YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Komentari i Pitanja (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Download ograničenja (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=21196)

Vaxter 10.01.2012 01:14

Download ograničenja
 
Kolege,

Obzirom da je primećeno da mnogi zloupotrabljavaju neograničen download, koji sada skoro svi vi aktivni imate, uvedena su nova pravila vezana za download ograničenja.
Iako sam se ponadao da smo dovoljno ljudi da je mouće svakome dati neograničen download, očigledno je da to nije nimalo tako.
Većina članova samo gomila nepotrebne postove, kako bi sakupili 25 postova neophodnih za download.
Neki skidaju materijal odavde i postavljaju ga na druge sajtiće i slično.
Zato od danas uvodimo nova ograničenja i privilegije za download koja NEĆEMO reći čanovima.
Ovo nije slučajno.
Ovo je samo zato da utvrdimo ko je ovde zato što želi da zajednički učestvuje u ovom projetu, koji je tu da pomogne svim muziarima, a ko je tu samo da se okoristi i uzme neki novac, materijal za sebe ili svoj sajtić.
U svakom slučaju, verujte da će download privilegije svakako imati oni koji ih i zaslužuju, a da će svi oni, koji i ovaj sistem pokušaju da zloupotrebe, biti banovani trajno!
Žao mi je što je do ovoga moralo da dođe, ali mnogi "članovi" su nas prisilili na takav korak.

Pozdrav u ime YU-MIDI.org tima,
Vaxter

tranzit 10.01.2012 03:50

Jedva jednom. Alal vjera za ove nove mjere. Nakupe se tako oko 2 - 3 sata po ponoci i od njih 50 na forumu, 49 je na downloadu a onaj jedan preostali kuka, moli i kumi na chatu da mu neko skine fajl jer on jadan jos nema dovoljno postova pa ne moze.

denix 10.01.2012 07:23

Ispravno. Nikad ni pomislio nisam da bezveze skrabam da bih na osnovu tih praznih postova mogao download!Svaki put sam platio, i download mi je omogucen!Nisam neki specijalac za setove, te nisam nista uploadovao, ali cijenim i zahvalan sam za svaki set koji ste mi omogucili da imam,,,i samo poremecene duse mogu jos to i da zloupotrijebe.Bezveze!

harepa50 10.01.2012 10:10

Bravo Vaxter, tako treba, nema treće.
Sam sam svjedok ovoga što tranzit kaže :lol:

zeljko_mo 10.01.2012 10:22

ovo je trebalo odavno uradit... svaka cast Vaxter...
a inace 50 ljudi na sajtu, i ja se sam sa sobom dopisujem na chatu, svi u downoad sekciji... pa ono, stvarno... :/

spale 10.01.2012 10:24

Podrzavam u potpunosti......

nedimI 10.01.2012 12:40

Svaka cast na toj odluci iako nemam pravo na download jer nemam tih 25 postova.Za ovo vrijeme koliko sam clan mogao sam ih bez problema skupiti ali mi nije bilo u cilju pisati bezveze.
I jos jednom da se zahvalim mnogim kolegama koji su se potrudili da kvalitetnim odgovorima i objasnjenjima pomognu kolegama HVALA

nelica2002 10.01.2012 13:54

Ispravna odluka, sajt nam je stvaro od pomoči, a ne za neke druge stvari.

agrimo 10.01.2012 14:18

Svakako da ima ljudi koji sto svjesno sto nesvjesno iskoristavaju max. ovo sto im se nudi , neki su konstantno u download sekciji .Na chat box-u se vrte uvijek isti ljudi i totalno je beskoristan.

harepa50 10.01.2012 16:02

Chat je namijenjen za zabavu i druženje, pa korisno ili beskorisno :)

mimiki 10.01.2012 16:10

kako god da okrenes ne valja....

aamerrrr 10.01.2012 16:26

svaka čast Vaxter za ovo ;)
tu smo da se pomažemo,a ne da iskorištavamo sajt ;))

p.s. i zbog čega mi je ova " titula " početnik forumacije promijenjena u provokativnu registrovani skidači ???!! iznenađen sam,ako ste mislili da sam ovdje da iskorištavam sajt onda stvarno nemam riječi...

