YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   PA80 Hard disk problem! (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=15570)

skoricnik 08.10.2010 19:26

PA80 Hard disk problem!
 
Nabavio sam HDD za svoj PA80.
Naravno, 2.5" ATA.
Kapacitet je 60GB.

Prvi put ukopcan, cuje se da radi (vrti), ali ga klavijatura ne ocitava.
Razlog? Bio je NTFS.

Drugi put, formatiran i prebacen na FAT32, prikljucen, klavijatura ga vrti ali opet ne ocitava. Kabl je 100% ispravan, jer nikad ni nije prikljucivan HD na njega, a i HD vrti, radi, cuje se.
Upisao sam i novi 3.06 OS, i dalje, zamagljeno mi stoji HD Info.
Napominjem da je i HD 100% ispravan, ocitava ga kompjuter i drzi podatke bez problema.

Ima li iko resenje?


(Obrazlozenje da formatiram hard na FAT16 ili FAT12 file system je nepotrebno jer znam da na FAT16 moze maksimalno da se koristi 4GB HDD-a, a pouzdano znam da nas clan @aleksandar031 i mnogi drugi koriste HD od preko 40GB.)

nesaband 08.10.2010 20:02

da li mozda imas neka podesavanja da samoj klavijaturi da treba da podesis pa da proradi,jedino mi to pada napamet ako su hard i kabal sigurno ispravni.
pozdrav

hrci 08.10.2010 20:13

Zdravo,

Pogledaj da nema HD Jumpere, ako ima povadi sve ili Stavi na Master, FAT32 je uredu, Jeli Plata IDE ? ja imam isto IDE-ATA 80 GB i radi...

Pozdrav!
Hrci

skoricnik 08.10.2010 20:49

Postovano sa mobilnog uređaja
Dodato:
Nema jumpere, a IDE je verovatno moze da se prikljuci na njegov fabricki konektor.
Postovano sa mobilnog uređaja

Korg-Pa800 08.10.2010 21:50

skoricnik ako nema jumpere,tj.ako imaju one iglice a nema na njima one plastikice,jumpera onda ti i nece prepoznati.Moras nabaviti taj jumper i staviti ga na iglice tako da dobijes da ti je HDD master.Tek tada ce ga procitati.
Predpostavljam da znas gdje mozes naci jumpere.;)
Pozzz...:D

mdelectronic 08.10.2010 22:33

Samo trebas formatirati hdd na klavijaturi da on sam smesti neke podatke.Jednostavno samo udji na formatiranje preko kljave i 100% bice u redu,jer hdd se ne formatira na pc.

Milan$ 08.10.2010 22:46

kako da ga formatira preko klajve kad ga ona ne vidi?:D

nesaband 08.10.2010 22:54

u pravu je kolega Korg-PA 800.Nabavi dzamper pa probaj.i ja mislim da ce ti tada proraditi hard,e onda mozes da uzivas!!!!!;)

fico 08.10.2010 22:57

Ako si ga formatirao sa FAT 32 drugo ti nista nije potrebno .Nemoras da stavljas nikakve jumpere bez potrebe .To sto imas ti je obicni disk ok prenosnog kompa koji ima u korgu priklop onaj IDE kabal preko kojeg dobija i napon i preko njega idu i podatki .Ako ti ga sint ne vidi da je obojen bledo kad ides u meni za kartu i diks onda ti taj disk ne odgovara za Korg.Pokusaj naci drugi disk od nekog drugog proizvodjaca jer nisu bas svi kompatibilni sa Korgovim OS.

mdelectronic 08.10.2010 23:05

da bas tako,da li su blijede pozicije hdd?da li imas napajanje na hdd(zuta 12v,crvena 5v)?ako je sve to u redu onda mora raditi ili nevalja hdd


Trenutno vrijeme na Forumu 07:15

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org