YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za kupovinu (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=75)
-   -   koja klavijatura? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7753)

edo6 30.01.2009 11:37

koja klavijatura?
 
Imam namjeru uzeti neku klavijaturu... Nebi ni preskupu a ni neku jeftinu :D
razmisljao sam o Yamaha psr-s500,Roland exr-e2,Korg pa-80,Yamaha tyros2 ili Yamaha psr-3000
Nemam bas nekih iskustava sa klavijaturama... Imao sam priliku svirati samo na Yamahi E413, a od ovih gore navedenih najvise me interesira psr-s500...
Hvala

RadeKOKI 30.01.2009 12:09

pa koliko vidim otisao si do tyros2 a neces neku preskupu klavijaturu, a ako si odabrao S500 onda je to to.

edo6 30.01.2009 12:18

zanima me kakve su mogucnosti sa s500, dali netko ima iskustva... dali mogu stavljati vlastite samplove itd...

RadeKOKI 30.01.2009 13:21

ne semplove nemozes stavljati na yamahu s500, moj najiskreniji savet, cisto da nebi bez veze bacao pare a posle muka nekazem da su bacene pare kupiti neki drugi instrument, nego ako nisi vican da ih sredjujes, tj. da pravis ritmove, boje....nemoj bez veze kupovati onda te instrumente, trenutna najisplativija klavijatura je PA1X, sto se tice odnos ulozeno - dobiveno ili PA800, imas materijala za njih gde god da se registrujes na internetu, 70% muzicara samo njih svira tj. korg masine tako da .... jednu od te dve izberi i miran si...duze vremena ;) pozdrav druze i vidim da si nov, sretno na forumui puno lepog druzenja!

edo6 30.01.2009 13:36

hvala na savjetu i na dobrodoslici :)
Ali me malo vise Yamahe interesiraju i dali je neka veca, tj.prepoznatljivija razlika između psr-S700 i tog PA1X-a ili PA800?

Zanima me ako ima ikakva Yamaha koja nije ˝preskupa˝,sa mogucnostima stavljanja sampleova ali i da se moze mjeriti sa ova dva Korga sto si naveo ;)
hvala jos jednom :)

kuki 30.01.2009 13:46

Ovako od yamahinih aranzera
semplove podrzavaju sledeci modeli:
- Yamaha PSR-9000(cena oko 1000 evra)
- Yamaha 9000 pro(cena 1200-1400 evra-zavisi dali ima i neko prosirenje)
- Yamaha Tyros2(cena oko 2000-2200 evra)
- Yamaha Tyros3(najnoviji)

edo6 30.01.2009 15:19

eto kad sam pogledao po internetu dosao sam do zakljucka da su ove sljedece klavijature one koje konacno zelim :D

Korg pa-800, Korg Pa1x, Yamaha 9000pro, Yamaha tyros2 i Korg i30...
Koji se od ovih najvise isplati i dali svi podrzavaju sampleove?

Iako me jos uvijek psr s-500 i s-700 privlace izgleda da nista od njih kad ne podrzavaju sampleove :(

NeX007 30.01.2009 16:09

Druze ti bas ides iz krajnosti u krajnost.... od tih koje si gore naveo najvise ti se isplati neki od korgova! Nikako Korg i30 jer ne podrzava semplove i to je vec stara masina,ne kazem da je losa. Klavijaturu NOVU sa samplerom neces naci nikako ispod 1500eur! Jedino da kupis PA80 koji polovan mozes naci ispod 1000eur,a koji ima sampler! Ako te ne interesuju samo aranzeri ,imas dosta opcija tj. klavijatura sa samplerom ,a da ne ulozis puno novca. Pozdrav

kuki 30.01.2009 17:31

Od ovih sto si naveo sve klavijature podrzavaju semplove osim korg-a i30.
E sad izmedju korga i yamahe moras sam da udlicus,sta vise odgovara
tvojim potrebama.Neko ce ti reci uzmi korga a neko yamahu...i tako
celu vecnost.
Svaka od njih odlicno zvuci,ako znas da je sredis.
Meni se licno vise svidja yamaha(sto ne znaci da korg nije dobar).
Ja imam i yamahu(9000pro) i korga(i30).Mada korg mi samo skuplja prasinu.

