YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   ASSING. SLIDER na korgu pa 80 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7665)

djordjew 25.01.2009 00:10

ASSING. SLIDER na korgu pa 80
 
E ovako......
Meni neradi ASSING. SLIDER na korgu pa 80:(. To je ono dugme dje pojacavam boje. Ja sam nosio klavijaturu majstoru i zamjeno taj klizac. Ali ponovo ne radi. Mislim da je negdje deaktiviran u GLOBALU ali neznam gdje:-??. Ako ko zna malim za pomoc.
Sad nikako nemogu da smnjujem boju tokom svirke na taj klizac nego moram na MENU+mixet pa tamo velik postupak

UNAPRIJED HVALA

POZDRAV SVIMA:D

milanr 25.01.2009 00:20

ja sam imao slican problem al mi je bio neki virus u setu koi sam ubacio kad sam stavio drugi set sve je radilo normalno pokusaj to odradis il novi os

Moljac 25.01.2009 00:23

Djordje verovatno si ubacivao neki set i li neki stil od klavijature koja nije srodna sa tvojim Korgom. Pokusaj da uradis BEKAP na tvojoj klavijaturi. On se lako radi ako imas HD.... i vratice ti se sve kako je nekad bilo !Pozdrav

tesla 25.01.2009 03:09

neka ti neko od kolega posalje global od svoje pa80 jer je 99% u tome problem a za pocetak probaj da kada ukljucis klavijaturu prebacis na MODE na song play ili seq pa da vratis u style play znam da kod nekih sa istim problemom to funkcionise.
ajd pa javi kakva je situacija
pozzzzzzzzzz

ivan tr 25.01.2009 03:43

I ja se slazem sa Teslom da probas tako!

djordjew 25.01.2009 04:26

Problem pa 80
 
pobavao sam i to sa style play na song play jer sam negdje procitao na netu......ali ponovo nece

tesla 25.01.2009 04:27

a jesi li nasao i ucitao neki novi global???

ivan tr 25.01.2009 04:28

Onda tebi moze samo da pomogne Japanac i niko drugi. On je i Ziki Jarcu pre neki dan pa 60 vratio iz mrtvi.

djordjew 25.01.2009 04:31

aaa......kad bi obnovio sistem...nasao sam os3 da li bi se sve izbrisalo sa klavijature ili.....neznam ja kako to ide. Nasao sam os3 za pa80 i moze stati na jednu disketu...ali neznam oce li mi ostati ista u klavijaturi.

POZDRAV

ivan tr 25.01.2009 04:31

Cekaj da pitam Japanca pa ti javljam!

djordjew 25.01.2009 04:32

Problem pa 80
 
neznam od koga

tesla 25.01.2009 04:57

javice se valjda neko ko ima pa80 da ti posalje taj global a usput i da ti objasni to oko ucitavanja os ali koliko mi je poznato ide valjda na 5 FDD-a pa se ucitavaju jedna po jedna a stanje klav posle toga bi trebalo da bude fabricko znaci sve sto si radio u njoj zaboravi ali opet kazem bolje da te posavetuje neko sa pa80 nego ja sa pa800
malo strpljenja javice se neko 100%
pozzzzzzzzzz

taletdkmk 25.01.2009 07:03

Ovako Udji u opcii gde se brise znaci Disk>erase>SSD>Sound> i ovde ostavi User 01, User 02 i Usr Dk Ostale Usere izbrisi restartiraj klavijatura i gotovo je Pozdrav

djordjew 25.01.2009 15:06

Problem saPa 80
 
Aj molim te pitaj pa mi javi
POZZZZZZ
Dodato:
Joooj kamplikovano je to za mene jer sam novajlija slabosta znam oko klavijaure. PUNTO VAM HVALA
POZDRAV
Dodato:
Puno vam hvala na pomoci, a pogotovo Perici i Bobanu. Puno srece Kolege:D
POZDRAVLJAM VAS

dragi 007 27.01.2009 12:33

poz samo stisni dugme global pa odi na stranicu gde ti piše:glb:p/sw-sld-ec5,i tamo gde piše sld promeni na kbd expression,nakon toga stisneš dugme write disc in use pa na ekranu global i 2 put enter i to je to poz:D

matejas87 27.01.2009 13:34

cao kolege u setu je neki virus imo sam problem vise puta znaci moras BACKUP i opet novi O.S i radiceti sve garantujem

dalabu 27.01.2009 14:18

Tacan odgovor na tvoj problem ti je dao dragi007 i to je rjesenje tvog problema!Virusi na klavijaturama ne postoje u stvari ali i novi O.S takodje rjesava tvoj problem!

kreso 27.01.2009 14:43

Bravo kolega Dalabu i dragi 007 !

