YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Roland (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=13)
-   -   g70 & fantom x6 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=5802)

Dekyyy 06.09.2008 10:57

g70 & fantom x6
 
zdravo muzikanti,nov sam ovde pa sam se svega tu naslusao i nagledao...glavna i jedina stvar koja je problem vecini je ljubomora i neki inat,malo je onih koji ne pljuju a koji mhoce da pomognu....nije bitno uopste da li svirate na pa800,g70,g 1000,pa80,tyrosu ili neznam ni ja na cemu bitno je kako ste sredili klavijaturu i na kakvom razglasu svirate,a to je sve stvar ukusa a mozda i navike...moja kombinacija je g70 i fantom x6...i sasvim sam zadovoljan.
Ranije sam svirao VA7 i tritona...
VA7 je odlicna klavijatura ,nesto je cak bolje radilo nego na g70.
VA je najbolja rolandova serija do g70 i e 80.Jedina zamerka je ZIP drive.
Triton je prava tezgaroska klavijatura ali je fantom ne uporedivo bolji,sve zavisi za sta vam treba.Ljudi kupuju ono sto vide kod komsije a ne ono sto se njima svidja.
g 70 ne prima semplove,u principu mu ni ne trebaju,jer zvuci zadovoljavajuce,a svi koji pljuju rolanda neka mi se jave poslacu im kako rade tarabuke,juzni vetar,i ostali semplovi na g 70 tj fantomu.
za one koji sviraju rolanda a zele juzni vetar i druge semplove uparite ga midi kablom sa FANTOMOM i dobijate maltene aranzer sa 512 rama,i resili ste problem.G70 u svakom slucaju treba cuti i sa srx prosirenjem...od razglasa preporucujem JBL,oni koji se bave profi ovim poslom ce se sloziti samnom,jer klavijature novije generacije nemogu da rade-gruvaju na nekom plasticnom dvosistemcu kakav god on bio.

ja sam rolandovac ali volim da cujem i dobar pa i sve sto valja...mada nekad zna bolje da radi g 800 od pa 800.publika ionako nezna da li ti imas semplove ili ne,ljudi bi se u "kafani" vise odusevili da poredjas 3 prosecne klavijature nego da te vide sa jednim zmajem.znaci nije bitno sta nego kako radi.

za sve one koji sviraju g70 predlazem da ga podelite na kanale ili barem bas da izdvojite na jedan kanal.
ako ima rolandovaca sa g70 ili e 80 neka mi se jave tu sam za svaki savet dogovor trampu i ostalo

medino 06.09.2008 11:08

Citat:

Originalno postovano od Dekyyy (Post 48867)
rmoja kombinacija je g70 i fantom x6...i sasvim sam zadovoljan.

opasna je to kombinacija,kako da ne budes zadovoljan ?!?
i nas drug milanceshow ima opake masine,e80 i g6...bruka!!!

sviraj,pevaj i "brzine menjaj"...pozzzz

BasariStudios 06.09.2008 11:17

Po mome to i nije nikakva kombinacija, neznaci da ne valja al smesna je,
razloga 100, vec smo mnogo o tome pricali.

Alix 06.09.2008 11:50

I ja mislim da to nije nešto naročita kombinacija...
Samo što su Rolandi i ti modeli ništa se ne postiče-2 iste platforme...
Ali da ne nastavljam...

Vule 06.09.2008 12:13

E samo da se i ja uključim sa pozdravom kolegi...a vas dvojica iznad tišina,da vas nisam čuo...:lol:...i ja sviram istu kombinaciju...:D

BasariStudios 06.09.2008 12:15

Citat:

Originalno postovano od rolandinjos (Post 48876)
...:lol:...i ja sviram istu kombinaciju...:D

Tebe treba pod hitno kod Rukfasha pa da te Dino nauci.

Vule 06.09.2008 12:25

Citat:

Originalno postovano od Alix (Post 48873)
I ja mislim da to nije nešto naročita kombinacija...
Samo što su Rolandi i ti modeli ništa se ne postiče-2 iste platforme...
Ali da ne nastavljam...

pa i ti si Brate svirao sa dva Korga ako se ne varam...kakve veze ima što su dve platforme ako su vrhunske,a Fantom je sampler,i to vrlo dobar,zar je bitno koja je firma napisana?:D

gnovako8 06.09.2008 14:17

bravo rolandinjos tako je uopce nije bitno koja je marka ako to dobro radi ako je dobro nastimano sta vrijedi nekom pa-800 ako on nezvuci kako treba ili slicno :lol:

molio bi Dekyyy da stavi nesto od G-70 bas me zanima nisam ga nikad cuo nesto demo ako ima kako zvuci pojedini zvukovi i ritmovi hvala unaprijed ;)

GALA 06.09.2008 15:23

Ja iskreno ne vidim svrhu ove teme,, gore je opisano sve i svasta mnogi to mogu krivo protumacit,a na kraju smisao ove temi si objasnio dolje u dvije recenice,mislim da ima malo previse teksta koji bih moga raspiriti vatru...Dekyyy u buduce kad otvaras temu svedi tekst u postu na naj bitnije sto si mislio,,gore je napisano jako puno ovo ,ono
bez potrerbe samo moze frku stvorit...pozdrav

vingula 06.09.2008 15:57

Ja tu kombinaciju Roland G70 i Fantom X6 imam već 2 godine,naspram svih klavijatura koje sam isprobao i na koje sam svirao,ovo mi je najbolja kombinacija.Jedino što sam još zagrijan za novog Fantom G7,kojeg ču najvjerojatnije uzet krajem 11 mjeseca,i što se tiče klavijatura...to je to.
Kao što DEKYYY kaže Rolandove tarabuke i JV boje na G70 su odlične,samo treba sjest i složit kljavu.


Trenutno vrijeme na Forumu 23:34

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org