YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Tyros 4 od 17 septembra? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=14980)

Boban010 01.09.2010 22:40

Tyros 4 od 17 septembra?
 
Jeste li videli najnoviju animaciju na Yamahinom sajtu za Tyros?
Jasno se vidi natpis Yamaha Tyros 4,zna li neko nesto vise o ovome?
Navodno ce vise informacija biti od 17 septembra!

simonovic 01.09.2010 22:55

Gdje ima dima ima i vatre.

danijel011 01.09.2010 22:59

Definitivno je Tyros 4 @-) Čitao sam po nekim stranim forumima štošta o tome ali su sve neproverene priče, da će biti 76 dirki i isti fazon kao na Motifu XF sa čuvanjem semplova u FLASH RAM memoriji...
Znači Roland je danas završio odbrojavanje a Yamaha počinje :D

EmirTotic 01.09.2010 23:04

Napisao sam u nekoj temi nedavno da se strpite do jeseni. Definitivno izlazi i bice jezivo dobar. Samo ga se plasim jako da mi ne zastari mnogo dvojka. Videcemo sta su sada smislili.

danijel011 01.09.2010 23:07

Emire, samo ti sviraj tu dvojku, šta tek ja da kažem [-O<

simonovic 01.09.2010 23:16

Za Emira,Tyros 2 je jos uvijek top instrument,za Tyros 3 jos da i ne govorimo.
Tako po meni dolazak novog modela Tyros 4 uopste nije opravdan,ali zna se o cemu se radi,Money Talk.

armin 01.09.2010 23:49

oj boze a ja nikako bar na keca da predjem... Ono kad me pitaju sta sviras a ja ponosno TYROSa hahaha, a ovako kad me pitaju ja krenem izgovoriti psr.. odmah prekinu kaze znam znam... :D

EmirTotic 02.09.2010 13:21

I kad bih planirao da uzimam nesto novije ne bih mogao. Imam mnogo obaveza pored toga, fakultet i te stvarcice no ostavimo to.

Sto se tice toga sta ko svira, verujte da ima bolje sredjenih PSR modela od tyrosa kojih sam ja cuo. Ne treba se kompleksirati, ipak je tehnika sviranja ispred tehnologije (jer masina dodje i prodje ali tehnika i znanje ostaje). Mene je eto pogodila sreca da kupim T2 iako sam se mnogo toga odrekao ali znam da ima puno boljih muzicara od mene koji imaju godine iskustva u svetu muzike.

No da se vratimo na temu. Evo je i slicica:

http://www.jazzhooves.com/wp-content...630&h=225&zc=1

Iskreno, meni se dizajn i ne svidja toliko. Ali videcemo sta nudi od opcija. Sve najbolje. ;)

danijel011 02.09.2010 13:45

Mislim da je ova slika neki fake, na onoj animaciji na Yamahinom sajtu se vidi da je prilično sličan prethodnim modelima, ekran je kao i na trojci i nigde se ne vidi ta druga klavijatura....

EmirTotic 02.09.2010 13:50

Daj Boze da si u pravu, ova je uzasno loseg dizajna.

armin 02.09.2010 13:53

ovo je fake...

b.o.Y.c.h. ČK 02.09.2010 14:10

Ovo su neke orgulje, vide se i registri, nema pitch band, nema polovice tastera potrebnih jednom poštenom arrangeru, a nema ni display da bi se preko njega baratalo..
Kakav god model da izađe, ne sviđa mi se ta yamahina politika, opet će promjeniti extenzije, opet novi konverteri, neke male izmjene na sintu, a opet će privući dovoljno ljudi da kupi "inovaciju"..Meni će biti dovoljno da pokupim nove samplove i nove ritmove iz 4, za ostalo sam vjeran trojci, još sa trojkom nisam došao na kraj, već je 4 stigla, bem ti japančeke :)

VUNIMRAV 02.09.2010 19:03

Ma ajde Emire,kupuj trojku,pa cu ja od tebe dvojku!;)

gega 02.09.2010 19:19

**
 
@armin
Kolega tvoja klavijatura je trenutno vrednija od tyrosa 1 koji je vec pao u zaborav :D Dobro si je sredio...a i ne bi pravio korak unapred menjanjem za Ty 1.

