YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Modifikovan OS.3.06 od PA-80 za PA-50. (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=1673)

stefan72 11.02.2007 23:53

Modifikovan OS.3.06 od PA-80 za PA-50.
 
Evo uspeo sam malo vremena da nadjem da uploadujem OS.3.06 od PA-80 modifikovan za PA-50.
To znaci ubacite taj OS u vas PA-50 i dobijete kompletan meni sa istim opcijama i bojama od PA-80.I vise nece pisati kad pali te klavijaturu PA-50 vec PA-80,osim Boot loadera taj ce ostati isti.

Toliko od mene!
:D :D :D
LINK:

http://rapidshare.com/files/16069030..._PA50.rar.html

Alix 12.02.2007 00:00

Ej prijatelju daj bogati reci kakav je fazon loadanja ovog sistema na PA50?Jel se poboljša zvuk,funkcije,meni,itd...Ako ima kakve svrhe da ga sebi naloadam,Pozdrav!

stefan72 12.02.2007 00:07

U sustini zvuk je isti.Ima malo dodatnih stvari kau naprimer ona opcija u prvom meniju AUDIO IN da mozes da smanjis i pojacas direktno iz menija.
Nisam nesto imao puno vremena da pogledam izmene jer radim oko one modifikacije maticne ploce od PA_50.Ali je jedna prednost ako hoces kasnije da ugradis sebi hdd i usb,i naravno compact flash u tvoj pa-50 moras imati taj OS.jer on podrzava hdd i ostale funktije.
Ajd ako ti nije problem loaduj ga u tvoj PA-50 i proveri ako imas vremena izmene pa nam ovde upisi u forumu.
Netreba nista da se plasis ja sam ga kod mene ubacijo i radi bez problema sad sam vikend odsvirao tako sa taj OS bez problema.

Pozdrav. :D

Alix 12.02.2007 00:11

Ej pa ja sam PA50 rasturio u dušu...Sad baš pripremam kratki Tutorial kako da se neke stvari poprave (bez da nosiš na servis) i skupa sa slikama,upustvom,itd..Pa ajd sad na MSN pa da se čujemo....Poslaću ti adresu na PM...Pozdrav!

ivan_grozni 12.02.2007 00:57

Stefane ovo je sjajno,ali kad dodje na 95 posto ucitavanja izbaci :generic error.Kad restartujem klavijaturu samo beo displej,vratio pa50 v1.03 i radi.U cemu je greska?

stefan72 12.02.2007 12:56

Samo malo Ivane.Danas cu ponovo da proverim pa da uploadujem taj OS,uzecu ga direktno iz moje Klavijature.
Strpi se jos koj sat.

Pozdrav! :D :D :D

stefan72 12.02.2007 14:32

Fora lezi u tome da moras na fajl gde pise OsPa80.lzx samo da prepises umesto 80 ubacis 50 i to ti je to.
Evo za svaki slucaj ponovo Link novi za OS.3.06-
http://rapidshare.com/files/16150455..._pa50.rar.html

Probaj pa javi!

Pozdrav! :D :D :D

yu-midi 12.02.2007 14:55

Momci mislim da ste malo pozurili sa tim friziranjem klavijatura.
Naravno da ste svjesni toga ako vam klavijatura zablokira ili dodje do nekakvog kvara sami snosite posledice!
Sve je to OK ali ipak mislim da sve to radite prebrzo i siguran sam da nije tako sve jednostavno kako vi mislite.
OS mozete da ucitate ali te funkcije koje pokazuje dali su potpuno ispravne i dali niste jos nesto sa tim poremetili.
Stefane sam si napomenuo da nisi imao vremena da isprobash dali taj OS funkcionise a ipak si ga dalje proslijedio.
Sa ovim zelim samo da vas upozorim ako neko ostane bez klavijature da se nezali ovde na Forumu jer sami snosite odgovornost.

Za Stefana
Sta ima u Lepoj Breni nisam odavno bio u Wien,ali zadnji put sam zalomio sa kumom i to pravo :lol:

stefan72 12.02.2007 15:02

Pozdrav YU-Midi.
Pre svega taj OS. je vec kod mene u klavijaturi ceo vikend sam svirao na njoj bez ikakvih Problema.Nebih ja nesto prosledio sto ne radi vec sam hteo stime da kazem da nisam imao vremena da isprobam blize funktije u tim OS-u,mislim na promene sta se dobija i sta ne.

