YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Muzički Software (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Native Instrument FM8 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=24782)

koraj84 15.02.2013 01:25

Native Instrument FM8
 
Pozdrav narode imam problem sa FM8 pa ako moze neko resenje predlog ili sta vec. Znaci imam instaliran FM8, USB-Midi kabal, PSR-270 i u opcijama fm8 nastimam na input da mi bude USB znaci da sviram preko psr-a ali u outpu namjestim isto USB ali mi se ne cuje zvuk na klavijaturi vec na kompu. Bilo da sve u output-u stavim na off ili on uvijek se cuje samo na kompu zvuk.

tranzit 15.02.2013 02:39

Ti si zestoko pobrkao midi i audio signale, to sto ti kao Output namjestis USB midi port Yamahe to ne znaci nista drugo nego da vracas midi podatke kroz FM8 nazad u Yamahu. Tvoja Yamaha PSR-270 nema audio (Line) Input pa tako nikako neces moci da cujes audio signal sa FM8 na zvucnicima PSR-270. Jednostavno to izbrisi kao mogucnost i potrazi alternativu u obliku nekakvog malog miksera koji bi, ako bas nemas nikakvo ozvucenje, prikljucio na HiFi pojacalo i tako mogao da cujes i PSR-270 i FM8 skupa na istim zvucnicima.

koraj84 15.02.2013 03:12

ali kako mi se onda cuje i one man band i wingroove player na zvucnicima na yamahi. i to sve preko usb-midi kabla?

tranzit 15.02.2013 03:22

Opet si pobrkao. One Man Band je softver aranzer koji salje samo midi podatke na tvoju Yamahu koje ona svira svojim internim sound programima. Isti slucaj je i sa Wingroove. Iz tog razloga se i cuje na zvucnicima Yamahe. Medjutim FM8 je sasvim druga prica jer je on, sam za sebe, jedan Ton Generator (FM Synth) koji nema veze sa internim soundima Yamahe i kompletan proces stvaranja njegovog sounda se obavlja u kompjuteru koji u tom slucaju postaje, nazovimo ga, midi Sound Modul, koji svoj zvuk salje vani preko zvucne karte kompjutera. Nego... da ti ne bi trosio i svoje i nase vrijeme sa hiljadama pitanja pocetnickog karaktera, uzmi prvo malo literature o toj materiji pa procitaj jer se bojim da ti mnogi odgovori koje dobijes ovdje, uopste nece biti jasni.

koraj84 15.02.2013 11:40

hvala druze puno objasnio si neke stvari. jbg covjek uci dok je ziv bar sad necu razbijati glavu vise sa tim da li moze ili ne.. hvala jos jednom i svako dobro :)

koraj84 05.03.2013 18:59

opet ja :D Posto kad sviram one man band on mi salje direktno zvuk preko usba na zvucnike od klavijature i to je ok kao sto je vec receno ali mf8 ne moze slati direktno na zvucnike klavijature ali me sad zanima moze li da kad ga ucitam u one man band da preko njega salje zvuk preko midi kabla i da mi se cuje zuvk fm8 na zvucnicima klavijature??

NikolayTheM 05.03.2013 20:36

MIDI podaci i audio signal nemaju veze, kroz midi kabl ne moze da "prolazi" zvuk, vec samo podaci. Nije mi jasno kako ti se na zvucnicima cuje OMB...

Послато са GT-S5360 користећи Тапаток 2

tranzit 05.03.2013 20:40

'Ajd procitajte obojica opet moj drugi post, valjda ce biti jasno kako se OMB "cuje" (uzgred, OBM nikako ne moze da se cuje jer on nije nikakav instrument) a zasto se FM8 ne cuje na zvucnicima klavijature.

NikolayTheM 05.03.2013 20:55

Pa jedino da OMB salje podatke u kl. i onda se cuje yamahin bubanj bas kontra itd. prosto receno OMB vuce elemente iz yamahe ;)

Послато са GT-S5360 користећи Тапаток 2

koraj84 05.03.2013 23:28

pa namjestio sam da je MIDI IN i MIDI OUT midi kabal i cuje se sve na klavijaturi. vjerovatno da vuce sve sa klavijature.. znaci nema sanse da mi se cuje i FM8 na njima.


Trenutno vrijeme na Forumu 15:57

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org