YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Novi OS 3.01 Korg Pa1x (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=2003)

crni4 15.05.2007 22:15

Novi OS 3.01 Korg Pa1x
 
Evo izaso novi OS za Korga Pa1x rjeseni bugovi.

BasariStudios 16.05.2007 02:40

Jesi siguran da su reseni bugovi? Il najvece sranje u bojama za sad?

MikiPa1x 16.05.2007 12:11

Tako je Nedime, i ja mislim da je ovo bezveze, sto uposte nisto mi ne znaci da instaliram u moj Pa1x, ne vidim nikakve potrebe od ovaj novi OS.

crni4 16.05.2007 12:23

Ajde Nedime bez ljutnje reci mi u cemu sad ima greska?
Mozda ja tu gresku nisam otkrio.

Korgminator 16.05.2007 13:11

Ja bi da sam na vasem mjestu ovo instalisao a vi kako hocete. Po meni su ovo dosta vazni bugs popravljeni i fino od Korga sto su to uradili.

DinO74 16.05.2007 17:41

Ja sam ljudi uvijek bio ZA novi update bilo cega, drivera, os, firmware, bios itd. A ova dopuna OS 3.0 mi je donjela ono sto mi je najvise nedostajalo od Rolanda. Na rolandu ima extra funkcija "half bar" koja dozvoljava da se napravi prelaz u bilo kojem dijelu takta (prepolovi fill na pola) a da taj fill ne pocinje od takta br.1 i ne traje onoliko koliko je snimljen. Sad je Korg napravio nesto slicno mada nije ni blizu ali dobro je, lakse je svirat u svakom slucaju. Jedino sta bi ja volio na PA 1Xpro i da vise nikad ne pozelim neku drugu klavijaturu je MASTER EQ i naravno od Rolanda "drum variation" :lol: Pozdrav kolegama!

BasariStudios 16.05.2007 20:38

Ja samo kazem ono sto sam video a ne cuo, instalirao sam taj novi OS na 2 PA1X,
sintovi ko da su iz ludnice izasli. Mislim da engleski dovoljno znam i procitao sam
sta je novo dodato na tom OSu a to je ovo:
The DELETE HELP language has been added...znaci ima funkciju da obrises neki
HELP jezik unutra...zar je to vredno il bacaju vam ULJE na ochi? Il mozda ste ludi.
Isto tako, kazu da su 9 BUGS popravljeni od kojih 95% su samo vetar u magli,
gde 90% vas nit zna o cemu se radi.
Radite na sintovima tako kako ih imate, ne trazite rogove jer sutra bice ovde 100
postova VAKO, NAKO, ZASTO OVO, KAKO ONO...
Il mozda sam ja lud, ne znam nista...

cevap 17.05.2007 15:38

Ja sam instalirao novi OS, bolje i stabilnije radi sint, i malo je cistiji zvuk i jaci. Nisam konvertovao semplove, uradit cu sljedece sedmice, poslije svirke. Uveli su novi format za semplove i treba sve postojece u sintu konvertovati, JEDAN PO JEDAN :-(

zvekan 18.05.2007 01:32

Citat:

Originalno postovano od cevap
Ja sam instalirao novi OS, bolje i stabilnije radi sint, i malo je cistiji zvuk i jaci. Nisam konvertovao semplove, uradit cu sljedece sedmice, poslije svirke. Uveli su novi format za semplove i treba sve postojece u sintu konvertovati, JEDAN PO JEDAN :-(

Ja sam tek sad video da je izasao novi os i interesuje me koji novi format je uveden i da li to znaci da ce moci da stane vise semplova ako je taj novi format manji od recimo waw ili kmp/
Pozdrav

cevap 22.05.2007 16:17

E nije tako. Koliko sam ja razumio, konvertovanjem postojecih semplova u sintu ....u taj novi format, se dobija bolji zvuk samih semplova, jer je ranije postojao problem kod sviranja nekih (krcanje, loop i sl.).


Trenutno vrijeme na Forumu 11:01

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org