A sto se tice Lepe Brene uvek je ista!Radi vikendom veoma dobro.Trenutno samo Petak i Subota rade sa muzikom pre je bilo svaki dan.Tako da je i tu opao malo poso kao i u svim Beckim Kafanama.

Pozdrav iz Beca! :D :D :D

blatusan 12.02.2007 15:22

Znaci tako. A sa tim mogul se onda PCG fajlovi od tritona stavljat ili baljezgam gluposti teze klase? I samo je prednost sto mozes stizafati na klavijaturi i to????

Atanackovic 12.02.2007 16:47

A jel mogu semplovi da se stavljaju?

blatusan 12.02.2007 17:52

Nemogu nema memorije dovoljno!

elvir 12.02.2007 18:19

SEMPLOVI SE TEK MOGU UČITATI TEK NAKON PAR ZAHVATA ŠTO SE TIČE ELEKTRONIKE BEZ FLAŠH CARD NEMA NIŠTA OD SEMPLOVA

stefan72 12.02.2007 22:53

Bas tako elvire!Jer mu je veoma mali SSD negde oko 2mb.
Bez Flash Karte nista.Ali da bih to uradili kasnije potreban vam je ovaj OS koj podrzava hdd i flash.


POZDRAV! :D :D :D

blatusan 13.02.2007 14:05

Ugradit cu mu ja kard disk od PC 200gb :lol:

stefan72 13.02.2007 14:44

samo moze da podrzava maximalno 40GB Hardisk i to 2,5" IDE.


:D :D :D

blatusan 13.02.2007 15:51

Ma joooooj nije to nikakav problem, ako je nemognem natjerat da uzme 200gb uzmem hard disk i isjecem ga taman na 40 i vozdra ha ja, neeznam u cemu je problem!! :lol: :lol: :lol: :wink:

blatusan 23.02.2007 10:44

Vozdra drugovi. Ovaj OS je stvarno zakon nema sta ali evo da se malo potuzim. :lol:
Kad sam stavljo os u klavijaturu dodze do nekih 85% i pise: ERROR READING OS. Onda sam ugasio klavijaturu i upalio bez diskete sve radi kako treba i pise pa80 i kolko sam primjetio ima sve opcije. Ali klavijatura dodze do ludila, poludi. Npr. cijela BANKA 8 mi je bila da kazem zarazena nisam mogo nista prepisat preko nje pojedinacno. Uzmem namjestim performance i i kad idem na disk write, ide donekle i pise CAN NOT SAVE! Onda pogledam i na to mjesto gdje sam stavio ima ta performance ali kad ugasim klavijaturu nema je. Uzo sam pa sam prekopiro cijelu banku u ( i sad je sve normalno.
Zatim, kad uzimam tuning na nekoj boji. ostane taj tunung na svakoj boji dakle neide(rijetko se desava al se desi). I sve tako dok nerestartujem. Kad bi se ovi problemi mogli rijesit bilo bi dobro.
Pozdrav, Alen!

mikikg 23.02.2007 16:59

no comment

Atanackovic 23.02.2007 17:15

Citat:

Originalno postovano od blatusan
Vozdra drugovi. Ovaj OS je stvarno zakon nema sta ali evo da se malo potuzim. :lol:
Kad sam stavljo os u klavijaturu dodze do nekih 85% i pise: ERROR READING OS. Onda sam ugasio klavijaturu i upalio bez diskete sve radi kako treba i pise pa80 i kolko sam primjetio ima sve opcije. Ali klavijatura dodze do ludila, poludi. Npr. cijela BANKA 8 mi je bila da kazem zarazena nisam mogo nista prepisat preko nje pojedinacno. Uzmem namjestim performance i i kad idem na disk write, ide donekle i pise CAN NOT SAVE! Onda pogledam i na to mjesto gdje sam stavio ima ta performance ali kad ugasim klavijaturu nema je. Uzo sam pa sam prekopiro cijelu banku u ( i sad je sve normalno.
Zatim, kad uzimam tuning na nekoj boji. ostane taj tunung na svakoj boji dakle neide(rijetko se desava al se desi). I sve tako dok nerestartujem. Kad bi se ovi problemi mogli rijesit bilo bi dobro.
Pozdrav, Alen!

Dobro je da si mi reko da ne stavljem na moj :lol:

Vlajko 23.02.2007 17:22

ljudi,

kad je mikikg ostao bez teksta onda znate koliko vredi ovaj novi OS. :roll:

imali neki tuning za Pa80 da mi piše Pa1x kad ga upalim ? :lol:

pozdrav

blatusan 23.02.2007 17:38

HEHEHEHEHE. mojim mukama se ismijavate. Nista kod mene je tako a kod nekih je opet drugacije. Dobar je pokusaj bio momci vracam klavijaturu na 1.03.
Pozdrav!!