@emir
Emire ti si jako puno napredovao sto se poznavanja dvojke tice i radis na njoj ...drzi se nje dok je skroz ne,,skuzis,,vidim imas i jako dobre ritmove i boje za nju ,nije ti prekopotrebno menjanje jer i na trojci se samo svira...;)

Sto se cetvorke tice....suska se da ce izaci uskoro,ali sve je to nekako tajanstveno...
Ako bude izgledala kao na slici (sto ne verujem)necu je nikada imati jer ni po cemu nije korak napred...fali tu jos x stvarcica..a ruku na srce.. i jedinica bolje izgleda.:D

tranzit 02.09.2010 19:25

1 Privitaka
Citat:

Originalno postovano od EmirTotic (Post 144829)
Evo je i slicica:

http://www.jazzhooves.com/wp-content...630&h=225&zc=1

Iskreno, meni se dizajn i ne svidja toliko. Ali videcemo sta nudi od opcija. Sve najbolje. ;)

Ama kakav Tyros 4 to je Yamaha D-Deck i postoji vec nekoliko godina.

EmirTotic 02.09.2010 19:28

Hvala na komplimentu Gega. :)

Ako stvarno ovako izgleda jako je nepraktican dizajn. Kad bi stajala gore jos jedna solo klavijatura (neki tr ili LE) ne bi se moglo komotno svirati na ovoj njenoj gornjoj klavijaturi. Kao sto Gega kaze, nedostaje ovakvom dizajnu jos x stvarcica, ako ovako izgleda eto prvog i velikog minusa.

Samo lagano Vunimrav, daj nam Boze zdravlja, svega ce biti. ;)

Tek sam sada video post od Tranzita, oprostite zbog zabune, izgleda da sam bas promasio i pogresio u pretrazi na internetu. Izvinjavam se.

brnjeuska74 02.09.2010 19:36

Kolege muzicari, nije nikakva dezinformacija nego je u pitanju novi Tyros4 kao i sto je gore navedeno. Info koji dobijamo je tacan do te mere sto jos za sada nema konkretnih informacija o samoj strukturi novog OS ili bilo kakvih promena. To sledi kao sto je navedeno pocevsi od 17 Septembra.

milan84 02.09.2010 19:37

Evo malo da se cuje Tyros4
http://www.tudou.com/programs/view/LKSd3tvbnEA/

armin 02.09.2010 19:44

Pa ako je ovo tyros4 onda je sve isto osim lampica... Ove su sada plave... Opet 5 oktava isto sve... ??????????????

gega 02.09.2010 19:45

**
 
@ Tranzit...samo polako ... na onoj osakacenoj slici se nije moglo razanati ni marka ni model...ali ipak hvala na informacijama.

Po izgledu na postu od milana ne vidim nikakve drasticne promene na prvi pogled osim plavo osvetljenih dugmica umesto zelenih....nije valjda to...to...:lol:

EmirTotic 02.09.2010 20:12

E sad sam se pogubio ovde, ne znam gde se nalazim. Zbunjen sam totalno. Najbolje je da sacekamo i vidimo sta ce biti.

bokibg8 02.09.2010 20:58

Definitivno izlazi, spremajte parice drugari..... :)))
http://music-tyros.com/

Marco7 02.09.2010 21:21

Pa moram vas sve poamlo razocarati :D Posto vidim da ste digli prasinu neverovatnu oko ove klavijature onda da vam kazem sta sam sad procitao . . . 17. septembra samo najavljuju i obavestavaju da ce biti Tyros 4 koji ce biti u probnom radu i nece ga biti na trzistu do daljnjeg . . . Spretmie se da vas opet klepe kao i za T3 koji je bio 3500-3600 pa mu je zadnja cena bila oko 2450 za nepune dve godine :))a polovne mozete prodati po 2000e dok T2 i dalje drzi visoko rangiranu cenu u odnosu na to kad se pojavila a to je 1700-1800e . . . Nemojte da mislite da imam nesto protiv ovog brenda posto sam i sam njen korisnik ali ne aranzera ;)