Vaxter 10.01.2012 17:16

Tako je, za sada, svima ispod određenog broja postova.
Ništa lično.

@mimiki
"Svijetu se ne može ugoditi", zato ugađanja nema dok ga ljudi zaista ne zasluže.

zeljko 10.01.2012 18:11

Evo da i ja onda nesto kazem...Vaxter svaka cast tako treba...Ja dok sam bio clan na jednom sajtu gdje postavljaju matrice i to sve smece skoro od muzike,jer se ljudi koriste svime...prave od midija,malo preprave u programima..sempluju itd i postavljaju...A nacuo sam od admina koji je tamo da je jedan clan bio postavio i jednu matricu sa ovog foruma yu.midi valjda skinuo sto clanovi postavljaju snimke u demo sekciju...da li sa youtube ili cak sa shared 4 jer se lako moze downlodowat...Zato preporucujem svakom clanu sa yumidi kad snimi demo da usnimi i vocal ili da ne snima do kraja snimak tj matricu.

jos se svadjaju tamo ko sta postavi i koliko a sve tudje..tako da ja licno vise ne idem na te sajtove i svatio sam da od toga nema nista,a i ne zaradjujem matricama niti mi trebaju kao sto to nekima treba...Zaradjuju po kafanama tudjom mukom...Prema tome razumijem Vaxtera potpuno i podrzavam...Pozz

albin korg 11.01.2012 00:16

Vaxteru potpuno si u pravu sa ovim sankcijama. Kod nas je pun oglasnik setova sa ovoga "našeg" foruma. Netko se dosjetio da može i koji euro zaradit na tuđoj muci.

Ako se smijem nadovezati na komentar od kolege "aamerrrr-a":D


-----tu smo da se pomažemo,a ne da iskorištavamo sajt ;))
p.s. i zbog čega mi je ova " titula " početnik forumacije promijenjena u provokativnu registrovani skidači ???!! iznenađen sam,ako ste mislili da sam ovdje da iskorištavam sajt onda stvarno nemam riječi...

Pa nabio si postove u par dana,raspitivao se o svim klavijaturama , kao za kolege. Koda imaš svoj elektronički servis :)

Pozdrav i toliko od mene pa kud puklo da puklo ;)

Nautica 11.01.2012 02:35

i ja da kazem par reci valja se :) za ogranicen download se potpuno slazem, ne treba se zloupotrebljavati ali ocigledno da dosta ljudi cim mu das prst on trazi celu ruku. to sto su rekli ljudi pre mene da ih ima dosta online i skoro svi su u download sekciji i sve vise ljudi pisu tipa "molim vas posaljite mi nemam dovoljno postova da mogu da skidam"- to je potpuno tacno.ovde smo da se pomazemo i ja sam stvarno zahvalan kolegama sto su mi dosta pomogle do sada :)

zsimonovic 11.01.2012 19:14

Opet onaj stari dobri yu-midi,tako treba...Samo bez nepotrebnih tenzija.

mimiki 13.01.2012 12:38

Lešinari su tu uvek!!!
 
opet ja,isto sam totalno protiv zloupotrebe u smislu preprodaje materijala,ali mislim da ima stvarno dosta ljudi koji skidaju dosta jer ne znaju da srede klavijaturu i skidaju sve živo i pokušavaju nešto da naprave....ne može se nikako doneti pravilo koje je ispravno.....uvek će biti ovakvih i onakvih i to se ne može iskoreniti ako hoćeš da imaš download na sajtu....ti ljudi što su gomilali postove bzv i to je razumljivo možda im stvarno nešto treba npr hitno ali šta napisati ....tako da to pravilo sa postovima jasno je da ne pije vodu...e sad šta je Vaxter sad smislio ne znam :) ali sve je to uzalud uvek će biti lešinara.............
Dodato:
Još nešto da dodam sećam se kad sam prodao PA80 i kupio pa1x i svirke već dogovorene a ja jedino znam da upalim pa1x i osnovne funkice...a sredjivanje ništa...i treba mi je hitno neki običan set jer ipak treba neko vreme da se nešto uradi...i ja odem na download i da skinem jedan set za pa1x a ono šipak veliki fajlovi zabranjeni za skidanje tako nešto je bilo ne sećam se :) sreća pa su mi par ljudi izašli u susret sa foruma i pomogli inače pičvajz! sve zbog lešinara!

