YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Roland E-A7-Predlozi za poboljsanje sistema (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=29218)

Morison 26.02.2016 10:07

Roland E-A7-Predlozi za poboljsanje sistema
 
Pozdrav svim forumasima.
U ovoj temi bih zamolio vlasnike E-A7 da se aktivno ukljuce u popravljanje operativnog sistema aranzera E-A7. Sve primecene greske ili nedostatke na E-A7, kao i realne nove mogucnosti predlozite u ovoj temi a mi (Roland Tim Srbija) cemo pokusati da uticemo da se ti predlozi cuju tamo gde treba.
Molio bih forumase da se ovde ne komentarise puno, da tema bude cista, sa samo predlozima i eventualno komentarima na predloge u konstruktivnom smislu, kako bi tema bila efektna.
Hvala!

tihi05 26.02.2016 10:52

Zapisivanje postavke tokom sviranja.(dok styl radi)

Zakljucavanje lower trake.

Pritiskom value + i - zajedno da resetira na 0 .

Sortiranje stylova u user banci po abecedi- bar unutar banke.

Pretraga UPG pomocu pretrazivaca.

Tomy 26.02.2016 15:24

Ne pamti zadnju poziciju odabranog ritma ili songa u user banku.

Pretraga boja pomoću pretraživača.

Nedostaje fill rit. on/of funkcija na ans. switch-ovima.

Nedostaje naziv multisampla ili sampla unutar tone editora...

tihi05 27.02.2016 04:23

Evo kako si sredjujem klavijaturu veceras na svirci mi je najvise nedostajao pretrazivac stylova ! Dok ce toga biti vise jos ce vise nedostajati pretrazivac. Krenu naruđbe a meni razbacane pjesme tj stylovi po folderima.

Teomida 28.02.2016 18:31

Bilo bi dobro za nas koji ne sviramo samo aranžer da se uradi varujanta na fazon manual bas. Da može da se svira ručno bas na svim bojama. I da se srede bas kontre aktuelne koje se sviraju na ostalim klavijaturama sa slajdovima itd.

Послато са Lenovo K920 уз помоћ Тапатока

tihi05 29.02.2016 09:07

Manual bas bi se rijesio zakljucavanjem lover trake.

Boban010 05.03.2016 14:19

Broj performansi u listi povecati makar na 200,samo 100 je malo,narocito za one koji rade sa namenskim ritmovima.
Dodato:
Ozbiljna zamerka Style composeru,kad zelim da odaberem varijaciju,intro ili fill koju cu da uredjujem moram da vrtim potenciometar,lakse i jednostavnije je da samo pritisnemo zeljeni taster.Na GW8 je tako,ne vidim razloga zasto bi ovde bilo drugacije!
Dodato:
Zelimo poseban MFX za svaki upper i mogucnost da chorus promenimo u pravi delay sa opcijama za fino podesavanje istog(brzina ponavljanja itd)!

mklavijatura 07.03.2016 00:10

Od pre nekoliko dana sam i ja vlasnik jednog E-A7, i prezadovoljan sam, ali ima nekih sitnica koje su mi zasmetale. Nisam siguran da li su sve od ovih zamerki zapravo problemi, ili je nešto i do mene, pa sam hteo da ovo postavim u temi o E-A7 ali pošto je zaključana, može i odmah ovde, pa neka me neko ispravi ako sam nešto prevideo.
1. Što se tiče makup tools-a, lepo bi bilo da se promene odraze na style composer. Video sam da se nešto može sa opcijom freeze data, ali onda jačine instrumenta u style composer-u nisu kako treba.
2. Takođe u makeup tools-u, u micro edit-u, mislim da bi bilo pametno da reaguje na dirke na klavijaturi (kao što je to na GW-8), recimo pri promeni jednog tona, da ne moramo da okrećemo value potentiometar, već jednostavno pritisnemo odgovarajuću dirku.
3. Ne znam da li postoji mogućnost da taster numeric bude aktivan u različitim menijima (u tone edit, UDK edit, makeup tools-u), prosto zbog brzine rada.
4. Što se tiče chorus-a, mislim da delay koji može da se izabere nije iskoristljiv (bar ne za naše uslove), ili ja to ne umem da podesim kako valja :D Ako je to stvarno tako, onda se tu troši MFX za svaki instrument za koji treba delay, što je, po meni, neprakrično.
5. Možda je moj subjekativni osećaj, ili stvar vežbe, ali mislim da bi bilo dobro da postoji neka manje osetljiva varijanta od key touch low, prvenstveno zbog harmonika i sličnih instrumenta.
6. Boje/ritam se nekad pojačaju na kratko pri promeni ritma ili performansi.
7. Nisam uspeo da napravim terce sa distorzijama, jer ih klavijatura vidi kao jedan instrument, iako su na 2 uppera. Ovo bi bilo korisno možda ako se radi "power chord" na jednoj dirci, ali bi lepo bilo da postoji opcija da ih klavijatura vidi kao 2 odvojene boje, da bi mogle da se rade terce sa distorzijama.

