YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Kako Pcg Od Tritona Ubaciti U Pa 800 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=2728)

nele1 03.11.2007 01:58

Kako Pcg Od Tritona Ubaciti U Pa 800
 
Kako Pcg Od Tritona Ubaciti U Pa 800 Kako Se To Definise I Kako Se Radi

To Me Interesuje Jer Ima Mnogo Lepih Boja Recimo Sa Le;tr;clasic I Ostali

Tritoni Pa Kako To Da Se Ubaci U Pa 800 Da Zvuci Isto Ko Na Navedenim Tritonima
Pozdrav

Mico23 12.11.2007 20:33

ja cekam da neko odgovori i mene zanima ali niko neodgovara

Millan 12.11.2007 20:39

Ne moze nikad zvucati kao na tritonu, zbog manje efekata i td.... A ucitava se u Sound modu, pa na record i u padajucem meniju, mislim da ide import, nisam siguran bas, ali tu je...:)

svirac007 13.11.2007 01:41

Pomocu Lelibby programa se PGC od drugih tritona nekako konvertuje u korg extreme format jer njega pa800 prepoznaje ali opet nemoze se dobit kao na tritonu jer pa800 ima vise novih boja nego triton i nisu iste a semplovi se daju nekako oblikovat da zvuce kao na tritonu ja evo danima sjedim sa upaljenim pa800 i le i ustimajem da mi sempl boje na pa800 zvuce kao na tritonu jer ga se u skorijoj buducnost zelim da rijesim. pozdrav

BasariStudios 13.11.2007 02:43

Moze boje sa Tritona da zvuce kao TRITON i jos bolje na PA800 samo se treba znati sta
se radi, zato postoje tamo COMBINATION FX tamo da se moze i 4 efekta na jednu boju
u PA800 a takodje i 16 layera, mnogo je kompleksniji za boje PA800 nego sve postojece
tritone na svetu.
A taj Leliby sto spominjete ja ne znam zasto to radite, zasto sami sebe ugrozavate zivot.
Zasto ne idete u SOUND mode na PA800 pa onda na SAMPLING pa na IMPORT i tu imas
da odaberes koju boju, il citavu banku gde da ide i ostalo. Zasto proci kroz sve te muke
sa taj LELIBY i onda na kraju opet se na sintu mora motati...cccccccccccccc...

vingula 13.11.2007 12:32

Ja sam jednom postavio tu temu za moj PA1X PRO El.,i Nedim je to počeo dobro objašnjavat,samo nije detaljno do kraja objasnio kako se to ubaciva.I mene to jako zanima pa kolega Nedime bio bih ti jako zahvalan ako nam možež što malo više napisat o tome.

Ja ti se unaprijed zahvaljujem.
Pozdrav!

Mico23 13.11.2007 14:30

ja kad udjem u sound pa na import i izaberem PCG pise mi unknow format tako nesto ili this is not PA file

Millan 13.11.2007 15:01

E, to je problem...
Nece da otvori svaki PCG od Tritona, ja bar nisam uspeo od Le, ali od Classica i Extreme hoce. Uspeo sam i od Le tako sto mi je drugar ucitao PCG od Le na Extrema i sacuvao banku po banku iz Programa.

vingula 13.11.2007 15:08

E to je i kod mene problem,isto piše unknow format....... isto kao kod MICO23.

Mico23 13.11.2007 16:40

dobro to sad nije strasno sto nece da ga ocita,nego imal kakav programcic sto konvertira te semplove ja koristim awawe studio ali neznam u koji format bi trebo da konvertujem pa da ga moze pa 800 citat.pozdrav

bogy 13.11.2007 16:54

moras da ga komvetirra u KSF Korg Triton Sample File.

Millan 13.11.2007 17:04

Nema tu sta da se konvertuje!
Pcg fajl je jedno, a sample (kmp, ksf) drugo....:) Inace Pa800 cita sample format sa Tritona, tako da nema potrebe za bilo kakvim konvertovanjem...

daisa 13.11.2007 18:25

evo i ja sam imao taj problem i rjesio sam pomocu lelibby,otvoris pcg od tritona le a sa druge strane pcg od tritona extrem (neznam za druge posto sam radio sa extrem)i kopiras od le pcg na ove od extrema ja sam isao jedan po jedan jel nije bilo puno boja sto mi je trebalo ....i kad sve zavrsis snimis taj pcg sto si na njega kopirao ,drukcije mi nije htjeo pa800 prepoznati pcg.osim ako nije od extrema....

