YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   IT Sektor (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Sta kazete za ovaj Laptop? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=22070)

Marko__ns 13.03.2012 11:32

Sta kazete za ovaj Laptop?
 
Odlucio sam da kupim laptop i dosta sam vremena proveo trazeci neki sa dobrom grafickom ali za manje pare i nisam uspeo. Vecinom su integrisane graficke i pomirio sam se sa tim :D
Svideo mi se Dell Insprion M5110, od konfiguracije poseduje:
AMD DualCore E-2 - 3000M,
Ekran 15,6" HD WLED,
6GB DDR3,
AMD Radeon HD6380G,
500GB HDD
DVD-RW, Wi-Fi, HDMI, Webcam, citac kartica.

Jel se neko susretao sa ovim Laptopom ili ovim komponentama???
Inace Laptop kosta 39.000 din na nekoj akciji... :D

nesaband 13.03.2012 12:13

Dell je pouzdan brand,ja imam Vostro A860 i zadovoljan sam kako radi a ovo je jaca konfiguracija nego na mom lap topu.
I sto je naj vaznije garancija je 3 godine a to je sasvim dovoljno.

milepsr 13.03.2012 12:35

U pravu je Nesa, Dell je dobar brand. Samo moja preporuka bi ti bila ako vec izdvajas toliki novac, za istu kolicinu novca mozes da uzmes neki laptop sa Intel procesorom. Npr I3,I5, osetices mnogo vecu razliku u brzini rada. Nemoj da ti upada u oci sto ovaj model ima 6gb ram memorije, vise ce ti znaciti bolji procesor i 3-4gb rama.

tranzit 13.03.2012 13:22

Ako je u pitanju rad sa muzikom onda ipak gledaj da to bude Intel procesor. AMD je u posljednjih nekoliko godina malo posustao. U cjenovnom rangu tog Della (ili nesto malo vise) koji si naveo, mozes naci i Packard Bell Easynote TS11HR -205GE, koji je veoma pouzdan i stabilan. Izrada vrlo solidna a performansa zacudjujuce visoka. Radi na Intel i5 2430M (Dual Core) procesoru sa 2.4Gz (u turbo modusu 3GHz), 6GB RAMa, nvidia GT540 grafickoj i 500GB HD. Imam ga izvjesno vrijeme i pokazao se kao vrlo pouzdan a i prilicno mocan pa mu nije problem ni nekoliko VST instrumenata istovremeno sa pozamasnom polifonijom. Ne ocekuj cuda ali za ono koliko kosta daje i previse.

Marko__ns 13.03.2012 13:27

Znam da je dosta bolji Intel procesor ali je i dosta skuplji. Meni se cini da je ovaj solidan laptop za te pare. A citao sam i neke testove gde kazu da ima dobro hladjenje i da se minimalno zagrejava sto je dosta bitno kod laptopa. :)

tranzit 13.03.2012 13:33

Sta znaci Intel je bolji... nego je za audio (opet napominjem, ako je to u pitanju) trenutno nesto efikasniji. Taj Dell bi mogao biti sasvim dobar, nisam ga testirao pa ne mogu nista konkretno da ti napisem ali ne obracaj paznju previse na kozmetiku nego prije svega na performansu, stabilnost i ono sta tebi radi posao, sta god da je u pitanju.

blajah 13.03.2012 23:39

Druže, imam ja HP ( probook 4535s) sa tim procesorom. Radi kao sat ( a veruj mi da sam se potrudio da ga izmaltretiram). Sam CPU ima u sebi grafiku i kada ne radiš ništa specijalno drži te na toj integruši. Čim poteraš nešto što je malo zahtevnije, sam prebaci na tu "dedicated" grafiku i eto performansi. CPU u turbo modu radi na 2,4Ghz. Mislim da je trenutno best buy platforma ( odnos cena/performanse).

Dell 14.03.2012 01:50

Malo off... Dobar sam brand nema sta :lol: :lol: :lol:

nikadvisekorg 14.03.2012 02:23

Zavisi za šta planiraš da ga koristiš. ako ti treba za igrice batali, bolje kupi neki desktop za te pare može ekstra. A hp mislim da kod nas u zemlji ima najveći broj prijavljenih kvarova pratio sam na više foruma, a i iz bliže okolina znam da su nekoliko mojih poznanika imali problema sa različitim hp laptopovima. Dok npr toshiba se, u sučaju laptopova namenjenih za prodaju na naše tržište pokazala kao marka koja se procentualno najmanje kvarila. Imam jednu toshibu i potrvđujem da posle 7-8 godina rada i eksploatacije stoji i dan danas čvrsto kao oficir..... sve između ta dva brenda su nijanse koje ćeš sam da odlučiš u zavisnosti šta ti treba.....

marko87 14.03.2012 03:33

Upravo tako. HP laptopovi se kvare, evo u AT po oglasima od neispravnih laptopova najvise je HP DV serija. Ja imam Dell Inspiron 1545, i sasvim sam zadovoljan. Pici cak i novije igrice. I obavezno Intel.

Sent from my HD2


Trenutno vrijeme na Forumu 16:15

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org