Morison 07.03.2016 09:38

Hvala svima, vrlo korisne informacije!
Molim i ostale korisnike EA7 da se ukljuce u temu.

Boban010 07.03.2016 22:43

U style composeru,ako su u glavnoj drum traci upisane informacije za bubanj koji EA7 nema,skoro je nemoguce promeniti ga,ni uz pomoc Makeup toolsa,ni upisivanjem parametara PCG ni uz pomoc Global change funkcije.U makeup ce na mesto imena stajati samo crtice ---- pa ce i edit istog biti nemoguc.

boomerang 10.03.2016 02:38

Bilo pi poželjno da se na one asignable svich (programibilni tasteri) može staviti Fill 1, 2, 3, 4. I da nam omoguće edit još nekih drum setova u sledećem update. Nadam se da ce ovo pročitati ljudi iz Roland Team-a.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Morison 10.03.2016 10:37

Da, citaju :)

Predlozi koje si dao su odlicni a mi smo to vec trazili (pre izvesnog vremena) a i ne samo to. Ono sto ohrabruje jeste da ce Japanci dati sve sto je potrebno a da masina to moze da "pogura". Najvaznije smo im vec napomenuli pa cemo morati da sacekamo update da vidimo sta je od toga bilo moguce ubaciti. Opet napominjem, po mom saznanju nece sve funkcije doci prvim novim update-om, radice se i dalje na unapredjenju sistema, zato jos jednom molim da, kako sada, tako i posle update-a prijavite bug-ove u novoj temi (prvenstveno bagove i greske koje primetite jer smo za nove korisne funkcije uglavnom mi vec pokrili). Hvala.

boomerang 10.03.2016 12:54

Ok.
Neznam dal je ti bug, ali nisam našao gdje se brise style koji nam je višak, na lijevom ekranu.Zanima me jel može na one pad-ove da sam sebi odsviram neke udaraljke, jer ne vidim nikakav composer za to?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
Dodato:
I evo još nešto ako uspijem objasniti kako treba da me shvatite. Kada uključim hold opciju za perfomanse i mijenjam performanse da bi koristio boje,i promijenim boju i dobijem recimo uper1 sax, uper2 strings, uper3 harmonika. i ako onda sviram na uper3 harmonika pa odem recino na one touch 1 gdje mi je bras, onog momenta kad iskljucim one touch vrati mi na harminiku ali je ona sad na uper1. I to je onda problem jer ostaje i eq i portamento i sve ostalo od sax koji je memorisan na tom mjestu(uper1). Neznam dal sam bio dovoljno jasan ali ako probate na klavijaturi znaćete o čemu govorim. Znači izmijesa mi upere, a to je onda neupotrebljivo, ako koristiš po jedan uper u svirci.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Boban010 10.03.2016 15:35

Samo dve stvari su nam potrebne i to u paketu nikako posebno.
:-w Poseban MFX za svaki Upper i editabilni chorus sa mogucnoscu promene u pravi Delay.:-w
Sve ostalo mogu da prebolim i prevazidjem ali ovo NE!

tihi05 15.03.2016 14:18

Predlazem da ne ubacuju nove stylove i soundove vec da porade na stabilnosti i fluidnosti software-a !!

Boban010 15.03.2016 17:12

U oba manuala(i starom i novom) na petoj strani stoji:
Chorus
Chorus is an effect that adds depth and spaciousness to the sound. You can choose whether to use this effect unit as chorus or as delay.
Sta su ovim hteli da kazu nije mi jasno!
Kad bi makar prebacili iz reverb sekcije delay i pan delay u chorus sekciju....
Ne verujem da ce iko ikada umesto reverba u ritmovima koristiti delay...

Tomy 16.03.2016 17:14

Citat:

Originalno postovano od boomerang (Post 287943)
Ok.
Neznam dal je ti bug, ali nisam našao gdje se brise style koji nam je višak, na lijevom ekranu.Zanima me jel može na one pad-ove da sam sebi odsviram neke udaraljke, jer ne vidim nikakav composer za to?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Style se briše sledećim postupkom:

Menu>P2>File Utility>Option>Delete>pronađi style za brisanje>Enter>Yes

casper 16.03.2016 17:34

Ova tema ima naslov

Roland E-A7-Predlozi za poboljsanje sistema

pa molim da sadržaj posta bude u skladu s naslovom. Za diskusiju, komentare i pitanja koja su vezana za Roalnd EA7 postoji druga tema.