Vaxter 13.01.2012 12:52

Zato će to sada, nadam se, biti regulisano. :)

mirandess 13.01.2012 13:05

Ja cu samo nadodati Vaxteru, PAMETNO JE OVO ALI TOTALNO PAMETNO!!! Sto se tice skidanja ovdje setova i preprodaje, znaci covjek ti da set da ga skines za dzaba i prodajes to negdje, pa gdje to ima, evo?!!!!!! OVDJE KOD NAS TO IMA, I TO NIJE FER PREMA LJUDIMA KOJI SU SE POMUCILI DA I ONI NAPRAVE I UPLOAD-aju set! Toga ce biti uvijek i tome se ne moze stati u kraj!!! Jos jednom, Vax svaka cast prijatelju!!!!

mladenkom 13.01.2012 19:52

Ja da se pitam ja bih ukinuo free download,bar ovima koji se samo zicaju za setove,boje,ritmove,sto po chatu sto na pp.od 1160 aktivnih clanova aktivno je mozda 100,ako I toliko,dok ostalih 1000 nalete tu I tamo,precesljaju download,i onda kad ne moze da se skine set od 35mb,digne se buna protiv uprave,moderatora itd...ma nemoj!!!treba odrediti univerzalnu cenu za sve u download sekciji,cenu pristupacnu svima,ritam tolko I tolko,boja tolko I tolko,setovi tolko I tolko...zna se ko je sta uploadovao,odredjen procenat toj osobi,procenat sajtu,jer novac je neophodan da bi sajt funkcionisao.ako vec neko ima 1000 I kusur eura za pa korga,zbog cega natezanje za jos par eura donacije,pa skidaj ko covek do mile volje,ovako samo bespotrebno lupetanje po forumu,iskopavanje tema iz 2005.god itd,besmisleno I uvredljivo
Postovano sa mobilnog uređaja

Tomy 13.01.2012 23:08

Zato poštujem ovaj forum jer se ipak cijeni naše znanje. Nema ništa besplatno za neradnike! Svaka čast onoj manjini koja razumije naš trud i utrošeno vrijeme za izradu vlastitih setova. Oni koji žele svirati i koristiti klavijature aranžere na taj način, neka ugriju stolicu, neka probaju kakav je to posao i kolko je bilo neprospavanih noći da bi se napravio jedan ritam za neku novu pjesmu koja je izašla. Da ne pišem dalje. Bravo Vaxter!

enis 13.01.2012 23:43

Zdravo ajde i od mene jedno pitanje za glavni admin tu... Koliko kosta da doniram za celosan free download tokom cele godine,da nemam nikakvo ogranicenje ni dnevno ni nedeljno ni mesecno.Malo mi je teze da se izrazim posto sam iz Mk ali nadam se da ste svatili poentu.Pozdrav

Nautica 14.01.2012 02:40

sve vise i vise i to skoro masovno postaje je da ljudi uzmu temu staru po mesec-dva i vise, tipa savet za kupovinu ili nesto slicno, i onda odgovaraju na te postove. pa nije li logicno da ako sam pitao pre mesec dana za pomoc oko izbora da sam do sada vec odlucio odavno sta cu da radim. postaje bezveze bas da smeta i cini mi se sve vise i vise se to radi

Vaxter 14.01.2012 02:45

Zato sada postovi nisu dovoljni.
Džaba se trude.
Nadam se da će to shvatiti i odustati.