Ne postoji virus za aranžere !!! To sam već ovdje napisao najmanje 500 puta i ponovit ću opet. Takozvani "virus" je samo pogrešna sysex instrukcija koja se dosta često javlja kod konvertiranja ritma s Yamahinih aranžera na KORG ili Roland. To zna zatupit klavijaturu kao i MIDI matrice pravljene na starijim aranžerima (s starim 0 formatom).

Problem je u osnovnim postavkama klavijature. Pošto je slider promjenjen, znači da je ispravan. Gluposti s O.S i sl. zahvate u takovim situacijama je bezveze raditi i nanovo instaliranje O.S-a nije uvijek spasonosno riješenje za sve probleme. SSD u Pa50/60/80 aranžeru ima svoj vijek trajanja. Pošto su sve važnije funkcije klavijature pohranjene na SSD (Solid State disk) svako nanovo resetiranje klavijature pogoršava stanje na aranžeru. I onda se čudom čudite kad jednog dana crkne sam od sebe.
Znači riješenje je u Global funkciji.
Da ne citiram, pročitaj savjet od kolege dragi 007. Bitno je da ti je desni slider na keyboard expression i radit će ti 100 %.

djordjew 27.01.2009 18:09

Hvala vak kolege PROBLEM JE RIJESEN
 
Hvala vam Dragi 007 i Kreso na pomoci. Tacano je samo rekao Dragi 007 ali mi je malo prije rekao kolega Boban isto to i problem sam rijesio. Puno vam HVALA. Aaaa.....kad bi uradio operativni sistem 3.06 jer mi je sam 3.00 sta bi se promijenilo u klavijaturi?????
POZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ:D

zeko 27.01.2009 18:36

3.06 ti podrzava flashicu od 16 mb, ostalo nista prevazno mislim..ali komotno ga mozes staviti..bez problema..ako ti za to treba pomoc, samo se javi..

djordjew 27.01.2009 19:06

Ako mi mozes dati tvoj MSN pacemo se cuti
POZZZZZZZZ

zeko 27.01.2009 19:17

Imas ga u mom profilu..slobodno me dodaj, ja cu se javiti veceras ili sutra, sad moram ici ca..pozz

taletdkmk 31.01.2009 15:56

Znaci ja ovde pisem iz licnog iskustva a niko nece ni probati. Uradi kolega kako sto sam ti napisao. Znaci stisnes prvo dugme Disk posle ides na stranicu erase promenis na ssd ides u sound i tu ostavis samo user 1 i user 2 i user dk ostale usere 3 4 5 6 7 8 izbrisi i slajder ce ti raditi bez problema nije problem ni u global normalno treba da bude podesen kako treba za da radi a i virus nije u nikoj slucaj. Da bi bile viruse za klavijature postojale bi antiviruse Pozdrav Ako ne mozes to sam napraviti javi mi se na msn ili skype objasnit cu ti Cao

gibanica 03.02.2009 16:13

imam slican problem..
neke boje mogu da se regulisu na slajderu a neke moram da iskljucim pa da ukljucim da bi potenciometar funkcionisao na njima..

da li je resenje neko od ovih..ne bi da sje*em nesto.
cuo sam da je to bag na klavijaturi,kako da resim to.
u pitanju je pa50

taletdkmk 09.02.2009 14:44

probaj kako sto sam napisao bice sve u redi veruj mi imao sam isti problem Pozdrav

djordjew 09.02.2009 14:52

::::
 
Dodo sam te kao frendove na MSN ali te nekad nema da te pitam kako i sta

gibanica 09.02.2009 14:54

pa probao sam..dodjem do disk-erase-i nemam taj ssd, verovatno nije kao na pa80. ili mozda je ne znam da nadjem :)
p.s. u pitanju je pa50

djordjew 09.02.2009 15:40

aj na msn

gibanica 10.02.2009 15:47

eto sredjeno sve. hvala kolege @teletdkmk @djordjew

djordjew 19.04.2009 16:06

Prijatelji ponovo problem sad mi na lijevoj ruci neradi stings a kad uklucim manuel bass radi samo nece strings uz ritam. Sta moze biti uzrok toga???

acai 27.10.2009 17:13

Citat:

Originalno postovano od taletdkmk (Post 69077)
Znaci ja ovde pisem iz licnog iskustva a niko nece ni probati. Uradi kolega kako sto sam ti napisao. Znaci stisnes prvo dugme Disk posle ides na stranicu erase promenis na ssd ides u sound i tu ostavis samo user 1 i user 2 i user dk ostale usere 3 4 5 6 7 8 izbrisi i slajder ce ti raditi bez problema nije problem ni u global normalno treba da bude podesen kako treba za da radi a i virus nije u nikoj slucaj. Da bi bile viruse za klavijature postojale bi antiviruse Pozdrav Ako ne mozes to sam napraviti javi mi se na msn ili skype objasnit cu ti Cao

svaka ti cast za ovu informaciju!!!!!!