Boban010 21.03.2016 01:20

Alteration mod,definitivno ne radi dobro,bez parametara,Degre i Nereast reaguju kako tako ali sa parametrima koji ogranicavaju opseg nikako.
Bez parametara std,zvuci kao da je neodlucan da li ce da svira u gornjoj ili donjoj oktavi...
Kada se upise opseg onda kao i da nije ukljucena funkcija...
Ne znam koliko je uopste dobra zamisao da ta funkcija bude na pocetku trake jer nekad zbog kompleksnosti harmonije promenimo akord pre zavrsetka takta i onda on kao da izgubi informaciju o alteration modu...
Mozda je bolje da bude deo Makeup toolsa i da se odnosi na odredjeni instrument tako bi dosao spolja i onda ne bi bilo "brljotina".
Ako se dobro secam ta funkcija je na G800 bila deo podesavanja u performansi....

nesaband 22.03.2016 11:38

Ja imam jednu sugestiju.Kod modela EA-7 i BK serije mene nervira to sto boje nisu nivelisane.neke su jace ,neke slabije.Mnogima je zbog toga neophodna ekspresion pedala za rad a to je dodatni trosak.Dacu primer dobrog starog G 800 kod kojeg to nije bio problem pa ako moze strucni tim Rolanda to da ispravi kod EA-7 i BK serije nekim novim OS bio bih mu zahvalan.

Kad je to moglo kod G 800 ne vidim razlog zasto ne bi moglo i kod EA-7.

Boban010 22.03.2016 19:13

U Style composeru kada zelim da snimanjem promenim boju(mix mod) dobijem samo obavestenje na drugom ekranu "track is not empty" i odbija snimanje.
I jedan predlog:da se omoguci listanje tonova u micro modu uz pomoc Value potenciometra.Sada se to radi samo uz pomoc tastera ispod ekrana....

hammers 11.04.2016 00:32

Value potenciometru dodati mogucnost zakljucavanja samo za tempo, da ne mora da se klikne prvo na tempo taster da bi dobio funkciju tempa.

nesaband 11.04.2016 15:19

Dodati funkciju SAVE Global kao sto ima kod BK-5.

Dodati drugi MFX za aranzerski deo u makeupp tool-su.

Boban010 11.04.2016 22:17

Da se omoguci biranje user ritmova putem midija,makar iz foldera My styles u unutrasnjoj memoriji E-A7...

Tomy 15.04.2016 12:29

Dodati funkciju USB Drive enable da se mogu direktno preko usb kabela ubacivati ritmovi, samplovi i UPS-ovi ili raditi backup na kompjuter.

Boban010 15.04.2016 12:34

Time signature
 
Hocu li samo ja da pisem ovde predloge,gde su oni silni pocetnici koji toliko ishvalise ovu krshinu? :lol:
Jedna od vrlo vaznih funkcija koja nedostaje,cak bi rekao krucijalnih da bi ovo moglo da se nazove arrangerom je Time signature!
Uz pomoc ove funkcije odredjujemo da recimo u prvoj varijaciji bude 4/4 u drugoj 7/8 trecoj 2/4...
On prepoznaje,odnosno cita takve kombinovane ritmove ali nema ovu opciju da mi sami uredjujemo kako zelimo...

nesaband 17.04.2016 20:04

Ovo sto Boban trazi u vezi time signature funkcije je jako bitno za one koji bi sa Korga zeleli iz nekog razloga da predju na Roland aranzere.

Kod Korgovih aranzera ta funkcija postoji i vrlo je korisna.

Boban010 17.04.2016 22:47

Omoguciti zakljucavanje Coarse i Fine tune uz pomoc tastera Lock...Besmisleno je zakljucati samo Scale a ove funkcije ne,jer jedno bez drugog ne ide....

veselinovicvs 18.04.2016 12:32

Pozdrav.
Apsolutno podrzavam Boban010 vezano za TIME SIGNATURE.Posle 13god.sviranja na Korg-u resko mi pada sto nema ovu funkciju i siguran sam da bi jos vise primeraka Roland prodao da se doda ova funkcija.Ima sigurno jos nekih stvari koje ce mi zasmetati ali cu u nekom buducem javljanju napisati jer imam E-A7 tek par dana.

nesaband 20.04.2016 10:11

Primetio sam da se redosled stylova u UPS ne moze menjati.Kako koji Ritam se dodaje on ga postavlja na poslednje mesto.Naknadno sredjivanje redosleda ritmova nije moguce.Ne bi bilo lose da se to ispravi nekim novim OS.

Na BK-5 je to moguce uraditi i ne vidim razlog zbog cega to ne bi bilo moguce primeniti i u EA-7.