yamahapassion 30.01.2009 18:03

Evo da i ja kazem, nedavno sam uzeo psr s700, nema sempler, ali ima neke stvari koje ja preferiram (portamento itd, da ne nabrajam). Poredio sam ju sa s500 i s550 i nemogu nikako da se porede iako imaju nekih slicnosti. Ja bih psr s700 rangirao medju najjacim aranzerima bez semplera koja moze danas da se kupi. Mada joj ni cena nije za zanemariti, ja sam novu u EU platio 999e (u americi je npr. mnogo jeftinija), mogao sam si za te pare uzeti pa80, ali oni su stari vec po 8 i vise godina, a ja sam hteo novu klavijaturu. Bio sam iznerviran malo sa zvukom harmonika, ali sam onda dobio od jednog kolege fantasticne harmonike za nju i jos neke stvari, i to je upotpunilo moj prvi utisak. Zadovoljan sam sa njom za sada, a nisam ju sredio jos ni 10%. Kada budem u mogucnosti jos cu samo uzeti jednog tritona le, ili tr (zbog samplinga) za ove nase boje, i mislim da ce to biti ubitacna kombinacija, pogotovo sto planiram da povezem korg midi kablom za nju, i zavrsim pricu za jedno 20 godina :) . Najveca mana joj je sto ne mozes stavljati svoje boje u ritam, ali ona ima tako jake boje (pogotovo sweet, cool, live, i mega voice) da ubijaju u ritmu. Eto to ti je neki moj pregled na brzinu, mada vidim da si vec suzio izbor. pozzzz

ivan tr 30.01.2009 18:03

Od svih navedenih a koja podrzava semplove i ima pristupacnu cenu jeste pa 80!

zsimonovic 30.01.2009 18:15

Ako hoces dobru masinu onda uzmi pa800 ili tyros2 neces se SIGURNO pokajati.Nisam bas pristalica psr klavijatura,ruzne su do besvesti i velike.

kuki 30.01.2009 18:23

Pocelo je...

edo6 31.01.2009 10:04

Citat:

Originalno postovano od NeX007 (Post 68932)
Ako te ne interesuju samo aranzeri ,imas dosta opcija tj. klavijatura sa samplerom ,a da ne ulozis puno novca. Pozdrav

Ne razumijem se bas u nijedne ni druge jer sam samo klavir svirao... :)
Ako mi netko moze reci koja je razlika između aranzera i ovih klavijatura sa samplerom, svaka preporuka je dobrodosla :)

RadeKOKI 31.01.2009 10:33

preporuka hm! bice ih ovde mnogo kao sto neko rece "pocelo je" imas druze na forumu o svakom tom modelu napisano bar 5000km teksta ako ne i vise, cak je bilo i poredjenja. Koliko sam te ukapirao ti bi nesto da kupis al neznas sta ustvari hoces, mislim da si trebao drukcije da napravis post "Pozdrav, nov sam na forumu hocu da kupim aranzer sa semplerom i takav aranzer bi mi trebao za to, to, to i to. Do sad sam svirao samo klavir...bla bla bla" i tako napises. Prvi post druze i odma dum tras u celo ocu aranzer suzio si krug klavijatura na 7-8 komada i na kraju kupicu yamahu S-500.... Cek bre polako, imas na forumu pod aranzerima zalepljene teme KORG PA800, PA2X...Yamaha TYROS 2,3 ima ljudi koji su ih kupili i napravili mali test i utiske i to su zalepljene teme iz razlga da se nebi gomilali jedni te isti postovi, ova tema ce da ode u out sad za koji sat dal za 2-3-5-9-10 sati bice klanja, sta ce ko da ti preporuci sta je zakon, sta je sranje...kupi ovo nemoj da slusan njega on je glup ko tele.. Ja ti kazem kao covek koji ima iskustva sa klavijaturama nema sta nisam prebacio preko ruke kupi to, ima jos ovakvih kao ja bar hiljadu ovde koji su prosli sito i reseto sa klavijaturama i kazaca ti kupi ovo. Ako si u mogucnosti da obidjes muzicare tu gde zivis da odes licno kod nekog da ti prezentuje instrument da vidis uzivo to je najbolje, ili sednes u auto i pravo BG obidjes muzicke kuce ima novih instrumenata keri na rep, stavis pare, vidis, probas, kupi, pa sta izaberes to ti je na tom instrumentu ces se muciti ja necu sigurno. Izasli smo ti u susret vise nego dovoljno. Da skratim vise ovu pricu znaci: napisali smo ti da trazis instrument da nije tezak sa rukovanjem i radom uzivo, da imas pristupcan materijal posto sigurno nemas pojma kako se pravi ritam, kako se pravi neka boja, o slaganju sempla da nepricam....docices u situaciju kad kupis aranzer "sta sad" ukljucices ga i gledaces u njega kao ... ja vidi kupio sam svemirski brod, sve svetli, sljasti, blinka, jao sto je lepa grafika na ekranu, jao sto lepo svetli ovaj taster... lepo a nista nemas pojma. Onda ce biti nov post na forumu ljudi e kupio sam to sad sam happy kao malo dete "kako da pustim ritam", "kako da ubacim sempl" a na sve to ce biti na odgovor novo pitanje i tako u nedogled.