mimiki 14.01.2012 16:42

i bolje da se ne znaju pravila jer su pravila tu da se zaobilaze :D.... a vi vise s tim izjavama neradnici,sedite i zagrejte stolicu .....mi sve znamo bla bla....ali ljudi niko se nije naučen rodio!batalite više te patetične fraze!nemojte da se pravite važni!

dominik 15.01.2012 13:20

Iskreno, podržavam sve ovo! Znači sve pohvale!
Obrazloženje, kad sam saznao za ovu stranicu, bilo je to prije par godina, svaki čas svog slobodnog vremena sam visio na ovoj stranici, bila je odlična ekipa, puno dobrih tema i savjeta od ljudi i muzičara koji su dugo u ovom poslu,a da ne pričam o dobrim demo-uživo snimcima, gdje si takodjer puno toga mogao saznati, pitati, popraviti svoj "sound" itd,itd.... medjutim s vremenom sam uvidio da tih ljudi više nema ili jako rijetko navraćaju na ovu stranicu i nemaju više živaca ni volje odgovarati na jedno te isto pitanje po 100 puta! A kao i meni i tim članovim je više dosadilo čitati postove kao npr.: kako skinem ovo, zašto ne mogu skinuti ono, ajd pošalji mi to na mail, koliko postova treba da mogu skidati i tako u nedogled.......a da ne pričam, kao što je već i netko spomenuo, da se na postove koji su par godina stari odgovara sad?! samo da bi se skupili nekakvi postovi i da bi mirno mogao skidati materijal!!!
Nadam se da će ovo spriječiti takve stvari, nedavno sam i ja "buknuo" na jednog novog člana koji je kao postavio neki "set", odnosno jedan user i jedan performance sa dvije boje i postavio pitanje mogu li sad i kako skidati!!!Hahahahaha, nisam se mogao suzdržati, iako to nije moj posao, a da mu ne kažem da je to jako žalosno što je uradio! Jer neki misle da su glupani tu, da će netko svoj rad ostaviti a oni ga samo pokupiti..... Katastrofa!
Ne kažem, i ja sam po neki put žicao nešto, al sam se i trudio pomoći drugima i na nekakav drugi način koliko sam mogao. Na kraju, nadam se da će opet ekipa stara biti tu i da ćemo čitati ozbiljnije i konkretnije stvari!
Lijep pozdrav

driftkiller 10.03.2012 00:11

Ovaj iznad mene, fenomen, hahahaha :D
Ja bih samo da se nadovozem na jednu stvar. Siguran sam da ima jos clanova, koji su kao ja npr. po 3-4 puta skidali jedno te iste, jer zagube, pokvari se cd, hard disk, pa zato imamo ovoliko downloada, tako da bih molio admine i to da uzmu malo u obzir. Inače ja se ne žalim, meni ništa ne smeta, jer vecinu stvari sto imam, imam odavde :D Pozzzz

korg18 10.03.2012 00:48

korg18
 
Konacno Vaxter,pravo rijesenje,gledam mnogi prodavaju matrijal sa yumidi,i ne mogu da svatim kakvi su to ljudi,mnogi oni to rade,skinu odavde a naplacaju papreno,ovo je rijesenje nek dobije kako ko i zasluzuje,dosta je djabalame.

phobos39 10.03.2012 01:42

Apsolutno podrzavam. Medjutim nismo se svi registrovali na forum iskljucivo zbog downloada. Kao sto vidite ja sam registrovan nesto vise od pola godine i za to vrijeme sam mogao skupiti tih 25 postova bez problema, ali mi nije bilo do toga. Prvenstveno me zanimalo pravljenje terci za korg pa500/800 i to sam ovdje i naucio zahvaljujuci temi kolege Ace-a ako se ne varam. Medjutim sad mozda i kad bih htio nesto skinuti ne mogu zbog tih licemjera kojima je download bio jedini cilj, a ne razmjena iskustava, ideja i sl. Ali opet kazem podrzavam. Sve prema zaslugama. Pozz.