Alix 23.02.2007 17:42

Vlajkane MikiKG pravi preradu za 300eura (drugi mi rekli) a koliko koštaju djelovi za tu preradu?...Manje nego 100eura...Normalno da čovjek nema komentara jer mu je poso na gubitku ako neko skonta tu preradu i džabe je objavi na javnom forumu...Dakle on automatki gubi mušterije što se tiče te prerade...A što se tiče ERROR-a uvjek možete povratiti svoj OS na original PA50 tako da klaviature ne možete da sjebete...Doduše meni na PA50 sve radi kako treba bez ikakve komplikacije tako da sam zadovoljan i smijem tvrditi da je zanesljiv...Čak mi se i čini da s njim PA50 zvuči puno melodičnije nego sa starim OS...Nešto slično kao i OS3.0 kod PA1X...Pozdrav!

blatusan 23.02.2007 17:51

OOOOOOOOO di si haveru!!!!. Reko sam ti onda mamu mu jebem zagalvi na 85% i nece kod svakog funktionise normalno samo kod mene ne!! Neznam mozda ima neke veze sto je svabo kod njih je sve obrnuto :lol: Sala na stranu pokuso sam vise puta ucitat ali uvijek isto. Sad sam stavio original verziju 1.00 prvu da kazem i formatiro klavijaturu i opet stavio od pa80 i skroz do kraja je instaliran. Sad je brzi sistem skroz nego sto je bio i sve je ok!!!
Pozdrav, Alen.
Alix, sta keze Stefan. Jesi sta uradio sa slikama?

Alix 23.02.2007 18:22

Slike sam već dobio sad samo čekam jedan dan da izvadim ploču sa PA50 i da vidim šta i kako da se napravi,nebil skonto u čemu je caka.Ja koliko sam čuo od drgih majstora JEDINO se mogu preraditi ploče koje su bile pravljene uKini il će biti u Japanu...a ove nove verzije ploče da ne mogu...Nadam se da će nam usjeti ova ideja i da ćemo moći sami da napravimo preradu bez trošenja novca za brez veze...Čim šta novo bude znaš jarane da ti javljam odmah...Pozdrav!

blatusan 23.02.2007 18:27

I ja jarane. Da mi je samo znat gdje je moja pravljena. E slusaj, otvorit cu i ja svoju pedesetku pa cu ti poslat slike od moje maticne mozda ima razlika. Uglavnom javi ako sta saznas drug. Pozdrav, Alen!!

Vlajko 23.02.2007 21:37

Almire,

ja mislim da je Mikikg napisao "no comment" uvezi software-a odnosno OS za Pa50.
A što se tiče prerade ja znam da on prerađuje klavijature na dugmetare i koliko sam čuo da ugrađuje interface za flash kartice kod Pa60 i USB-Port za Pa80.

U ostalome svaka čast ako neko uradi nešto sam. Ja inače isto u sve živo čačkam ali klavijaturu nebi dirao jer mi ipak predstavlja neku vrednost. Mnogo sam je platio da bi je lako sjebao.
Ipak kad bi imao neki problem to bi Miki odradio :)

pozdrav

elvir 23.02.2007 23:29

ALENE NEMORAŠ JE OTVARATI JARANE PIŠE TI NA ČELNOJ STRANI KLAVIATURE GDJE JE PROIZVEDENA ILI JE ITALIJA ILI JAPAN OBE SE MOGU ODRADITI ALI MISLIM DA IMA MALO RAZLIKE U NJIMA

korgich 24.02.2007 09:35

Evo raja i ja sam isprobao ovaj novi OS za pa50. Prvo sam se nasluso jednog ritma na razglasu pa sam onda instaliro novi OS pa sam pustio opet taj isti ritam i bio spreman da kazem da je to jedna od mnogih gluposti sa interneta. Ali .... Prijatno sam se iznenadio :) Prije sam uvijek imao nekog mutnog basa u citavom miksu. Na razglasu sam uvijek morao da smanjim bass i to poprilicno. Extreme je zvucao dobro a 50-ka sa previse nekog dubokog basa i mutno. Sa ovim OS-om pa50 zvuci mnogo jasnije i realnije pa i melodicnije sto je Alix reko. Cinele i hi-hat toliko jasnije zvuce da sam moro sve ritmove de prestelujem (prije ih nikad nije bilo dosta). Komplet bubanj zvuci realnije.
Pa50 mi je sad na mixeti nastiman sve ravno i netreba nista da diram. Ako sam to sebi umislio :lol: nema veze. Uglavnom je da mi se svidja. Samo da dodam da citav sistem funkcionise brze. Kada editujem ritam u record modusu memorise ga mnogo mnogo brze. Eto to su moji prvi utisci. Kralju, Caru, Shahu Stefan72, hvala.