yamahapassion 31.01.2009 16:06

Amin

edo6 31.01.2009 16:52

Nasao sam Roland EXR 3 korišten i dobro ocuvan za 300€
dali se to isplati i dali podrzava sampleove?

dalabu 31.01.2009 17:38

Pitaj RadeKoki on ti je strucnjak za mirna objasnjenja hehheheh ili prestani provocirati ljude ovdje,kupi sebi klavir i deri ga !!!!!!

Vule 31.01.2009 17:43

Citat:

Originalno postovano od kuki (Post 68960)
Pocelo je...

I meni se čini...:rolleyes:

zeko 31.01.2009 18:17

Heheh, jos jedna svadjalica..:p

daliborkorg 03.02.2009 18:18

Roland EXR 3 nema semplove to je klavijatura za pocetnike, ako si svirao klavir kupi sebi pa1xpro. Das malo vise para ali imas instrument sa polu-klavirnim dirkama koji ima sve u sebi. Ako mislis da se zezas sa klavijaturom kupi si roland exr3.

vujanov 03.02.2009 18:33

Pa , da , i ja mislim...kupi brate, al sto pre...

kuki 03.02.2009 18:52

Meni sad ovde nista nije jasno.....!!!
Da li hoces da kupis klavijaturu za 300 evra ili za 2300 evra?
Ovako:
-Roland aranzeri nemaju sempler(nijedan).

-Za Yamahu sam ti vec napisao koji citaju semplove.

-A od Korgovih aranzera semplove citaju: PA80,PA800,PA1X/pro i PA2X pro.

A Roland EXR 3 je za pocetnike i za tu cenu dobar!

caka012 03.02.2009 19:15

Pa ako je pitanje razlike u kvalitetu izmedju aranzera od 300 evra i 2300 evra, onda najbolje da kupi obadva pa da uporedi. Ja imam utisak da je u pitanju mala sala.

smt2 03.02.2009 19:40

:lol:Ovde neko nekog haka

RadeKOKI 03.02.2009 19:50

Sta se koji moj opterecujete bezveze nek kupi sta mu volja ako mu se kupuje mada ovaj dolazi ovde da zajebava kad moram tako da se izrazim i zamolio bih moderatore da ovu temu gurnu u LOCK inace ovo ode u 3 lape majcine :D pozzzzdrav drugari i ne obracajte paznju bez veze!

kreso 04.02.2009 15:49

Trenutne nema potrebe za LOCK. Još se niste dosta "poklali" jezicima :lol:
Mora postojat razlog za LOCK jer obično uzročnici LOCK-a pokupe i malo južnog voća ;)

gega 08.02.2009 15:51

Koja Klavijatura...?
 
Kao sto kolege rekose....spektar marki i modela klavijature koje si naveo je prilicno velik za nekoga ko nema iskustva sa klavijturama....;)
ali nema veze.
Tesko je dati pravi savet .

Prvi vazan faktor bi bio-gdje ces koristiti klavijaturu...na svirci- profesionalno,ili svirati samo za svoju dusu.

Drugo.. finansijska mogucnost.

Trece..Bilo bi pozeljno da vidis i probas modele koje si nabrojao i da znas osobine i karakteristike.

Ili da ti neko bez predrasuda prema markama objasni sta koji stroj ume i moze ako korisnik zna da svira.
Inace posle kupovine dolaze oni poznati ,,AHHAAA...i joooj..i je...ga efekti.:">
Marka nije bitna.Svaki cigo svoga konja hvali:lol:

edo6 11.02.2009 22:58

Citat:

Originalno postovano od gega (Post 70354)
Kao sto kolege rekose....spektar marki i modela klavijature koje si naveo je prilicno velik za nekoga ko nema iskustva sa klavijturama....;)

internet radi cuda :D
1. Koristio bih je u kuci, znaci sviranje za svoju dusi :D barem na pocetku a ako mi se svidi mozda i nesto vise...
2. Moze biti polovna klavijatura, s tim da imam mogucnosti oko 1000-1500€
3. Svirao sam jucer na psr S550, izgleda dobro,tipke mi odgovaraju s tim da je cijena nove oko 5000kn.
Ovaj Roland EXR-3 mogu dobiti za 2500kn, polovan naravno.

