YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za kupovinu (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Motif 6 ili Fantom S,Xa? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=26745)

NordX 10.02.2014 17:05

Motif 6 ili Fantom S,Xa?
 
Pozdrav svima. Resio sam da pazarim jedan Workstation. E sad me zanima,da li ima neko iskustvo sa Motif 6 Yamahom,da mi kaze nesto vise o njoj,kako ''izlaze'' semplovi,kakva je za sredjivane,da li je slicna sa ES6 ili kako? Ili je bolja varijanta da kupim Xa ili S? Cene su slicne izmedju ove 3 sprave. Kakva je situacija,sto se materijala- Setova tice?

Da napomenem da sviram i klubske svirke,kao i tezge.

U odnosu na TR-a,posto sam njega svirao nekih par dana,sta bih dobio?

Nadam se da ne ponavaljam temu,citao sam dosta toga,ali ovako nisam nesto nasao.

Molio bih da mi neko tacno,jasno i precizno odgovori. :)

Hvala unapred.

NordX

Todorgm 10.02.2014 17:16

S ili xa,s tim sto S ima bolju dirku

grabovac037 10.02.2014 18:46

da fantom s ali ako sviras solo i bas na primer mozes da places pored fantom s nema nikakvo biranje farbi tu je mnogo bez veze napravljen uzmi lepo ti xa ili tu yamahu po meni bolje xa za to sto tebi treba
i motif ti je ok slican je kao es ali manje memorije itd jbg
sad setova jbg imas semplova pa radi sam kako tebi odgovara set

vingula 10.02.2014 18:55

kako Fantom S nema biranja zvukova? pa ode u Layer mode i napravi tamo šta hoče i koliko hoče što se tiče zvukova (ili ti ga BOJA/FARBI) i napravi split zvukova kakav hoče

srdjan motif 10.02.2014 19:44

ako motif clasic nije kompatibilan sa motif es jer es cita W7A a clasic W2A. zavisi shta svirash ako svirash bas i kontru motif clasic moze da te zadovolji. ali ako hocesh solo i bas i kontru onda bolje je da uzmesh XA bar za nju imash setove na svakom cosku. pozzz

rolandx 10.02.2014 22:05

Definitivno Fantom S. Kad smo kod dirki, slicniji je fantom s - mutifu , nego Xa... Druga stvar lepo su objasnile kolege sto se kompatibilnosti semplova tice, opet prednost fantom S ( iako ih bas i nema na svakom cosku.. ja sam se namucio) . Na kraju krajeva, zna se ko je davno napravio vrhunski set za Fantom S Xa X6.... potrazi na you tube, preslusaj snikmke da li ti se svidja i odluci. Ne mogu da linkujem - reklama je jbg. Dakle Fantom S definitivno.

skoricnik 10.02.2014 22:08

S.


Sent from my iPhone using Tapatalk

NordX 10.02.2014 22:16

Hvala svima na odgovorima. Odlucio sam! :)

Hvala jos jednom :)

srki Fantom 04.03.2014 00:30

Evo i ja imam od skoro fantom S,samo mi ovo slaganje boja u favorite nije bas najjasnije,kada namestim favorite u singl modu(patch) pojavi se lepa pegledna lista 8x8 boja koje menjam dole ispod ekrana na one dugmice,ali u perfomans(layer) je drukcije tu onda u favoritima nemogu da menjam doje sa onim dugmicima ispod ekrana,nego samo tockicem i strelicama ili ja neznam da namestim?
Ovo stvarno glupo ako nemoze drukcije da se menjaju boje u Perfomansu.

skoricnik 04.03.2014 02:14

Ne moze drugacije, tako je kako je.


Sent from my iPhone using Tapatalk

tranzit 04.03.2014 02:24

Citat:

Originalno postovano od NordX (Post 264390)
Hvala svima na odgovorima. Odlucio sam!

Iiiiii... sta si odlucio ? Momak podigao najbolje momke foruma da mu daju odgovor i onda jednostavno... on je odlucio....bez da kaze sta !!!!! =))=))=))=))

NordX 04.03.2014 09:47

Vec par dana Fantom S :)

Va-7 04.03.2014 13:56

Dobra odluka

nemanja 1982 06.03.2014 14:44

Jedno pitanje da ne otvaram temu novu. da li da menjam kurzweil k2661 za fantom xa? moze neko da mi kaze razilke sta je bolje losije?

srki Fantom 06.03.2014 16:28

Fantom S je stvarno extra synt dirke perverzija ja ga jos upoznajem,samo me mnogo razocaralo ovo menjanje boja,mora cu da skupljam kintu za g6.

rolandx 06.03.2014 22:09

Naviknućeš se... Kada sve lepo poređaš ( terce, solo, duvački, žičani, strin...) veruj mi nećeš koristiti više od 60 tak dobrih preformansa... Bar ja više ne koristim.... što se neke standardne svirke tiče...

srki Fantom 07.03.2014 09:57

Heo bih nesto da pitam vas iskusne Fantomiste mada mozda nije mesto u ovoj temi svakako ce biti od koristi kolegi Nordx-u,dali se moze
u Fantom S ubaciti set od G6 ? Ako moze,dali bi neko imao zivaca i vremena da objasni postupak ?:) ovo sam pitao vec vise puta ali niko nece da kaze
Dodato:
Na kraju cu morati potraziti Mosu Pucka da mi objasni hihi

Iggy Prince 12.05.2014 05:13

Mozes da importujes, samo semplove iz seta za G6, ali tu ti je i ogranicenje memorije. Sve u svemu je jako dobra klavijatura, Jedino je malo zeznuto to biranje farbi. Ja licno sam vise za Xa, i zbog toga, i zbog mnogo drugih stvari.
Posedujem ga, i planiram da ga menjam, ali samo za isti, samo u malo boljem stanju.
Ps. Uskoro zavrsavam kompletan set za Fatnoma S/Xa/X6 i postavljam ovde, pa se posluzite.

srki Fantom 13.05.2014 08:23

Na menjanje boja sam se vec priviko,meni je veca mana ova memorija bas je malo 130 mb za semplove,da sam znao za ovo ranije kupio bi X6 jbg.muka je ovo pravljenje seta,nemozes da nadjes brate sredjen set za fantoma strasno.
Dodato:
Bas lepo ot tebe ako imas sredjen set i i zelis da ga podelis snama :)

NordX 13.05.2014 16:54

Kako ti je malo 130 MB,sta ti treba to toliko memorije,kada koristis 20-30 koje se vrte 10 godina vec? :) Meni je to sasvim dovoljno. :) Nekad sam na Tr-u imao 64 MB i sve to spakovao kako treba a ne 130 :)

srki Fantom 13.05.2014 23:07

Pa fali druze bar jos jedno 20 mb,ima dosta dobrih semplova za Fantoma ali zauzimaju mnogo memorije,a kada se sempl skrati onda losije zvuci,drugo set se ucitava dosta sporije zbog manjka memorije,pazi ako ubacujes semplove u User memoriju nemoze vise od nekih 15 mb da stane i vec mi je jedna memorija riknula:)


Trenutno vrijeme na Forumu 10:51

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org