YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Servis klavijatura - uradi sam (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=46)
-   -   Povezivanje dugmetarske prerade na kompjuter (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=31313)

Praslin96 04.04.2019 20:01

Povezivanje dugmetarske prerade na kompjuter
 
4 Privitaka
Drage kolege postovanje pre svega .
Zeleo bih da postavim jedno pitanje da li strucnjacima da li ljudima koji su upoznati nije bitno. Evo o cemuu se radi, hteo bih da povezem master klavijaturu tj. preradu dugmetarsku na kompjuter i da malo sviram priviknem sebi ruku na taj polozaj posto sam harmonikas dok mi se ne ukaze prilika da je ugradi u neku klavijaturu. Prerada nema midi plocicu niti midi ulaz meni je receno da mora da se ugradi direktno u klavijaturu. Mene zanima da li postoje neki konektori na koje mogu da se prikljuce konektori iz klavijature pa da se preko usb port poveze sa kompjuterom. U prilogu cu okaciti neke slike klavijature i njenih konektora . Bio bih veoma zahvalan ako bi neko mogao da mi objasni sta i kako. Naravno a ne bih cackao nista elektroniku interesuje me samo resenje ;ubaci konektor u adapter adapter u komp;
Hvala unapred :DFajl 9049

Fajl 9050

Fajl 9051

Fajl 9052

pekilik 05.04.2019 17:56

Ne bez midi plocice nece ici, to sto ti imas su Arsenijevici odradili za specifican model klavijature i to odgovara samo dzeku tog modela tako da se bez prepravke nemoze ugraditi u svaki model klavijature, neke cak i ne podrzavaju takav prenos preko dzeka tako da bez plocice nece nikako, dakle ako mislis da koristis taj master za PC mora ti neko odraditi midi plocu i napajanje za istu da bi dobio midi port koji ces kasnije spojiti preko usb to midi kabla ili samo midi kabla....

Praslin96 06.04.2019 08:30

Hvala puno prijatelju na brzom i strucnom odgovoru. Bicu jos malo dosadan. Klavijatura je skinuta sa pa3x i ja bih da je ugradim u moji pa1x(zvao Arsenijevica kaze da moze 😄) ali bih uz to da dodam i levu ruku tj. basove na kontakte. Ako moze gde i kako to da uradim u Bg a zadnja solucija mi je da odem direkt kod Arsenijevica ako ne mogu nista ovde.

pekilik 06.04.2019 19:34

Pa mislim da ima neki cinimi se da se zove Dragan Davidovic iz Valjeva, mada kad sam ja radio preradu zvao sam i pan midi iz Kraljeva ali su mi Arsenijevici na kraju ispali najpovoljniji i jako su korektni ljudi, da razmislis mozda da umesto basova odradis dve oktave na kontakte verovatno je povoljnije a i kad je vec klavijatura onda da bude cela onda mozes svirati bas i solo ili bas i kontru kad se malo naviknes, basovi na aranzeru su malo ogranicenih mogucnosti....

Nidza96 25.02.2020 10:30

Druže nađoh ovaj tvoj odgovor u temi posle god dana i videh da ti se nisam ni zahvalio 😂😂 izgubitis je teška bolest. Pa eto ovom prilikom se zahvaljujem. I bio si u pravu svakako je bolje odraditi levu ruku kao prim ali sa kontaktima.


Trenutno vrijeme na Forumu 09:29

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org