YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   korg pa800 mrlja na display-u (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=12597)

Alix 14.03.2012 10:03

Citat:

Originalno postovano od rocco (Post 208695)
mrtvi pikseli nemaju veze sa crkavanjem display-a,to ti je kao televizor sa mrtvim pikselima mozes ga gledati 10 godina,ja na roland G600 imam takvu mrlju vec 6 godina i nema nikakvih problema,nit se siri nit se smanjuje,nosio sam kod jednog vrlo dobrom majstoru za klavijature i reko mi je da se to ne popravlja al moze da radi do beskonacnosti

Može a i ne mora...Nebi se sad prepucavo šta jest a šta nije...Svaki školovan inžinjer ti može potvrditi na koji način radi mreža pixela na lcd-ju i samo pitanje vremena je kad će početi odmirati i drugi pixeli..To govorim za LDC u boji..Za monocrome ili vrno-bjeli što ima Rolad G-600 je drugačija stvar...Tamo imaš samo "0" i "1" dakle ili je crn ili nije upalje a kod boja je mnogo kompleksnija stvar koja se reguliše povodom električnog napona.Da ne odužavam-kad rikne-rikne,POzdrav!

da odgovorim momku--U tom primjeru nemaju pixli veze sa tim i da si bliže to bi rješili za jedno 2h...
Al ovako ako znaš nekog kolegu da ti to sredi nećeš imati nikakvih problema...To nije neki veliki kvar al kad budeš prodavo sinth svako će da se zabulji u taj displej i da počne maslati oko cjene ili kako to n valja da je u kvaru i slično...E sad hoćeš li ga uspjeti uvjeriti da to nije pokvaren display,itd itd...Jako gadna stvar.

pericadex 17.03.2012 02:28

Meni je isto tako bilo na pa 80. Meni je nastalo tako sto sam preko stavio drugu klavijaturu koja je bila teska. A nisam imao kofer nego torbu. Kad sam dosao na svirku, upalio klav. i mrlja na sred ekrana. Gitarista kaze da je moguce da je otisao piksel. Ja iskren da budem, i ne razumijem se toliko u to. Bas mi je bilo krivo. Kad sam dosao kuci, sutra dan upalim klav. sve normalno. Ova plastika od ekrana je bila pricepila ekran, ili sta vec... al sad je sve ok. A sto se tice pa 800 moj rodjak ima slican problem, on kaze da je imao neku tacku, i sa tom tackom je radio do skoro dok nije zamjenio za pa 3x. xD pozdrav

Amelo 23.03.2012 16:30

Citat:

Originalno postovano od Alix (Post 209967)
da odgovorim momku--U tom primjeru nemaju pixli veze sa tim i da si bliže to bi rješili za jedno 2h...
Al ovako ako znaš nekog kolegu da ti to sredi nećeš imati nikakvih problema...To nije neki veliki kvar al kad budeš prodavo sinth svako će da se zabulji u taj displej i da počne maslati oko cjene ili kako to n valja da je u kvaru i slično...E sad hoćeš li ga uspjeti uvjeriti da to nije pokvaren display,itd itd...Jako gadna stvar.

Hvala kolega na odgovoru al da li bi mogao da mi pojasnis sta je u pitanju jel sad crko display jel mora da se menja ili ne ili je ipak ta neka folija se odlepila da bi mogao da znam sta mi je ciniti da li da trazim da kupim display ili da trazim dobrog elektrootehnicara da mi ovo pogleda pozzzzz...


Trenutno vrijeme na Forumu 13:09

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org