Boban010 20.04.2016 11:58

Evo par stvari koje ne bi smele da se dogadjaju.Kad je ritam upisan u performansu sa drugacijom brzinom od izvorne,ponekad kad pozovemo tu performansu on zaboravi upisanu brzinu pa krene izvornom sto je rekao bi bug!
Druga stvar je da ponekad ucita prvo brzinu sa sledeceg ritma(kada se menja ritam putem performansi) pa se trenutni ritam "zatrci" ili uspori u zavisnosti od brzine sledeceg ritma pa tek onda predje na sledeci ritam.
p.s.Ovo su propusti sa kojima klavijatura ne bi smela uopste da se pojavi u prodaji!
Da je normalno ko sto nije,lepo probam klavijaturu,vidim da ne funkcionise pa je lepo vratim u zakonskom roku od 30 dana i proizvodjac dobije sipak! [-X

Tomy 20.04.2016 15:23

Citat:

Originalno postovano od nesaband (Post 289170)
Primetio sam da se redosled stylova u UPS ne moze menjati.Kako koji Ritam se dodaje on ga postavlja na poslednje mesto.Naknadno sredjivanje redosleda ritmova nije moguce.Ne bi bilo lose da se to ispravi nekim novim OS.

Na BK-5 je to moguce uraditi i ne vidim razlog zbog cega to ne bi bilo moguce primeniti i u EA-7.

moguće je uraditi. odgovorio sam u ovom postu:

http://www.yu-midi.org/forum/showpos...&postcount=561

veselinovicvs 22.04.2016 02:11

Kad se pravi svoj DRUM SET i kada se postavi na odredjenu dirku INT ili SAMPL element klavijatura jednostavno ne "vidi" tj. kad se pusti ritam udarac postoji ali se ne cuje.

Boban010 22.04.2016 10:35

@veselinovicvs
I meni se desilo da sam prepisao sve parametre za nekoliko layera u drum set ali tona sa najvecom dinamikom nije bilo.Koristi opciju copy i problema nece biti.
p.s.Mozes iskopirati koji hoces element iz editabilnih drum setova.

veselinovicvs 12.05.2016 17:59

Eto posle nekog vremena sam primetio da mi ipak jako smeta to sto se promena na style-u ne moze upisati-sacuvati dok taj style radi.Nisam u mogucnosti da vezbam na ozvucenju,a verujem ima nas dosta,pa bih najbolje iznivelisao i podesio kroz svirke ali to koci ova opcija pa ako je ikako moguce u narednom UPDATE-u da se ovo ipravi.

Boban010 13.05.2016 15:49

Da se Input EFX kada je iskljucen moze dodeliti Real partovima Uper1-3....
To bi pomoglo da "desna strana" ne bude po kvalitetu na nivou EXR E2...
Ili da se doda jos parametara za kombinacije efekata tipa Dist-Delay..

Morison 16.06.2016 23:45

Jedno obavestenje za sve forumase i one koje citaju forum:
Vec po drugi put dobijam pismo od Roland Japan da korisnici sa nasih prostora salju mail na pogresnu adresu (mail jeste Roland Japan ali samo za Japanske korisnike).
Da jednostavno kazem: To je otprilike isto kao kada bi neki Japanac pisao meni (tehnickoj podrsci u Srbiji) svoje probleme u vezi nekog instrumenta.
Posto Japanci dobiju pismo, onda prosledjuju pismo nama, i mole nas da ubelezimo te predloge i objedinimo kada saljemo nase izvestaje.
Mi smo te predloge vec poslali, nas deo posla je obavljen i potrebno je samo stprljenja da inzeneri odrade ono sto je moguce odraditi.
Ono sto zelim reci jeste da je dovoljno napisati ovde u ovoj temi sta god imate da kazete u vezi bagova za EA7, jer, na kraju, to ima vecu tezinu nego kada samostalno posaljete mail.
Ili se obratite email-om tehnickoj podrsci Roland Tima Srbije (ciji sam clan).
Hvala na razumevanju.

casper 17.06.2016 13:25

Temu sam postavio kao zaljepljenu.

Ovim postom je dodatno podižem i molim sve koji je prate da još jednom pročitaju Morisonov post.

Naravno, tema je i dalje otvorena za sve prijedloge za poboljšanje sistema kod EA7.

andjela987 18.06.2016 13:41

Evo novi system update 1.11
http://www.roland.com/support/by_pro...drivers/351354

Boban010 23.06.2016 06:36

Prilikom editovanja nekog ritma u Style composeru zaboravlja postavku ekvilajzera na sporednoj drum traci iako tu traku uopste ne modifikujem u Composeru.
Dakle svaki put kad nesto snimam u composeru moram iznova i iznova da podesavam ekvilajzer za dodatnu drum traku,ubija koliko iritira!


Trenutno vrijeme na Forumu 18:45

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org