zocy8888 10.03.2012 19:45

podrzavam taj stav za downloud,,pozdrav

duzo 15.03.2012 11:35

Tema je dobra ,baš kao naručena za mene kad god sam pokušao da nešto preuzmem iz download sekcije dobio sam zabranu zato što nemam tih 25 postova,u redu takvo je pravilo ali nešto gledam neki članovi imaju download 750 a upload 5 ,ej bre taj je skini i fontove sa sajta i sad prodaje pamet kako su tu samo zbog zabave i da bi pomogli.

zocy8888 15.03.2012 11:46

moje misljenje je da svaki clan dobije (ako je to tehnicki izvodljivo)po svojoj zasluzi i zalaganju odredjeni broj downloada u mesecu....pa ko se koliko potrudi i ko koliko doprinese radu sajta

sinisa 15.03.2012 11:52

Ako su ovi sa 750 skinuli i fontove onda sam ja i boju,majko mila 1.248...:-O Kad bre poskidah tolike stvari,jeste da nista ne drzim na kompu nego kad zatreba skinem sa sajta ali sto je mnogo mnogo je... Jeste vi sigurni da to meri dobro?:D

Srecom nisam najgori od sve dece ima jedna sa 5.449.

zocy8888 15.03.2012 11:54

ti si izgleda sampion yu midi-a...trebalo bi bazdariti taj aparat koji meri downloude:lol::lol:

just_be 15.03.2012 12:27

@sinisa tebi bi trebalo staviti u avatar "ovaj bas voli da skida" :p a bogami i ja sam ga dobro odvalio sa 520, stvarno da nije pokvaren ovaj downloadmeter :)

duzo 15.03.2012 12:42

drugo forumaši koji imaju nove jače klavijatur mogu da skinu šta god im treba sa milion drugih sajtova,a onaj ko ima staru ka o ja pa pobriše boje treba da prevrne nebo da bi našao neke . Ako je stvarno ovaj forum tu da bi pomogao onima koji imaju problem sa kalvijaturama ,muzikom ,itd onda za to treba i da služi .Za stare kalvijature paket boja nije veći od 100kb a za tritona samo jeda set ( GUERRINI ACCORDIONS COLLECTION SAMPLE KORG PA&TRITON

1º ACCORDEON GUERRINI
2º BANDONION GUERRINI
3º BASSON GUERRINI
4º CLARINETTE GUERRINI
5º FLAUTA GUERRINI
6º ORGAN GUERRINI
7º PICCOLO GUERRINI
8º SOPRAN GUERRINI
9º VIOLIN GUERRINI
ima 51,0 MB i tuje velika razlika.
Verovatno su svi počeli da uče da sviraju na Tritonu ili nekoj mašini od par iljada evra ,mnogi i dalje nemaju lovu za skupe igračke nego se trude da koriste ono što imaju.

sinisa 15.03.2012 14:08

just_be A sta onda staviti kolegi koji je skinuo 5.449?? :D
Ja kao sto rekoh kako skinem tako obrisem nista ne drzim u kompu,a posto imam servis uvek nesto zatreba. Naravno i kolega 5.449 je u par meseci promenio par klavijatura pa verovatno je to razlog tolikog downloada.

Milan$ 15.03.2012 14:20

evo me ,dobrovoljno se javljam:D..uh,kad nakupi ovoliki downloadB-)..to je bilo kad sam pobedio prosle godine u onom kvizu i imao mesec dana neogranicen download,a i racunao sam na skoriju promenu klavijature (tj. par njih),i eto nakupilo se:">...rekoh da se naoruzam u tih mesec dana,jer posle nema download veci od 8 mb..i tako i bese..i hvala yu midi za to..moram samo da poradim ovih dana na mom uploadu,da se oduzim drugarima sa foruma..obecavam...pozzz:D

Vaxter 15.03.2012 15:49

Ne zaboravite da je demo nekada bio na download centru, tako da je starijim članovima to nakucalo skidanje.
Trenutni sistem se, za sada, dobro pokazuje i neće biti promenjen skoro, čini mi se.


Trenutno vrijeme na Forumu 12:59

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org