YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=60)
-   -   Kad se ugasi triton le neostane set. (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7068)

jager 14.12.2008 13:57

Juce sam ZABORAVIO da ucitam semplove u extreme .. JOOOOJ muko moja... par pesmica sa klavirom na pocetku je bilo OK, ali kad sam stis`o harmonike .... :))))))
BRUKA! :) Samo tisina ... i onda ODMA 5 minuta pauza :)

Alix 14.12.2008 14:01

5min pauza....E džegeru car si!hehe:D:D:D

jager 14.12.2008 21:35

Pa sta da sam radio? :)
A obruk`o sam se samo tako :)
Ostali u bendu popadali od smeha .. jebiga :)
Pre jedno mesec dana je "secnula" struja na par sekundi pa sam i onda pravio "prinudnu pauzu" :) Moracu kupit` neki UPS, stvarno...

josipv 15.12.2008 19:28

Citat:

Originalno postovano od jager (Post 62916)
Juce sam ZABORAVIO da ucitam semplove u extreme .. JOOOOJ muko moja... par pesmica sa klavirom na pocetku je bilo OK, ali kad sam stis`o harmonike .... :))))))
BRUKA! :) Samo tisina ... i onda ODMA 5 minuta pauza :)

E Jageru tijesi se,nisi jedini,ima nas takvih jos,kolege koji imaju G6 znaju sto znaci neocitati set u njega....:lol::lol:

harepa50 15.12.2008 20:46

ljudi ja ovo stvarno nisam znao...da klavijature koje ste spominjali cim se ugasi zaboravi semplove.....sreca pa sam naisao na ovu temu.....
jedno pitanje: da li se ovo isto desava na triton studio/extreme??

RadeKOKI 15.12.2008 21:11

da

harepa50 15.12.2008 21:14

steta..stvarno..:(

svirko 15.12.2008 23:21

Bogami, šteta!

meni se svojedobno, na jednom krštenju, TR non stop palio i gasio, a bilo je to u jednom seoskom domu, gdje je vjerovali ili ne, napon na mreži varirao od 190-220V.
Od onda, ja kupio stabilizator napona, i non stop šibam preko njega, a i što kaže kolega Jager, dobar UPS i to je to, makar sa ovim pravim stabilizatorom, osiguraš cijelu opremu.

Pozdrav svima,

Svirko

harepa50 15.12.2008 23:49

Kolega svirko, mozes li mi objasniti sta je taj stabilizator napona i taj UPS, kako se kopca i kolko kosta otprilike imaju li neki modeli i to, kupio sam novu opremu nedavno, znaci miksetu i zvucnike i nebih da odmah rizikujem na svirci.
Mikseta je aktivna, zvucnici su pasiva, znaci zvucnici se napajaju preko miksete

svirko 16.12.2008 00:06

Pa stabilizator napona, kako bi reko, klasični, ti jednostavno korigira eventualno odstupanje napona u gradskoj mreži, što će raći, da on mjeri napon na ulazu ( čak do 180 V ) i taj pad ili eventualno povećanje napona na 230 V, korigira i stalno održava nekih 215-220 V.
Znači taj stabilizator napona jednostavno uštekaš u gradsku mrežu, a sve ostalo, sa produžnim kabelom u njega, i nemaš bojazni za opremu, ali normalno moraš opet pazit da ne kupiš stabilizator premalog kapaciteta.Jednostavno zbrojiš izlaze na mikseru, ostaloj opremi ( klavijature, kojekakvi efekti, s tim da kutije ne uzimaš u obzir, jel one uzimaju napon iz miksera ).
Za UPS je nešto isto kao stabilizator struje, samo za manje kapacitete, više samo za klavijature, i tako manje potrošače, i recimo kod nestanka struje, on jedno vrijeme čak i drži malo struje u sebi, da možeš sve sigurno isključit.
Ja ti sad neznam modele napamet, morat ću naslikat ovaj svoj, ali ako već uzimaš, onda uzmi digitalni.

Pozdrav,

Svirko,

P.S.
Ako ima ko od kolega da je električar, neka me ispravi ako sam negdje pogriješio.


Trenutno vrijeme na Forumu 16:50

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org