blatusan 24.02.2007 12:32

TUNING PA 50 USPIO!!!!! :lol: :lol:
Alix, Stefan, ELI, MOJA SPRAVA, MADE IN CHINA!
Dobro ili lose????
Pozdrav,Alen!

korgdecky 24.04.2007 17:37

cao ljudi, ja bih da instaliram taj OS ali neznam gde da ga nadjem. Na koji god link da kliknem ne radi vise...Ako im ko taj fajl neka mi kaze gde mogu da ga nadjem post bih hteo da stavim onaj adapter od sony i stick ..
hvala unapred....

pozdrav dejan

DaCappo 07.07.2007 15:25

Re: Modifikovan OS.3.06 od PA-80 za PA-50.
 
Citat:

Originalno postovano od stefan72
Evo uspeo sam malo vremena da nadjem da uploadujem OS.3.06 od PA-80 modifikovan za PA-50.
To znaci ubacite taj OS u vas PA-50 i dobijete kompletan meni sa istim opcijama i bojama od PA-80.I vise nece pisati kad pali te klavijaturu PA-50 vec PA-80,osim Boot loadera taj ce ostati isti.

Toliko od mene!
:D :D :D
LINK:

http://rapidshare.com/files/16069030..._PA50.rar.html

Da li ovo sljaka na PA 60 i gdje mogu da ga skinem kako bih isprobao?

BasariStudios 07.07.2007 23:43

Sto se tice unutrasnjih boja, razlika izmedju PA80/60 i 50 nema nikakva,
ama nikakva, sta ce vam taj OS, samo da vam pise PA80?
Il da sjebete i taj sint sto vec sada imate?

DaCappo 08.07.2007 17:18

Citat:

Originalno postovano od Nedim
Sto se tice unutrasnjih boja, razlika izmedju PA80/60 i 50 nema nikakva,
ama nikakva, sta ce vam taj OS, samo da vam pise PA80?
Il da sjebete i taj sint sto vec sada imate?

Mene ne interesuje sta ce pisati, interesuju me audio ulazi, razdvajanje izlaza, sempling opcija ....

blusa 08.07.2007 17:56

hahahha pa kaze ti covjek da nema nikakve razlike
to znaci da ti ni audio izlazi ni ulazi, a kamo
sampling opcija pomaze sta, kakav je takav je....

bezveze...

DaCappo 08.07.2007 18:02

Nema nista onda dok ja ne pop..dim i ne haknem ga sam po svojim prohtjevima i zeljama, a uvjerio sam se da je moguce imati i flash card i usb interface itd.

BasariStudios 08.07.2007 18:28

Ljudi, normalni li ste vi il ste stvarni pukli?
Hajd Bog vam pomogo!

tranzit 08.07.2007 18:44

Citat:

Originalno postovano od DaCappo
Nema nista onda dok ja ne pop..dim i ne haknem ga sam po svojim prohtjevima i zeljama, a uvjerio sam se da je moguce imati i flash card i usb interface itd.

I dok ti to sve HAKNES kostat cete vise nego da kupis PA80. Skuplja pita neg' tepsija. Mani se corava posla jer te modifikacije su izmislili pametni da lakovjerne i brzoplete naprave budalama i otmu im pare.

blatusan 08.07.2007 19:01

Ni ja nisam nikako za tu modifikaciju. Isti vrag me dodze da prodam pa50 i nadomirim tih 300 400 eura i da kupim polovan pa80 za kojeg je to sve predvidzeno a ne da si glavu lomim kad ce izgorit i druge cake make cike!
Pozdrav, Alen!

paragovo 18.07.2007 18:39

evo ja sam ga narucio i danas dobio ali jos se neusudjujem da ga otvaram klavijaturu dok se ne raspitam kako se u gradjuje HDD jeli ima iko da je to radio jer gledam na moj PA50 imaju odozdo dva poklopca sa strane koja su zasarafljena ali kad odvrnem sarafe kao da su zalepljena pa se pitam dali mora kompletan donji deo otvaratii dali moram novi OS ubacivati


Trenutno vrijeme na Forumu 10:58

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org