YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Produkcija i postprodukcija (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Snimanje direkt u laptop? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=32027)

yamahapassion 13.01.2021 03:58

Snimanje direkt u laptop?
 
Pozdrav drustvo, imam jedno pitanje. Hteo bih snimiti nesto iz klavijature direkt u laptop pa me zanima na koji nacin je to najlakse odraditi? Da napomenem da u laptopu imam samo mic in ulaz (nema line in). Da li ce mi taj ulaz odraditi posao, ili da uzmem neku usb zvucnu karticu? Ako je ovo drugo resenje mog problema molim preporuku koju karticu za neke normalne pare? Hvala

cleaner 13.01.2021 04:43

Koju klavijaturu imas ?

yamahapassion 13.01.2021 05:08

Korg pa700. Znam da mogu direkt snimiti u njega, ali ustvari sam hteo da snimim video zapis, da mi video snima webcam, a audio source da odredim da bude taj mic in, ili eksterna zvucna kartica

cleaner 13.01.2021 06:44

Snimi na usb direktno a kamerom snimi kao video. Posle preko movie makera sjedini i to je to.
Zvuk je fenomenalan [ja probao] a video kao video, zavisi kakva ti je kamera.
Ja sam snimao sa pa3 ali mislim da je to isto

smuchac 13.01.2021 08:38

Kroz integriranu zvučnu nećeš ništa pametno snimiti.
Ja koristim dva Behringer mixera i oba imaju USB i koristim ih kao zvučne kartice. Kroz njih ide super. Nije neki velik trošak a daje ti mogućnost da spojiš ne samo klavijaturu pa razmišljaj na taj način malo radije nego da neko smeće kupiš.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk

casper 13.01.2021 10:23

Citat:

Originalno postovano od yamahapassion (Post 312244)
Korg pa700. Znam da mogu direkt snimiti u njega, ali ustvari sam hteo da snimim video zapis, da mi video snima webcam, a audio source da odredim da bude taj mic in, ili eksterna zvucna kartica

Za brzinsku snimku imaš opciju kao na videu, snimanje samo s mobitelom.
https://youtu.be/xAwNxSbPLSQ
To je isto kao da snimaš na line in laptopa jer ćeš u oba slučaja dobiti mono snimku.
Probaj tako pa ako ne budeš zadovoljan, kreni u kupovinu dodatnih uređaja, od mixera s USB što je predložio @smuchac (recimo xenyx ovaj s mog videa= 60€) pa prema boljim zvučnim karticama. Savjet u tom smjeru možeš dobiti ako kažeš cifru do koje bi išao.

yamahapassion 13.01.2021 12:22

@cleaner: imao sam to na umu, ali ne znam bas da li bi se snasao. Probao sam davno tako nesto mislim u windows movie makeru i secam se da sam uvek imao neke probleme tipa: kasnio mi je zvuk itd...
@smuchac i casper: hvala na brzim odgovorima, mislim da cu tako i uraditi. Ako mi mozete reci koja je najjeftinija varijanta neke behringerove male miksete, a da ima usb, pa ds pogledam na amazon? Probao sam i tu varijantu snimanja direkt preko mobilnog, narucio kablove (one trs-trrs) i imao problem posto mi telefon ima samo usb-c na sebi, bez 3.5mm jack. Pa sam uzeo 3.5mm to usb adapter, ali opet se zeznuo posto galaxy 10+ ne prihvata bas svaki adapter. Na kraju sam uzeo adapter sa DAC kako sam procitao na internetu da mora, i opet nista... i onda digao ruke. Najbolja varijanta ipak mislim da je miksetica sa usb podrskom. Da bi imao iole solidan kvalitet. Gledam na amazon moze se naci prilicno mikseta tih malih do 100€. Meni je za oko zapala jedna, ostavljam link:

https://www.amazon.de/dp/B08D9QDNKS/..._PLS.FbA4GVZ1R

Da li bi ona mogla zavrsiti posao za moje potrebe, i da li je behrinher npr. kvalitetniji od ove miksete?
Edit: sad vidim da ni ova mikseta sto sam postavio nema usb vezu... molim da mi napisete sta bi bilo dobro od behringera u nekom rasponu do 100€.

cleaner 13.01.2021 16:21

Citat:

Originalno postovano od yamahapassion (Post 312248)
@cleaner: imao sam to na umu, ali ne znam bas da li bi se snasao. Probao sam davno tako nesto mislim u windows movie makeru i secam se da sam uvek imao neke probleme tipa: kasnio mi je zvuk itd...

Ja sam samo snimao a sin mi je to miksovao i bilo je bez kasnjenja.
I zvuk i slika su bili super tako da probaj pre nego sto ulozis pare u nesto sto ti mozda i ne treba

yamahapassion 13.01.2021 16:45

Videcu, mozda i probam sto se tog miksovanja i montiranja tice da se oprobam sa nekim programom. Mada, iskreno odgovarala bi mi neka jednostavnija varijanta bez mnogo sredjivanja, tipa : sedi , sviraj i snini. Tako da ta mikseta sa usb vezom i nije losa opcija. Pogotovo sto se razmisljam da bi mogla odraditi i pokoju manju svirku sa nekim solidnim aktivnim kutijama i upotrebom efekta za vokal iz same klavijature.

dekiciric 13.01.2021 17:04

Za takvu vrstu snimanja će ti biti potreban neki interfejs.
Postoji mnogo praktičnija varijanta - snimanje zvuka i videa istovremeno, direktno u mobilni telefon. Postoji spravica koja to omogućuje. Zove se Roland GO Mixer. Koristim je oko 2 godine, odlična je.


Trenutno vrijeme na Forumu 07:24

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org