b.o.Y.c.h. ČK 02.09.2010 22:12

Ako je tako ja svoj T3 prodam, kupim novi za 2450 i još ću dobre pare zaraditi :)
Kod nas je nov još uvjek 3400, što je lopovluk..
Ali ovo što si rekao mi nije jasno da je polovni T2 toliko blizu cijeni T3, u HR još nema na prodaju rabljenog t3, a nedavno sam prvi put vidio da se T2 prodaje...Pa nikad nebi dao za dvojku ni slićnu cijenu kao za trojku, naravno zbog dovoljnih razlika između njih!

Marco7 02.09.2010 22:15

Pa do pre neki dan T3 ti je u Srbiji u Mitros Music-u imao cenu 260000 dinara a to ti je negde oko 2500e a sada ga vise uopste nema u prodaji jer su najavili novi model :)) Ako ne verujete meni pozovite firmu koju sam vam naveo i pitajte koja je zadnja cena Tyros3 :)

armin 02.09.2010 22:18

i kod nas ovde u austriji je konstantno 3499€ tyros3... ili polovan za samo malo manje ali ih skoro pa nema polovnih... a jos nisam nigdje procitao polovan da je 2000EUR

tranzit 02.09.2010 22:25

Citat:

Originalno postovano od gega (Post 144913)
@ Tranzit...samo polako ... na onoj osakacenoj slici se nije moglo razanati ni marka ni model

Ama nisam ja nigdje ni pozurio a sto se tice marke to se i sa one osakacene slike moglo zakljuciti, ako ni po cemu drugom a ono po dizajnu i stalku. Model se i na toj slici mogao procitati na displeju gdje povelikim slovima pise D-Deck, osim toga, klavijatura je stara sigurno 4 do 5 godina pa mislim da bi trebalo da se za nju zna. D-Deck je jedan od zescih Yamahinih aranzera. Ima dvije klavijature i jedna i druga sa aftertouchom. Ima i touchscreen koji jos nema nijedan Tyros a i jos bruku stvari koje ovi danasnji aranzeri jos sanjaju.


STAGEA D-DECK DDK-7 Demonstration Movie
You need to upgrade your Flash Player

Marco7 02.09.2010 22:29

O slici uopste nisam hteo da komentarisem :))

b.o.Y.c.h. ČK 02.09.2010 22:33

Ko je bio bliže pogotku, ja koji sam rekao da su to orgulje ili dečki koji su rekli da je T4? :lol:
Dodato:
JOš sam htio reć da je pa2x nešto malo jeftiniji od T3, ali s vremenom se dođe na isto, dok riknu žarulje, ram i to u kompletu :D šalim se, naravno

EmirTotic 02.09.2010 22:40

Nisam znao za taj model yamahe a izgooglao sam to na tyros 4... Ajde drugari, zezajte me jos malo pa da idem da spavam... :P

Alen P 04.09.2010 10:14

Da, i ja sam malo googlao. Bit će. No, više nisu fora. Svako malo novi model koji je kompatibilan s svojom generacijom slabijih psr-a... Ja se im osobno divim što uspjevaju rasprodati svaki novi model. Osobno, u našem kraju se svira sve manje i manje, tako da ću kupiti četvorku kad izađe npr. sedmica.

-Ma gluposti, dečki.

Pozdrav!