BasariStudios 13.11.2007 19:58

Nece da vam prepozna files zato sto su SAVED kao SETS, osetljiv je na to jer u taj file
ima i GLOBAL i DRUM KITS i COMBI i sve. Otvori taj isti file u LE i onda idi na SAVE pa
tamo samo SAVE tu jednu banku koju zelis il sve te banke koje zelis al bez da SAVE
GLOBAL, DRUM KITS, COMBI i ostalo nego da bude cisto samo SAVE PCG, onda ce raditi.

tesla 13.11.2007 23:21

svaka ti dala To Je To sto keca nase kokoske a nije petao

nele1 14.11.2007 00:10

Hehehehehe
 
Ma Cika Nedim Je Cudo
Hehehehehe Nedime Prevezbao Si Sve Klavijature Napamet
E Sad Neka Se Ona Tvoja Potpise Na Sise Obe Kao Zastitni Znak
Svaka Ti Dala
Pozdrav

BasariStudios 14.11.2007 04:25

A jeli Tesla, jesi to komsiju Raspnuo na tu sliku da mu ne smetas dok sviras?

tesla 14.11.2007 22:28

pogledaj malo bolje nije to jedan komsija to su nekoliko njih ali sam sastavio jednog i sad se ne bune

kibomaestro 15.11.2007 18:51

Ucitavanje Semplova
 
Drustvo kako semplove u ksf,kmp formatu ucitati na pa800
Nisam prije imao sempler pa sam malo operisan od te price.
Pomagajte molim vas!!!!
Obecao sam jos prije poslati nekih semplova na sajt i dalje stojim
iza toga!!!
Racunar mi je crk`o pa moram ici u internet kafe, a ne daju mi prici :mad:
sa flesom kazu boje se virusa.
PS. Dobro bi bilo da mi svako kome treba nekih semplova javne
koji mu tacno trebaju npr sax i sl. jer imam toga preko 1GB!!!!
A sa nasim 56k tesko je to sve uploadovat.:)
Kolega Dux cini mi se je trazio bubnjeve.
Pozdrav za sve!!!!!!!!!!!!

tesla 15.11.2007 19:13

evo ovako ides na SOUND mode pa onda RECORD i zatim na onu strelicu gore u cosku i IMPORT onda izaberes fajl pa na ekranu kliknes na LOAD e posle toga ides na MENU pa BASIC pa otvoris drugu stranu i promenis memoriju na RAM ispod toga imas zatim naziv sempla koji si ucitao e posle toga ides opet na MENU i tu posle biras sta ti treba da doradis na tom semplu efekti i slicno i kada si zavrsio ides opet na strelicu u cosku i biras WRITE SOUND i izaberes mesto gde ces ga snimiti i onda OK

eto to je to nadam se da sam ti pomogao
P.S.
nisi morao da boldujes post videli bi ga i ovako

kibomaestro 15.11.2007 19:18

Hvala
 
HVALA sefe odoh sad da upalim mashinu pa da pokusam!!!

tesla 15.11.2007 19:19

Citat:

Originalno postovano od kibomaestro (Post 20328)
HVALA sefe odoh sad da upalim mashinu pa da pokusam!!!

i drugi put ako ti zapne tu sam

kibomaestro 16.11.2007 18:30

Kako da ucitane semplove i multisemplove sacuvam negdje
u user i da sviram sa njima!!!
Znam da to vec negdje ima objasnjeno ali ako nekog ne mrzi neka
mi napise par recenica.
Hvala unaprijed!!!

Gdje si tesla:(

PS.
Isao sam bas po Teslinom uputstvu ali kad drufi put pritisnem
dugme MENU pojavi mi se ono SAMPLE MULTISAMPLE TIME SLICE,
a ne BASIC i to...

tesla 17.11.2007 00:44

vidi kada ucitas sempl onda ides ponovo na record pa yes pa onda menu i onda basic
ajd pa javi sta si uradio......

Korgminator 17.11.2007 19:24

@Nedim

Pokusavao sam sto si napisao ali opet nece pa nece. LeLibby ti ne dozvoljava da otvoris Tritonov SET i da iz njega samo jednostavno Save-as Programs...Jedino mozes sa druge strane prozora(jer ima dva prozorcica) da napravis NEW File i tu da izaberes format KORGa (Classic/Studio, LE, Extreme, Karma), koje i koliko elemenata da ti doda u SET (global, combis, drums, programs itd) i za tim iz originalnog fajla mozes kopirati sve programe u taj novi program fajl...ovo sam sve pokusao i opet kada napravim taj novi fajl PA800 mi ga ne raspoznaje. Imas li neku ideju?

