bih ja mogao nesto i skunuti?! :D
Izgleda da mi nije dopusten download "specijalnih" ritmova?!
Ili nesto radim pogresno?

yu-midi 15.01.2006 22:35

@gorpet
znam da sam nesto zaboravio dobro je da me posjeti :lol:

zokin 16.01.2006 23:37

Voleo bih od kolega bilo kakav komentar ritmova koje sam poslao, cisto da znam vredi li to ista ili sam mozda umesao prste tamo gde mi nije mesto.

Pozdrav svima od Zorana!

kreso 17.01.2006 09:57

@ Zokin

prijatelju, nisam još stigao preslušati tvoj rad, ali nemoj da se sekiraš.
Bitno je da imaš volje i da se trudiš. Nitko ovdje od nas nije nekakav velemajstor u pravljenju ritmova. Ako si već samo osnovni ritam pogodio, odredio dobar tempo i prelaze već si takoreći uradio pola posla. Introe si svako sam može nasnimiti ako treba, a na traci si može svak izmjeniti boju koja mu najbolje odgovara.
Samo nastavi dalje s radom i nemoj brinuti jeli to za dvojku ili peticu. Bitno je da je prolazno. Naravno nemožeš staviti u neki ritam Sirtaki ako je Rumba i obratno. :wink:
Što više materijala u sekciji dat će selekciji određenu težinu, a najbolji radovi će se već probrati, pa čak i prerade će biti i više nego dobre.

Samo naprjed, nastavi s radom kao i ostali i vidjet češ da će biti OK.

Pozdrav

yu-midi 17.01.2006 19:30

vazno je da nas ima sto vise koji hocemo nesto da uradimo,a gdje ima volje bice i uspjeha!

:?:
Kako bi bilo kao sto je vec tema bila da se organizujemo po grupama i da svako sebi jednog od izvodjaca izabere sto od zabavih ili narodnih pa tako da se radi.
Tako bi mogli izbjeci dosta duplikata.
Clanove mozemo da postavimo u jedan od novih pod foruma tako da se zna ko i sta radi !

yu-midi 17.01.2006 19:32

Da jos nesto sto je veoma vazno tj.
Ako neko radi dobro sa softver za obradu midi fajlova i takvi su nam potrebni !
Da bi dobili dobar ritam potrebno je sto bolji midi fajl :lol:

kreso 18.01.2006 10:15

@ yu - midi

Prijatelju, takvih je ovdje malo ili gotovo ih nema. barem ja tako mislim.
Napraviti ritam od MIDI filea preko Style Worksa je pi*kin dim :oops: , ali napraviti dooobaaar MIDI file je već posao. Prije par godina sam probao raditi preko sequencera na solo synthu. Ali kad sam poslije to preslušao na aranžerima, na svakom je to zvučalo drugačije, čak je na nekima umjesto bubnja lupao klavir.
To je težak posao i mišljenja sam da smo osuđeni rađe od postoječih dobrih MIDi fileova s tržišta raditi styleove. Kad malo bolje razmisliš bolje se isplati kupiti za 3-5 Eura po komadu dobar MIDI Gold, nego se zahebavati 3-4 sata. Stari moj, vrijeme je novac i barem meni je moj radni sat vrijedan 15 Eura. a za to kupim cca. 5 MIDI-a. A da napravim 5 dobrih MIDI-a treba mi min. 15 sati krvavog rada. :roll: Mislim da me razumiješ.
Ako postoje na ovom forumu majstori za dobar MIDI dapaće da su dobrodošli, i ja osobno ne samo da skidam kapu pred njima (moj duboki naklon), nego im se divim kako samo imadu živaca :lol:

Najbolje bi bilo da postoji softwer koji bi MP3 pjesmu odmah prekonvertiro u MIDI, izbacio van vokale i ošini po prašini :lol: :lol: :lol:
Ali nema ga, i tako nešto je nemoguće :cry: Ali jelda, bilo bi dobro ... :wink:

yu-midi 18.01.2006 10:43

to bi najbolje bilo :lol:
vjerujem da cemo mi biti u penziji dok se tako nesto ostvari :cry:
Moje misljenje je da se postojeci Midi fajlovi pomocu softvera kao Cubase,Sonar itd.. obrade sto bolje moze a ne da pravimo nove,malo ja nas za tako nesto i stvarno skidam kapu takvim majstorima jer nimalo nije lako napraviti taj fajl.


Trenutno vrijeme na Forumu 23:31

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org