YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Komentari i Pitanja (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Zašto na ovom forumu nema dobre komunikacije? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30385)

romario 12.10.2017 20:12

Zašto na ovom forumu nema dobre komunikacije?
 
Generalno .manjak je dobre komunikacije ovdje .
Ja znam zašto a vjerovatno i neki drugi...
Jedan kolega reče neki dan često sam ovdje ali nemam šta pametno reci pa šutim :)

A ima puno toga što bi mogao podijeliti sa nama. Samo kad svi sve znamo pa nema potrebe:)

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Vaxter 13.10.2017 17:28

Forumi su zamrli kao mesto okupljanja, facebook je preuzeo sve.
Plus, dosta su se ljudi raspršili okolo.
Stari članovi su, svaki iz sebi poznatih razloga, otvarali svoje kopije ovog sajta, pa su odvlačili deo članova sa sobom.
Sada imamo nekoliko manje prometnih foruma, i svuda se svodi na isto: Ima li neko sample, ritam itd., ili kult jedne ličnosti.

Ovaj sajt je i dalje verovatno najaktivniji od svih, ali je daleko od onoga što je bio.
Mi koji smo nekada učestvovali redovno i održavali rasprave smo se povukli, opet svako iz svojih razloga, tako da nije ostalo mnogo ljudi koji pokreću i održavaju dinamiku.

Kao i na bilo čemu, na održavanju ovakve zajednice treba raditi.
Par članova i moderatora koji ste još uvek aktivni održavate sve koliko toliko u životu, ali to je daleko od nas preko 200 svakodnevnih koji smo pisali po ceo dan i preko 3000 povremeno aktivnih ljudi.

Zajednica je sada narasla na 16000 članova, ali aktivnih povremeno jedva da ima 500 i nešto, a aktivni po više puta dnevno mogu da se izbroje na prste.

Kao i bilo šta u životu, sve ima svoj početak i kraj.
Ovaj portal zalazi u svoju starost, pa se malo smirio. :lol::lol::lol:

romario 13.10.2017 18:26

Da .vremena se mijenjaju.
Dakle .na ovaj način možemo pričati i o genosu. tercama .svemu ...bez tenzija.
Na to sam skrenuo pažnju...


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

nikadvisekorg 14.10.2017 00:36

90% tih novoregistrovanih se samo registruju sa namerom da samo poskidaju sve na brzaka pa kad vide da to ne ide baš tako odlaze kako su i došli..... jer na fb kao što znamo postoje zatvorene grupe gde to ide malo drugačije..... sve je postalo instant pa i ove mlađe generacije hoće sve za čas da dobiju odrade itd.....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Mafia 14.10.2017 18:22

Mislim da kod ovakvih i sličnih mjesta važi pravilo 90+9+1 tj 90% korisnika čita materiju i koristi se dostupnim materijalom na bilo koji način, 9% povremeno nešto napiše i uploaduje a onih 1% su prave pcelice i zbog njih je mjesto živo uopšte. Uzimajući to u obzir rekao bih da je forum itekako aktivan. Redovno pratim forum od 2009. godine ali sam član foruma (zbog restrikcija kod e-mail adrese) tek posljednje dvije godine. Nisu svi novi članovi tu zbog pristupa download sekciji... Ono što kolega primjećuje je nedostatak dobre komunikacije i u pravu je. Poprilično često se mišljenja članova dočekuju na nož. Zajednički nam je interes muzika, to je ono što nas spaja na neki način i vjerujem da je osnovna funkcija foruma upravo to. Fali dobre volje. Zašto smo takvi? Život je takav kakav je, narod je isfrustriran, pun negativne energije i nekad se na slučajnom prolazniku, ni krivom ni duznom prebiju kola. I ove starije kolege sa punim pravom zaobilaze rasprave. Ali eto, neko je napokon rekao naglas da ima problema u komunikaciji i to je prvi korak da se problemi otklone.
Pozdrav

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

NordX 14.10.2017 21:48

Pa generalno je danas losa komunikacija u bilo cemu. Ne samo na forumu. U privatnom zivotu,svi sve znaju, a gotovo da niko pojma nema.

Tako da, bitno je drzati se medjusobno, i da se pomazemo koliko znamo i koliko mozemo :)

nikadvisekorg 14.10.2017 21:56

Nije to samo na forumu.... do pre nekoliko godina kod mene u ulici je po ceo dan bilo dece..... sada ih nigde nema a i kad prođe po koje ne ispušta telefon iz ruke i čak i ne gleda gde ide..... ljudi su se nekako otuđili s ovom tehnologijom žive neke virtuelne živote umesto da izađu i uživaju.... tehnika treba da nam bude ispomoć ne da joj robujemo..... nije bolje ni u kafanama kafićima..... sviramo zombijima svi se "selfiraju" pazi neko da ne pokvari frizuru šminku....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Negoslav 14.10.2017 22:21

Sada ako se ne postavi slika sa nekog dogadjaja, kao da nisi ni bio. :)

stakleni 14.10.2017 23:40

Ja bih se rado ukljucio u diskusiju, al' se plasim da moje pitanje ili odgovor ne zavrsi u necijem potpisu. ;)

mirandess 15.10.2017 15:20

Pa i ja sam dosao na ovaj forum s tim da skinem nesto za klavijaturu, tko kaze da je dosao ovdje eto tek onako, laze ( ima ih ali 0.005 %)! Svi mi radimo, jedemo da prostite ista "govna" po kojekakvim svadbama i kafanama, i zarađujemo isti kruh, i svak od nas trazi materijal za instrument da mu sto jednostavnije bude za radit, a da dobro zvuci...

E sad, bonus je u tome svemu, sto sam upoznao dosta ljudi sa ovog foruma sa kojima sam u kontaktu(koliko toliko jer svak radi vecinom jos posao sa strane ili ima svojih nekih privatnih obaveza), upoznao jos dodatno ljudi, recimo Vaxtera(covjek koji je Simanovca dosao u Mostar na druzenje kad je bio skup forumaša, bio sat vremena i otisao nazad i svaka mu cast na tome, jer evo drugacije ga ne bih ni upoznao), Sigija, Želju, Marnela... A gdje je što sam naučio od njih, stekao prijateljstvo/poznanstvo, savjeti itd itd... E to je bonus onoga sto sam recimo ja dobio dolaskom na forum( a iskreno sto se nisam nadao)...

Meni je jedino smetalo to sto (necu imenovati) pojedine osobe su pisale o svemu i svacemu, isto kao da sve znaju... Brate ne postoji niti jedna osoba na svijetu koja sve zna, ne postoji niti jedna osoba ako se samo bavi (uzet cu primjer) muzikom, da zna sve i o medicini, da zna sve o automobilima, da zna sve o ormarima, o programskim jezicima, o šporetima i šta ja već znam... Ok da znaš ponešto(čisto iz vlastitog života za vlastite potrebe), ali sve?! Daaj... I onda naravno, na temelju realnih činjenica kako ćeš donijeti odluku iz njegovih postova? Ja sve što sam pisao, pisao sam jer sam imao doticaja sa tim(skoro pa 99%)... Da ne duljim shvatit ce me pojedini clanovi(stariji clanovi foruma)... Pozdrav svima :D :)


Trenutno vrijeme na Forumu 10:19

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org