YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Kurzweil (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=58)
-   -   Kurzweill pc3k (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=14643)

josipv 29.07.2010 16:17

Kurzweill pc3k
 
Dali je netko probao ovo,navodno da nakon ucitavanja semplova i kad se klavijatura ugasi i ponovno upali,semplovi ostaju u memoriji,znaci nema ponovnog ucitavanja kao kod ostalih.......

Milivoj 29.07.2010 17:44

Novi kurzweil pc3k8
 
Semplovi ostaju i nakon gasenja klavijature,podrzava sve semplove iz K-serije,i ostale formate
4199$

visina :11cm
sirina :35,5cm
duzina:138cm
tezina:24,50kg

ako neko vise zna neka napise

i sta mislite o ovoj klavijaturi

Vule 29.07.2010 18:55

Teme spojene. Pre postavljanja nove teme proverite da li ista već ne postoji na forumu!!!

Svabo 29.07.2010 19:55

Ovde u MS kazu da mu je efekt procesor jaci od KSP8 ?? Pa taj procesor je bio preko 2000€ ?? Kazu da dolazi u krajem Septembra, uzimam si prvog koji stigne !

mojkarma 31.07.2010 12:23

Probati se ne može jer još nije stigao u dučane. A kurzweil je u zadnje vrijeme poznat po tome da najavi klavijaturu kojoj onda treba godinu dana da se pojavi na tržištu.
Inače, u istom pravcu ide najavljeni Motif XF.
Činjenica da se semplovi mogu trajno pohraniti u flashu i da ih nakon toga kod paljenja klavijature više ne treba učitavati je sigurno zlata vrijedna, no kod kurzweila je to na žalost još uvijek ograničeno na 128 Mb.
Meni Fantom G učita semplove od 140 Mb ispod dvije minute i to ne smatram nekim dugim vremenom za učitavanje.
Da kurzweil barem ima 256 ili više Mb ajde, ali ovako i nije neka velika dobit.
U svakom slučaju, za ljubitelje kurzweila ovo je prva realna opcija nakon stare k2600 serije da uopće mogu učitati semplove i time je sigurno dobro došla.

robertos 31.07.2010 15:46

sve si super napisao,ali se po zvuku niti jedan roland nemože usporediti sa kurzweilom,a kamoli sa yamahom motif serije.Govorim po zvuku,u to ne ulaze funkcije,i izgled sprave..

Vule 31.07.2010 16:01

@ Robertos

Kolega nije pominjao zvuk ni Rolanda ni Yamahe već brzinu učitavanja semplova i količinu memorije ( zvuk je stvar ukusa i o tome nećemo),nemojte da tema ode u pogrešnom smeru...i pročitajte Pravilnik,onaj deo oko citata,hvala

Svabo 31.07.2010 16:01

Semplovi koje sam imao na K2000 sa njegovom obradom-filterima su mi zvucali najbolje, daleko bolje od svega sto sam kasnije imao, cak i kad sam koristio iste samplove prebacene u druge formate. Nikad nisam prezalio sto sam ga prodao...al' im'o je vec ca 12 godina pa sam pomislio kako su nove igracke bolje.
Greska u koracima...
Sad kad sam vidio da napokon izlazi masina u kojoj cu moci koristiti iste semplove i programe rijesio sam dilemu sta mi je sledeca masina....:)
Jos samo da pronadjem face koji jos imaju sve te nase semplove... moji bi trebali da su na nekim CD / HD...

striphio 04.08.2010 09:54

Dali neko zna oće li biti verzija sa 61 tipkom?

mojkarma 04.08.2010 11:08

Koliko ja znam hoće. Ali prvo će izdati verziju s 88 tipki.


Trenutno vrijeme na Forumu 13:07

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org