YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Korg PA 500, par pitanja (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=5112)

svirko 02.07.2008 23:01

Korg PA 500, par pitanja
 
Poštovani kolege,

ajde pomozite čiča Svirku u vezi par pitanja sa Korgom PA 500:
1. Kada želim spustiti ili povisiti nekoji STS za oktavu, u nekom ritmu, automatski mi sve STS-ove spušta ili diže. Znači ako violine pod STS1 želim spustiti za oktavu niže, automatski mi se spušta STS2,3 i 4. Gdje se ta opcija može isključit?
2. Dali se ritmovi mogu učitavat direktno sa SD ili MC kartice ( nešto kao Direct FD Disk na PA 50 ). Pitam radi toga, što moraš svaki ritam da bi ga preslušo, učitavat u banke.
3. Zamolio bih nekoga ako ima dobre tamburice
Eto, nadam se da nisam prenaporan.

Pozdrav,

Svirko

Darko 02.07.2008 23:11

Izvini ako sam se ubacijo u tvoj post sad ali ovo prvo pitanje ti je svaka cast . .eto i mene to interesuje ali u vezi sa PA1x

zoki-41 02.07.2008 23:37

ako mislite na promenu oktava na uperima (a ne na sts to ne razumem) onda za pa1x ide ovako 1.ili zajedno(istovremeno) pritisnite dugme shift+dugme uper octave (jedno od njih bilo minus ili plus) ili
2. menu pa mixer tuning i tu imate Oct.transpose posebno za lower i upere
pozz

svirko 03.07.2008 08:28

Htio bih samo pojasniti pitanje br.1

Naime, recimo u ritmu DISKO, imam zvukove STS1-Trube, STS2 String, STS3 Alt Sax, i Lower ili STS4-String. E sad, kad ja hoću spustiti npr. trube za oktavu, on spusti i Trube i String zajedno, ili čak sve četiri zajedno.
A ona pitanja br 2 i 3 još uvijek ostaju

Pozdrav svima i unaprijed još jednom hvala

svirko 03.07.2008 20:26

Šta niko nezna??
I nema tamburice??
Za čika Svirka??


'bemu malog miša goliša

zoki-41 03.07.2008 21:48

e svirko za pa1x je onako kako sam opisao u gornjem odgovoru medjutim to oko sts bi morao da prvo podesis na strani koju gore navodim (Mixer-tuning) pa onda da svaki sts sacuvas sa write.ako hoces mozemo se cuti i na msn (zoki-41@hotmail.com) pozz

svirko 03.07.2008 22:37

Probat ću to,

ako ne uspijem, javim se
Puno hvala zoki-41

Pozzzzzzz

blade 06.08.2008 21:34

Korg Pa 500 nejma tona
 
Zdravo raja evo po prvi put se javljam i pozdravljam sve kolege yu- midi
imam jedno pitanje danas sam dobio novog Korga Pa 500 kad sam upalio sve tipke bez tona
ostalo sve hoce pa se bojim da nisu mozda u kvaru ili ja neznam to napravit gledo sam i po knjigi ali nista pa ako ko moze da mi pomogne ako ima pomoci samo da dodam imo sam do skora Yamahu psr 3000 kad upalim sve radi bez problema mozda nije isti princip rada zato vas molim ako moze koji odgovor hvala unaprijed

skoricnik 06.08.2008 22:03

Citat:

Originalno postovano od svirko (Post 42847)
Probat ću to,

ako ne uspijem, javim se
Puno hvala zoki-41

Pozzzzzzz

Shift pa dugme za oktavu i onda imas potenciometre i spustis oktavu...

blade 06.08.2008 22:24

Korg Pa 500 nejma tona
 
Skoricnik hvala na brzom odgovoru dali moze to malo opsirnije probo sam to al nista
danas od 17 sati se je mucim gotov sam ga razbijo tako sam se bio obradovo da malo sviruckam nocas izvini sto opet pitam prvi put imam Korga


Trenutno vrijeme na Forumu 02:31

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org