YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Tyros3 - Razna pitanja (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=23619)

NordX 06.02.2017 00:33

Hvala puno!!! Jos jedno pitanje imam,da li pri konverziji ne gubim na kvalitetu semplove. Posto sam probao preko Awave Studio, i kad konvertujem TVN u UVN, u tom UVN fajlu izgubim loop tacke, pa moram opet za svaki ton da radim loop.

Da li je to slucaj i ovde ili nije? Znaci ovaj program konvertuje u formatu i za T3 i za T4?

casper 06.02.2017 00:58

Nisam se time igrao par godina pa ti ne mogu sa sigurnošću reći. Koliko se sjećam, ne gube se loop točke jedino što nakon konverzije ostaje previše release-a na uzorku sampla. Ali to se skrati s jednim potezom. Tako je, materijal je nakon konverzije spreman za Ty3 i Ty4.

tyros2 07.02.2017 13:13

Citat:

Originalno postovano od NordX (Post 294592)
Hvala puno!!! Jos jedno pitanje imam,da li pri konverziji ne gubim na kvalitetu semplove. Posto sam probao preko Awave Studio, i kad konvertujem TVN u UVN, u tom UVN fajlu izgubim loop tacke, pa moram opet za svaki ton da radim loop.

Da li je to slucaj i ovde ili nije? Znaci ovaj program konvertuje u formatu i za T3 i za T4?

Pri konverziji NE gubi se nista na kvalitetu sa Yamahinim programom.Odradi ga 100%.

Pozdrav

NordX 12.02.2017 19:59

Hvala tyros2 i hvala Casper.

E imam sad jos jedno pitanje,pretrazio sam forum ali nisam uspeo da nadjem resenje. Imam problem sa MIDI tercama na T2 ,ranije mi je to radilo odlicno, medjutim, kad sam vratio na fabricke postavke onda pre par meseci kad mi je bio HD u pitanju, sve mi se obrisalo.

Ja sam nasao kompletno prave Midi terce bas za T2,kao i podesavanja ali nije to to. Tercu mi svira ili neki klavir ili neka Distorzija i to u falsu, a postavio sam sve lepo po uputstvu na RIGHT 3 kao i ranije dok sam imao.

Do cega moze da bude? Imam samo jedan MIDI KABL,on je ispravan koliko mi se cini,da nije ne bi se desavalo nista, menjao sam pozadi,MIDI IN,MIDI OUT,menjao mesta (mislim na kabl), ali nazalost nista.

Gde gresim?

casper 12.02.2017 23:32

Problem može biti u podešavanju midi postavki, krivo odrađenim tercama (video iz slijedećeg linka) ili lošem kablu, tj. krivo spojenom MIDI kablu.

Ovo je tema u kojoj piše sve što je potrebno pa ti malo prouči gradivo i javi se što nije jasno.

VUNIMRAV 13.02.2017 13:01

Dešavalo mi se mnogo puta da pre početka svirke(i pre par dana) da kad očita,prvo je što probam tercu-midi,da mi svira klavir.
Koliko god puta mi se to desilo a jeste bar 10, oba puta su razlozi bili što sam kabel midi "ubo" iz B u B.Eto samo zato,brzina i mehaničko spajanje po hiljaditi put.
Znači ako su ti postavke kao na slikama u uputstvu,nema šta drugo biti,ako si označio A midi ulaz onda mora biti A a kažem ti,nesvesno se dešava.

NordX 28.06.2017 23:22

Da ne otvaram novu temu, samo me zanimaju par stvari. Planiram da kupim ili Tyros 3 ili Tyros 4.

Trenutno sviram T2, e sad zanima me, koja je razlika u soundu izmedju T2 i T3, i izmedju T3 i T4. I koje su prednosti, na T3 a koje na T4,izuzev da T3 ucitava,a T4 ne ucitava, generalno me Sound zanima,kao i brzina.

Nadam se da ne zamerate, sto pitam.

Hvala unapred.

casper 28.06.2017 23:46

Evo teme za tebe. Pročitaj pa odluči. Tamo imaš različitih razmišljanja što je bolja kupovina ali i detaljan opis po čemu se razlikuju ova dva modela.

NordX 05.07.2017 14:04

Eto mene opet. :D Zamenio sam danas svoj T2 za T3 i od danas konacno vlasnik T3. E sad odmah par pitanja, kako da sacuvam sve sa hard diska, tj. da povezem sa racunarom, kojim kablom,i da li pri paljenju trebam da drzim nesto?

Drugo pitanje je, MIDI terce. Da li te iste smem da ubacim na T3 i da li ce raditi bez ikakvih problema,posto na T2 sam imao terce koje rade besprekorno.

Hvala unapred.

Alen P 05.07.2017 16:41

Povezujes klasicnim midi kabelom npr. za printer. Kad palis, drzish Music Finder. Tada ce pc prepoznati Tyros kao hard disk. Dalje radis ko da radish s usb stickom...


Trenutno vrijeme na Forumu 01:40

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org