YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   kako preraditi set za pa 50 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=9045)

amar1 21.04.2009 10:49

kako preraditi set za pa 50
 
cao kolege,imam veliki problem.kad hocu da loadam set na pa 50 naprimjer set se zove jugo set pa50,60 i 80.prikaze se da nije za tu pa seriju ili coruptiran fajl.kako bi mogao to srediti,jer imam setova sa sajta koji su za pa 50 i isto mi prekazuje!!!!!

kreso 21.04.2009 11:13

Prvo provjeri da li je taj SET kompresiran dj ZIP-an ili u RAR formatu.
Ako je, odpakiraj ga (UnZIP ili WinRAR - što već imaš).
Tada iz SET-a instaliraj u Pa50 sve osim globala.
Ideš na Disk - Meni - Load - na setu OPEN (F3), pa load PROGRAM, load PREFERENCES, load STYLE.
To je sva mudrost.

svrakan 21.04.2009 11:27

I jos nesto otvori user i ako imas vise od use1,2,3 npr.pise user4 user5,to brisi.

amar1 21.04.2009 20:15

hvala ,probacu!!!!!!
Dodato:
oprobao sam, sve ali cim stavim disk load oda mi pise nije ta pa serija ili coruppt file. mozda neznam unzipati set!!!stvarno me nervira

Kacha2 28.04.2009 23:51

Pozdrav...Ja imam Korga pa50, i sad me interesuje, kada hocu neki set (pa50,60,ili 80)da ubacim u korgaPa50, onda mi se poniste postojeci ritmovi i boje,
I sada me zanima kako da neki set ubacim a da zadrzim njegove ritmove koji su vec u njemu....

nermin94 29.04.2009 00:40

Slusaj Kacha2 ti kad ubacas ritmove sint te pita gdje ih hoces da spasis.I ako nisi prije toga odklonio zastitu imas samo user1,user2 i user3.I kada otklonis zastitu moces sve fabricke ritmove pobrisati, i neces vise imati potrebe da diras ritmove iz user-a koje ti neces da izbrises.A zastita ti se otklanja:disk-utilities-page9-protc/fact-style ness tako i samo tu odaberes off.A kada ugasis sint i ponovo ga upalis ta ce ti zastita biti automatski postavljena.Pozzzzz

kreso 29.04.2009 09:46

Nemoj brisat tvorničke ritmove bez da si prije napravio back up klavijature.
A briši samo one za koje si siguran da ih nikad nečeš više trebati (ja sam primjerice izbrisao Jazz1 i Jazz2 kit) i "pregazi" ih novim ritmovima.
I svaki iole dobar set sačuvaj. Idi na disk - save - daj ime setu i sve spremi.
A ako želiš da koristiš ritmove sa starog seta, a boje s nekog drugog seta, tada očitaj s drugog seta (disk - load - open) samo performance i program, ali zapamti da će ti se i struktura STS-ova u stylovima promjenit jer si mu unosom user 1 i user 2 s destinacije tj foldera program promjenio putanje i instrukcije za boje. Jedino da ti u novom setu boje budu indentične i na istom mjestu kao na prvom setu.

alen248 30.04.2009 00:30

Koliko ja vidim mnogi neznaju da ubace samo jedan ritam i da ga probaju nego opale po setu i onda izgube ono sto su imali a recimo da im je valjalo!

Znaci najbolje je nedirati svoj set nego jednu po jednu ili boju ili ritam ubacivati i probavati. Ja recimo na user3 zadnje mjesto ostavim za test ritmova iz nekog drugog seta i onda samo na njega usnimavam jedan po jedan ritam iz seta koji hocu da probam, ako mi se svidi preradim ga u svom programu i smjestim ga negdje u user ili fabricki style!

svrakan 30.04.2009 00:43

Ma bre save-ujes svoj set pa ucitavas sta hoces i isprobavas,pa ako ti se nesto svidi,zapisi na papir,ucitaj ponovo svoj set,i loadujes to sto ti se svidelo.

alen248 30.04.2009 00:45

Ma ok moze i tako, kako kome odgovara!!


Trenutno vrijeme na Forumu 12:31

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org