![]() |
Korg Triton Extreme problem
pozz kolege..imam problem sa extreme kada spojim volumen pedalu.imam volumen pedalu behringer fcv100 i spojim stereo kablom iz papuce output2 u klavijaturu u ulaz pedal.u globalu namjestim u controller stavim na master volume i nece.spojim tu istu pedalu na pa800 radi..da nije problem do ulaza pedal u extreme..ako mi neko moze pomoci bio bi zahvalan.
|
Imaš u globalu polaritet,probaj promijeniti .
|
pokusao sam i to da polaritete promjenim ali nece opet..hhhmmm
|
Nerko jarane sam si sebi dao odgovor za tvoj problem.........u controler stavim na master volumen............a sta mislis da ne stavis na papucu volumen ili kako se vec tamo zove kod extrema opcija da ne trazim sada.
|
Opcija master volume se odnosi na izlaze L/R a individual 1,2.. izlazi ne reaguju pod tom opcijom.Ako ti je volumen pedala redna onda povezi iz izlaza iz klavijature u pedalu pa iz pedale u klavijaturu i radice.Ako koristis ekspresn pedalu onda pedalu ukljucis u pedal ulaz na klavijaturi a izlaze iz klavijature povezujes direktno u miksetu samo sto moras da izaberes u control,u klavijaturi ne master volumen opciju nego ima jedna druga opcija,mislim da se isto pominje rec volumen u toj opciji.Ne znam tacno sad bez klavijature kako se zove ta opcija.
|
ajd pokusat cu tako..hvala vam u svakom slucaju..
|
kolege nisam uspio rijesit jos ovaj problem ako moze ko da mi pomogne sa ovim bio bi veoma zahvalan..hvala unaprijed
|
Jesi provjerio prekidač na pedali ?
|
jesam, nema koju kombinaciju nisam isprobao al nece...hhhhmmmm pomozite kolege
|
jesi probao pedalu na neki drugi sint?
|
jesam na pa800 probao i radi sve normalno.
|
Sad znaš da je pedala ispravna...
|
Ako sam ja dobro pogledao specifikacije te pedale na internetu, to uopće nije klasična volumen pedala za klavijature. Ta pedala nije predviđena da se spaja na ulaz za pedale na klavijaturi. Zašto radi na pa800 (ako ju uopće spajaš na pedalski ulaz) ne znam, ali uglavnom nije za to.
Za kontrolirati volumen ili bilo koji drugi cc parametar, treba ti pedala kao što je npr. Roland EV-5: http://www.roland.com/products/en/EV-5/ |
ali tu pedalu spojim u extreme iz izlaza klavijature l u input pedale pa iz output pedalu u mix i spojim adapter u pedalu pa radi ali nije to to...
|
Ja bih ti rado pomogao ako znam,
ali na daljinu ne znam što znači "radi, ali nije to to"!!?? :rolleyes: Ili radi, ili ne radi. |
@nerko
Pedala koju ti imaš nije namijenjena za rad kako si ti to zamislio.To je univerzalna pedala koju spajaš tako da ideš iz izlaza klavijature u pedalu i iz pedale u mixer.Tada radi bez problema.Ako želiš spajati drugačije da spojiš klavijaturu direktno u mixer , a volumen da kontroliraš preko pedale moraš imati expression pedalu -kao što ti je več napisao kolega -mojkarma!To je pedala koja ima samo jedan kabel koji se ubode u klavijaturu i to je to. |
ok hvala vam pokusat cu da uzmem drugu pedalu...
|
To nije volumen pedala za klavijaturu.
Pogledaj malo na net-u pa češ vidjeti. Rađe daj kojih 20-tak € više i uzmi predviđenu "šlapu". za tu lovu si mogo kupit klasičnu PROEL-ovu "šlapu" i radila bi bez pol beda. |
Ljudi ja imam istu ituacuju kao i kolega Nerko,imam iste klavijature ali mi je pedala Korg XVP 10 kad hocu da koristim expresion pa800 hoce al extrem nece
|
mozda u podesavanjima u extremu treba da odredish dal je polaritet expression pedale minus ili plus varijanta? sad ne mogu da se setim ali mislim da se to podeshava u zavisnosti od pedale, pogledajte malo po globalu opcije, ja nemam sad nijedan extrem da vidim kako beshe...;)
|
Expression pedala nema polaritet pa u tom smislu ne treba ništa podešavati. Podesiti treba funkciju pedale, dakle u globalu treba pedalu podesiti tako da radi kao volume pedala.
|
Trenutno vrijeme na Forumu 13:25 |
Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
.
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org