taletdkmk 27.10.2009 18:50

Hvala
 
Hvala kolega nema na cemu ovde smo da si pomazemo Pozdrav

stefan72 27.10.2009 19:43

korg pa 80
 
e ovako ide. kad upalis klaviaturu uzmes neku farbu i onda moras se vratiti na style/play da vidis farbu na display B-) kod [page] volume/value stisnes upper1/acc1 zajedno upper2/acc2 zajedno upper3/acc3 zajedno onda ti mora ide to je do os2 tako je napravljen zivio.

taletdkmk 29.10.2009 18:35

Haha
 
Kolega ti sto pises ti so on of na instrumenta to je nacin koji je neko od korisnika korg pa-80 nasao koji moras raditi svaki put kad upalis klavijaturu. Ono sto sam ti ja napisao sam licno sam otkrio i mislim da je to greska u os ali ipak ete moze da se otkloni. Pozdrav

acai 30.10.2009 09:46

mozeli neko meni da pomogne imam pa80 i poneke boje kad slucajno stisnem jace lijevu ruku a i ako stisnem i desnom jace ode boja u FALŠ pritom da napomenem da na tim nekim bojama neradi ni PICH a sve je bilo ok dok sam imao pa 50i 60 al ovde nesto zeza.

drakan 12.02.2011 21:32

Pozdrav svima. Dali moze neko od kolega da mi pomogne, oko Pa80 znaci zelio bih da kada upalim klavijaturu da mi pise ime ritma pocetnog npr jednu rumbu bih stavio. Ja kad palim klavijaturu pise mi No style. Kako da memorisem da mi odmah sam odabere tu rumbu iz User1? Hvala. Pozdrav.
Postovano sa mobilnog uređaja
Dodato:
Uspio sam rijesiti problem.
Postovano sa mobilnog uređaja

Sokannp 12.02.2011 23:00

Kolega Drakane hajde napisi kako si to resio , ima nas jos sa slicnim problemom.Hvala

Ace 12.02.2011 23:39

@Sokannp
Odaberi ritma pa odaberi prvog performansa i memorisi ga opet performans na isto mesto. Kad upalis klavijatura ona odma pozove prvog performansa i koji ritam je memorisan u njega taj ritam stoji kao pocetni ritam.

Mada ovo je skretanje s teme, tako da molim da se diskusija nastavi oko Slidera ukoliko ima potrebe .... nema zasto da mesamo sad ritmove tu.
Hvala.

JOSIP.1 13.02.2011 12:16

Evo da podjelim svoje iskustvo sto se tice slajdera, radilo se o pa 50...

naravno da isto nije radio, a ja sam to rijesavao kao sto je kolega u postu gore napisao, nakon paljenja klavijature mute/unmute sva tri uppera, i onda ass slider proradi i dalje radi kako treba, odnosno nije bio problem da je slider bio pokvaren...

i tako sam ga koristio godinama jer mi dalje nije predstavljalo probleme...

kad sam odlucio prodat klavijaturu onda sam odlucio i popravit navedeni kvar, obzirom da nikakvo ucitavanje drugog globala ili seta nije pomagalo, a iz razloga da mi kupac ne rusi cijenu jer je klavijatura bila apsolutno ispravna, osim te sitnice...

problem rijesava ponovno ucitavanje OS, i factory resources, i nakon toga slider radi dobro, ali kad sam ucitao ponovno svoj set, opet se pojavio problem...

nakon toga sam napravio ponovno OS i vratio tvornicke postavke i ucitavao set pojedinacno u dijelovima, znaci prvo npr global, pa provjerim slider dali radi, pa onda user1 pa dali radi, pa user2.... pa tako skroz dok se ne pojavi problem...

uglavnom, meni je spojavio problem ucitavanjem user1 programa, po njemu sam pobrisao neke stvari koje ne koristim, i ponovnom ucitavanjem slider je radio u redu, odnosno problem je radio neki od user programa kojeg sam izbrisao...

nakon toga je i set dalje bio ispravan i slider je radio kako treba kad se klavijatura upali...

eto toliko...

peecoundead 27.02.2011 16:37

Citat:

Originalno postovano od gibanica (Post 70514)
pa probao sam..dodjem do disk-erase-i nemam taj ssd, verovatno nije kao na pa80. ili mozda je ne znam da nadjem :)
p.s. u pitanju je pa50

Imas. Samo pritisni F1 kad odes na erase. Prvo ti pise HD (ako imas HD:)). Ako nemas pise ti FD. I samo pritisni taster F1 prebaci te na SSD, tj njegovu memoriju. A sve je tacno tako kako je taletdkmk napisao. Pozzz


Trenutno vrijeme na Forumu 20:54

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org