BasariStudios 17.11.2007 21:38

KorgMinator:
Puno sam puta ponovio i svi skoro znaju...kada cujem imena kao LELIBY, AWAVE i SW
meni se samo povraca, ne da je to za amatere nego to su samo gluposte.
Problem u tome je bas taj Leliby. Verujem da ima puno vas koji ne moze ni zamisliti sta
sve ja sa masinama radim, koristio sam i koristim MNOGO VISE masina nego mnogo vas
ovde i nikad nisam naletio na nijedan problem. Nije mi cilj da se foliram al cilj mi je da
posavetujem vas da batalite te AMATERSKE stvari kao AWAVE, SW i LELIBY i uhvatite se
prava posla, sto znaci sednes na sint i uradit sve. Zasto taj problem imas ne znam a ja
licno na te iste files koje koristis 1000% ne bi ga imao uopste, radilo bi iz prve.
Neki kolega sa foruma ovde ne secam se neki dan imao isti problem, dao mi file, posle
5 minuta sam mu vratio file i radilo ispravno sve, bez nikakve greske.
Sad, dal ti imas neki TRITON ne znam, druga je prica ako nemas al opet ti nije potreban
taj LULLABY nego il sam na svoj otvoris il das nekom prijatelju da ti to uradi, ne znam
ja sto se uopste zajebavas sa taj LULLABY. Nemam njedan nikakav TRITON momentalno
inace bi ja to sredio. Pokusaj sam na sintu il daj nekome.

KiboMaestro:
Ne razumem sta stvarno zelis da kazes jer ako LOADiras gotovi SET nemas nikakve
potrebe to raditi, ako LOADiras KMP sa TRITONa opet to tu ostaje a da TI SAM TO SAMPLIRAS
ne verujem jer mogu to osetiti po pitanju koje postavljas da ne znas to.
Kad IMPORTUJES KMP sto mislim da je ovde tvoj problem nemas sta da save, samo
jednostavno izadjes iz SAMPLING MODE i onda odaberes neku BOJU pa ides na MENU
pa ides na BASIC pa na prvu stranicu stavis da bude na 1 OSCILATOR pa onda ides
na drugu stranicu ispod pa tu gde ti pise gore HIGH OSCILATOR i posle toga ROM
promenis tu na RAM pa motas to dok ne vidis KMP koji si importovao.
Onda cuces tu novu boju i dalje pocnes motati efekte i ostalo.

Lepo bi bilo da ponekad clanovi kad postavljaju pitanje da budu malo detaljniji i da
ne mesaju pojmove tipa:
Dao mi kolega dobru gitaru sa njegovog TRITONa pa kako da je SAMPLIRAM sada
(to nije SAMPLIRANJE, daleko od toga to je LOADiranje)
Ljudi ima nekoliko KSF kako da sampliram to da napravim boju
(ko pita takvo pitanje odma odgovor se iskljucuje jer to nije samo OVAKO i gotovo,
radim to 12 godina i jos sam ne mogu skontati 100% kako se to radi a ne u 2 reci
da nekome objasnim kako da on sam napravi boju)
Kako da sampliram tamburicu od prijatelja sto sam uzeo
(to ne ne mogu ni ja uraditi kako treba i pored toga sto posedjujem HIGH END studisku
opremu i 15 godina radim to, i dan danas mi jos mnogo toga fali u glavu a ne u 2
reci da nekome to objasnim)
Onda se ponekad neki od kolega javljaju na MSN i bune se zasto necu da odgovorim na
forum...pa ljudi, kako mogu da odgovorim na pitanje:
Ljudi kako se pravi still?
Kad ja licno 15 godina pravim stilova i dan danas jos ucim i ne znam sve a da nekome
sve to objasnim recima ovde.

Nista zlonamerno, samo da bude malo bolji red ovde super bi bilo, bice nenadmasan forum.