AneL 04.09.2010 11:12

Kod nas u holandiji ljudi vec prodaju T3 za € 2.700,00 (razlog za prodaju je T4)..

alenmo 04.09.2010 11:27

tyros 4 ce sigurno donijeti pomak u odnosu na trojku al ipak je prerano da prodajemo klavijaure dok model ne izadje i dok licno ne probamo...ja sviram na dvojci a trojku sam prodao cim sam vidio da su ipak premale razlike izmedju ta 2 modela barem sto se tice zive svirke sasvim dovoljno i dobro zvuci i dvojka

Marco7 04.09.2010 11:27

A oni to pozurili a uopste ne znaju sta nudi T4?U srbiji imas nov da kupis za te pare i nize :))

alenmo 04.09.2010 11:34

realno sada se neke firme rijesavaju modela sa lagera narocito ako ih imaju dosta i zato su cijene spustene maksimalno dok u thomannu jos uvijek drzi cijenu...realna cijena je oko 3000 eura kompletom zvucnika i onim packom koji se nudi uz T3...
klavijatura vrijedi tih para bez ikakve sumnje !!!!

gega 04.09.2010 13:27

Citat:

Originalno postovano od tranzit (Post 144967)
Ama nisam ja nigdje ni pozurio a sto se tice marke to se i sa one osakacene slike moglo zakljuciti, ako ni po cemu drugom a ono po dizajnu i stalku. Model se i na toj slici mogao procitati na displeju gdje povelikim slovima pise D-Deck, osim toga, klavijatura je stara sigurno 4 do 5 godina pa mislim da bi trebalo da se za nju zna. D-Deck je jedan od zescih Yamahinih aranzera. Ima dvije klavijature i jedna i druga sa aftertouchom. Ima i touchscreen koji jos nema nijedan Tyros a i jos bruku stvari koje ovi danasnji aranzeri jos sanjaju.

http://www.youtube.com/watch?v=7u4nHH1cloc

Kolega tranzit...
Moguce je da je klavijatura vec par godina na trzistu ali kao sto ste sami mogli da se uverite nije model sa prodzom posto je skoro nepoznat ...i meni moram priznati posto u Austriji nije prodavan...pa sam se potrudio da skinem sa zvanicnog sajta uputstvo i usporedio sa Tyrosom. Posto osim touchscreen displej- a kao,,prednost,, nisam nasao nijednu karakteristiku koja prevazilazi mogucnosti i osobine Tyrosa...zamolio bih vas da mi navedete par primera,posto ste napisali da ima ,,bruku stvari,, o kojima danasnji aranzeri jos sanjaju,pa pretpostavljam da ste znalac ovog modela. Samim time tvrdite da Yamaha pet godina nakon plasiranja navedenog modela plasira novije aranzere i puno skuplje modele koji ne poseduje ni priblizno karateristike prethodnika .Molim vas da vase tvrdnje potkrepite argumentima i ne sirite informacije tipa,,cula,rekla,kazala,,

djurica77 09.09.2010 08:09

Valjda nece biti ruzan kao prethodni tyrosi i valjda ce imati jednostavniji i brzi editor

svrakan 09.09.2010 09:17

Realno ja posto radim u radnji koja zastupa Yamahu testirao sam do sada T2,i T3,zao mi je sto evo gledam i T4 ce piti plastikaner,ali ajd nema veze,bar da ubace opciju za time slice,da mogu loopovi da se odrade kako treba i da se tempo moze menjati,i da rece problem akordacije da se mogu na odredjeni hvat odsvirati sta zelis,i naravno touch screen,kad bi ga odradili kao psr 9000,da bude ozbiljan...To je samo moje subjektivno misljenje,cetvorka ako izadje ove godine to ce biti veoma prebrzo i svima koji imaju iole pameti jasno ce biti o cemu je rec...

gega 09.09.2010 13:17

**
 
Ja sam danas dobio ,,ulaznicu,,za Workshop,,u Traunu.
Sestog Oktobra ce Tyros 4 biti predstavljen yamahinim partnerima i pusten u prodaju..barem ovde.
Zasada nema nikakvih zvanicnih informacija o izgledu ,osobinama ili ceni novog T4 ali se sapuce da se krece oko 3900 E

Vule 09.09.2010 15:51

Povoljan sa cenom,kao i uvek :lol:


Trenutno vrijeme na Forumu 03:09

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org