Ne zelim neku ruznu klavijaturu :p Makar da podrzava stavljanje onih Stileva(Styles) iako ni sam neznam sta je to :)
Uglavnom da skratim zelim neku prosjecnu...

kuki 11.02.2009 23:02

Sve smo ti vec rekli na tebi je da odlucis!

edo6 11.02.2009 23:21

Trebao sam ovo napisati u proslom postu al' sam zaboravio :D
Ketron SD1,SD5,xD9 i kakve su im cijene otprilike?
Vidio sam oglas neke Technics SX-KN 6000, nekako mi je taj Technics nepoznat ali mi klavijatura izgleda lijepo...

Valjda je ovo zadnji post ovog tipa koji cu napisati. Hvala svima na pomoci i na kritikama koje su uvijek dobrodosle :)
Dodato:
:">
Neznam vise ni sta da vam napisem, svaki post druge klavijature :( ali ovo je definitivno konacno. To sam rekao i u ovom proslom postu al' su me cijene udaljile... sad sam stvarno suzio popis i potrebno mi je misljenje vas iskusnijih, bez ikakvih zamjerki :D
Yamaha PSR-1000 (4000kn) 4-5god. Izgleda mi modernije od svih navedenih a i nije puno skuplja...
Korg Is40 (500€) midi fileovi,dodatni ritmovi,torba + sto je klavijatura spremna za gaze iako to meni nije trenutno potrebno, stara oko 6god.
Roland E68 (200€) Jako jeftino al' i jako star, ta klavijatura tu stoji samo zbog cijene.
Roland EXR-3 (2500kn) godiste jos neznam...

doktor87 14.02.2009 14:48

Bas pucas visoko... ako ti se vec vise svidja YAMAHA onda je kupi ali imaj jedno na umu... Ako si pocetnik i ne umes da koristis nista jace od PSR 413 na kom si kazes svirao...neces znati da iskoristis ni 40% potencijala i mogucnosti koje klavijature tipa Tyros i sl imaju... Kao da kupis auto sa klimom, tv, telefonom, friziderom...a koristis ga da bi se odvezao do komsije u susednoj ulici! Ili si do sad vozio ficu i ne umes nista drugo osim da menjas brzine...bez uvrede... Koliko je meni poznato jednom prof klavijaturisti je potrebano oko 3-4 meseca intenzivnog rada da Tyros spremi i napakuje za ono sto on hoce i kako hoce...sem ako nece samo da je upali i koristi prvi ritam koji je ponudjen :) Moj savet...kupi PSR 1500 ili neki slican model i polako... Citaj uputstvo za upotrebu i uci! Lako ces da je prodas posle i kupis nesto jace... Moj klavijaturista ima PSR 1500 i sasvim je ok...nema sepmlove ali ima pristojne boje... Ritmove ces teze da nadjes jer 70% muzicara kako je vec navedeno koristi KORG ali mogu da se konvertuju, u ostalom ja cu da ti dam ritmove koje je pravio moj klavijaturista...ako kupis nesto od toga... Srecno sa kupovinom!

edo6 15.02.2009 02:13

hvala svima, kupio sam korg is40...

yamahapassion 15.02.2009 03:44

Ako si dao 500e za is40 onda te neko da prostis zaj... Mislim za te pare si mogao skoro pa da uzmes polovan PA50, e sad ako si se cenkao to je druga prica...

doktor87 15.02.2009 13:22

Nek ti je sa srecom! :) Ne moze nista toliko lose da zvuci koliko gosti mogu da budu pijani :)

skoricnik 15.02.2009 13:37

500E za iS40 ?! :-O

Pa mislim stvarno...Taj od koga si kupio te je ODRAO! 8-X Njegova realna cena je 300-350E MAKSIMALNO! :rolleyes:

edo6 15.02.2009 14:13

nije 500€ :p
dobio sam ga za 3000kn, potpuno sređenog za gaže,dodatni ritmovi,torba i kojekakve sitnice...


Trenutno vrijeme na Forumu 18:05

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org