Pozdrav

Korgminator 17.11.2007 22:24

@Nedim

Buraz, ne zanima me stvarno koja si cuda radio sa svojim masinama i koliko znanja imas. Mislim da si nas na svim forumima o tome vec dosta puta napomenuo..."Nedime priznajem da si najbolji." Ja da imam Tritona, budi siguran da se ne bi zahebavao sa LeLibby-em i ne bi trazio pomoc i odgovor za ovaj problem. Sto se tice LeLibby i ovih ostalih "igracaka" sto si nabrojao vrijede vise nego sami synth. Da ovi toy programi ne postoje mnogi ljudi bi bjezali od pojedinih modela synth-ova, koje je skroz sporo i zamorno edit-irati na samome synth interface-u. Da ne duljim dalje...moje pitanje je bilo jednostavno, ili znas odgovor ili ne znas.
Peace

BasariStudios 17.11.2007 23:43

Koliko ja mogu videti u moj post odgovor sam ti vec dao, ako ga nisi nasao onda ne znam.
Objasnio sam ti sve fino. Na mozda 4 mesta.

daisa 18.11.2007 05:41

Korgminator javi se da ti sredim taj pcg pomocu igracke LeLibby .Ja imam le i pa800 i znam da bez LeLibby ili da uneses u Extrema... pa snimis drukcije nemoze.Probavao sam svakako snimiti pcg al neide.Neznam il nesto pogresno radis ili ti neradi LeLibby kako treba .

kibomaestro 19.11.2007 16:00

Hvala Mnogo
 
Hvala Tesla,hvala Nedime uspio sam Mnooogo vam hvala!!!
Pozdrav veliki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Problem je bio sto nisam odmah izlazio iz RECORDa vec sam odmah
stiskao MENU:">.
PS.Prvi put sam odnedavno na nekom forumu namjenjenom
muzicarima i ne mozete vjerovat koliko sam prijatno iznenadjen
spremnoscu pojedinaca da nesebicno pomazukolegama.
Svaka vam cast!

tesla 20.11.2007 11:51

nema na cemu UVEK

MICKY 26.07.2009 19:03

Ucitavanje....
 
Ljudi da li se moze ucitati Wav format u PA 800???
Tesla je objasnjavao za semplove,ja sam to sve odradio ali nikako ne mogu da to sto ucitam da prenesem u program i da napravim performans! Ili opcenito kako to da uradim sa semplom koji je za triton,recimo.
Pomozite!!!:(

skoricnik 28.07.2009 17:06

PA800 cita i *.WAV i *.AIFF format...

Prosto, otvoris SOUND, pa RECORD, izaberes padajuci meni i LOAD SAMPLE...Writeujes ga (ako je to sempl bubnja, izaberes koji je to elemenat)...Ako je sempl za solazu, udjes u MENU pa u MULTISAMPLE...Pisace ti EMPTY na izboru sempla, a ti ga poteraj do kraja na novoucitani sempl...Writeuj ga, i vrati se u SOUND...U soundu ga ubacis kao oscilator, writeujes sound, ubacis ga u performans i gotovo ;)

A ako je u pitanju kompletan sempl (triton format), udjes u RECORD, padajuci meni, IMPORT, u SOUNDU ga ubacis kao oscilator i metnes ga u Performans...

Pozdrav

BTW, prijateljski savet...Ne pisi o novoj temi na starom threadu...;)

MICKY 28.07.2009 21:40

Prvo da se izvinem moderatorima,jer moram postaviti jos par pitanja oko ucitavanja semplova jer sam tek nedavno kupio pa800 i nije mi bas sve jasno.
@skoricnik
Ja sam sve uradio kako si ti rekao,ucitao sempl u recordu,writovoga ali mi nikako nije jasno kako si ti rekao za ono da ga ubacim u oscilator?
To mi bas nije jasno,pa bi volio da mi ako nije problem detaljno objasnis oko tog oscilatora kako da ucitam sempl u taj oscilator???:confused:

skoricnik 29.07.2009 00:07

Kontaktiraj me kolega na MSN, objasnicu ti sve, da ne pisemo sad na ovoj temi jer bi bio Offtopic...

Pozdrav

vazdagazda 03.08.2009 23:12

COMBINATION FX 4 efekta na jednu boju
 
Znali neko kako idu 4 efekta na jednu boju,čitao sam negdje da na pa500 može onda bi trebalo i na pa800 da je izvodljivo ?

skoricnik 04.08.2009 15:04

2 u Soundu i 2 u Performansu...Ukupno 4 efekta ;)

Pozdrav


Trenutno vrijeme na Forumu 22:09

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org