YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   sample pa1x pro !!!!!!!! pomoc (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=2819)

Roso 12.11.2007 23:21

sample pa1x pro !!!!!!!! pomoc
 
cao svima !
ja ovo nemogu da skuzim imam le i znam sve a na pa1x pro neznam sta da radim uvezi semplovi!

ubacim kompletan set i pcm loadiram i to i nece semplove da rade !!! niti li ritmove koji su sa jv kit naprimer !!!

ista da radim ????

a sta ja onaj symbol ko katanac ispred foldera ???? ( seta )))

hvala püozdrav

BasariStudios 13.11.2007 02:46

Jedno je znati kako se samplovi loadiraju a drugo je znati RADITI SA SAMPLOVIMA.
Ne trebas loadirati PCM nego moras LOADirati sav set. Katanac ne znam za cega je
al to nema nikakve veze sa tvojim problemom. Kad upalis sint nemoj da ides na
LOAD PCM nego loadiraj sav set odnovo. LOAD PCM radi ispravno jedino ako je na
AUDO a ne manualno.

Roso 13.11.2007 03:00

eee nedima ja ocu samo da mi radi set sa svime znaci sa juve kitovima sto su nja njemu i sa svime nista vise ! necu da radim sa sempovim !!!

a odnovo sam loadiro set kompelt znaci
DIK LAOD CD SET LOAD gotovo!

aki nece!

e to me zanima jer bi moralo da radi

hvala ti

crni4 13.11.2007 11:38

Koliko imas memorije u klavijaturi?

Katanac ti znaci da je set zakljucan ali ti to ne igra nikakvu ulogu.
Znaci pritisni DISK, pa LOAD pronadji set koji hoces da Lodiras , selektiraj ga (oznaci ga) Pritisni LOAD, potvrdi sa YES i to bi trebalo biti to!

Roso 13.11.2007 17:28

crni imam 32 mb !!!! punu memoriju !!!

bas kako si rekao radio sam barem deset puta !!!! nista nece pa nece pa nece !!!!

a sta me i muci jos je kad idem na sound modus ! izaberem neku bilo koju boju odem na basic
i ocu da izaberem ram a ne rom !!!! i neda mi nikako na ram da idem uvijek prebaci sam na rom !
to je isto sto sam primjetio sad sta je to ??? rec sa tim semplovim i ramom

pozdrav

BasariStudios 13.11.2007 20:03

Ako je tako kako ti kazes sada znaci on ne loadira nista uopste ako ne pokazuje RAM
kad menjas u BASIC. Reinstaliraj citavi sint a onda ako je isto onda je do CHIPOVA.

crni4 13.11.2007 20:27

Dali ti ista upise ritam, perfomancu, bilo koju boju?

Ajde napisi mi koliko ti se vidi memorije, postupak je SOUND pa RECORD, podmeni SAMPLING INFO, zanimaju me samo RAM Banke.

I probaj reinstalirat sint kako je Nedim rekao.

daisa 13.11.2007 20:37

ja sam imao slican problem sa pa800 i bilo je do sistema,vidi na SOUND pa REC pa klikni na displey gdje pise empty i vidi dali ima semplova ,kod mene je bilo a ti sto nisu radili imena su im bila blijeda i bila su samo imena nigje semplova.probaj unjeti os i resurse
a mozda je i greska u tom setu kad je sniman probaj unjeti neki sempl posebno unesi kmp recimo od tritona pa vidi mozda je samo do tog seta.....

tesla 13.11.2007 23:12

Citat:

Originalno postovano od Roso (Post 20122)
crni imam 32 mb !!!! punu memoriju !!!

bas kako si rekao radio sam barem deset puta !!!! nista nece pa nece pa nece !!!!

a sta me i muci jos je kad idem na sound modus ! izaberem neku bilo koju boju odem na basic
i ocu da izaberem ram a ne rom !!!! i neda mi nikako na ram da idem uvijek prebaci sam na rom !
to je isto sto sam primjetio sad sta je to ??? rec sa tim semplovim i ramom

pozdrav

ako nece da prebaci na ram pretpostavljam da je on prazan jer jedino kada je skroz prazan nece da ga prebaci probaj da ucitas neki kmp pa pogledaj onda
ajd ziv bio

Roso 14.11.2007 01:12

ljudi evo vidite !

vidio sam po sampling info : RAM 1 ima 16233583 byte
RAM 1 ima 16465778 byte

znaci da su ramovi u redu jerbo ti izadje na 16 MB po Ramu !

probo sam kmp ucitat od svoga seta od tritona le ! kad idem na SOUND REC IMPORT
i idem na KMP recimo od harmonike, pocme da loadira i onda kaze da nije naso ksf !

a triton pcg isto nece samo mi kaze this is not a PA file !!!!!! !!

eto sad nemogu doc sebi !

pozdrav ljudi i hvala do sada ! a volio bi rjesit problem da pocinjem polako sredjivat set imam krstenje da sviram ! ;-)


Trenutno vrijeme na Forumu 21:37

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org