YU-MIDI Muzièki Portal - Muzièarski forum

YU-MIDI Muzièki Portal - Muzièarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Servis klavijatura - uradi sam (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=46)
-   -   Èi¹æenje klavijature (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=4397)

mr_eko 22.04.2008 11:30

Èi¹æenje klavijature
 
Svi smo svjesni da se klavijatura prlja tokom svirki od na¹ih ruka i od svaèeg ostalo....imali neko odreðeno sredstvo za èi¹æenje plastike od klavijature a da ne ¹teti boji .....ja sam do sad to radio sa sredstvom za stakla.....:D

vingula 22.04.2008 11:54

Ja uzmem alkohol ili obiènu vodu,pa stavim na gazu ili krpu pa obri¹em,za tipke imam kist.

blatusan 22.04.2008 12:37

Katastrofa je to sa ciscenjem klavijatura pogotovo kad se uvuku u one male linijce pa nikad izvadit!!! Ja uzmem isto sredtsvo za stalko pamucnu krpu i papirnu malo vode u casu i one stapice za uho za ta jebena mjesta i onda udri Mujo al dzaba sve kad je za 2 dana sve opet isto pokrivo ga folijom nepokrivo!!!
Pozdrav,AleN!

Darko88 22.04.2008 14:00

Mozda nije lose posle ciscenja klavijature da se naprske kokpit sprej koji sluzi kao antistatik za instrument table kod automobila, slabije pada prasina na plastiku a i ima dobar sjaj

kreso 22.04.2008 14:13

Moja procedura èi¹æenja kljava je sljedeèa :

I¹tekam kljavu. Prvo uzmem ¹iroki debeli suhi kist, malersku penzlu i dobro izèetkam svu pra¹inu i prljav¹tvinu s njega. Ponekad uzmem i usasivaè pa sve posisam (prethodno na cijev navuci staru debelu èarapu da ne izgrebe¹ plastiku na synthu).
Zatim uzmem "Èarli" za pranje suða (super kupi masnoèu). Napravim jaku pijenu i uzmem spu¾vicu. S tom pjenom totalno preglancam kljavu, doslovce samo ¹to je ne operem, ali pazim da je na spu¾vi iskljuèivo pjena (nikako ne smije biti prejako mokra, znaèi dobro ocjeðena). Potom uzmem veliki ruènik ili neku pamuènu krpu koja dobro upija i sve dobro prebri¹em. Sitne utore èistim ¹tapièima za u¹i i razrjeðenim alkoholom. Uzmem èa¹u od deci medicinskog alkohola i destilirane vode. U tu mje¹avinu umaèem ¹tapiæe i èistim. Zajebanija mjesa izèaækam èaèkalicama. Zatim sve dugmiæe i tipke jo¹ jednom prebri¹em smjesom alkohola i destilirane vode i ostavim da ispari dokle mo¾e. Potom kad je sve gotovo s "pranjem", uzmem fen za kosu i s udaljenosti od oko 30-40 cm dobro posu¹im synth (ne preblizu da vruèina ne zagrije i izoblièi plastiku).
Potom ga izvrnem na kontra stranu i ostavim tako jo¹ jedno pola sata. Ponovno uzmem fen i preostale kapljice (ako su sluèajno ostale) isu¹im i pobri¹em.
Nikad ga potom ne palim najmanje 2 sata po èi¹æenju.
VA®NO : Ekran iskljuèivo peri samo s maramicama za pranje naoèala. Ni¹ta drugo nemojte koristiti, jer uðe li neka tekuèina pod staklo displeja i smje¹a se s LCD kristalima mo¾ete ga slobodno bacit.

Savjet : Ne ¹pricajte kljave s kokpit sprejem jer je porozivan za plastike, a poliranjem bri¹ete slova i brojke s plastike kljave.

dominik 22.04.2008 17:37

Hvala Kre¹o,danas perem odmah sint! Al ¹to ne reèe ranije da ne poliramo,ja sam tako na dx 11 "obrisao" ¹to se obrisati dalo!!....
Pa¾nja molim: Da se nadove¾em na ovu temu,ne radi se o klavijaturama veæ o mixetama. Ako budete skidali plastike s potenciometra (recimo s powermate-a) ni sluèajno nemojte te plastike otkuhavati u vreloj vodi,kao ¹to je to moj kolega napravio,pa mu sad ni jedna plastika ne pa¹e!Naravno-smanjile se!

Zuki-Korg 22.04.2008 19:09

Probaj ovo
 
Tipke (tangente):

1: Uzmes jednu suhu krpu, stavis na tipke i sviras preko te krpe.. Super to funkcionise, i tipke dodju ko nove! (OVO JE EXTRA METODA)

Plastika:

2: A plastika generalno je najbolje sa alkoholom isto moze vruc caj od kamilice!

3: Ako ti je toliko zagadjen sint/ keyboard kupis sebi Mr Muscle i odma se to skida sve..

-------------------------------------------------------------------
A ako ti je dosadno i muka da sve ovo radis... staviga u kadi 25 minuta pa ces da vidis kako se SVE brise... .:D (OBS!)

krcmar 22.04.2008 21:26

Samo uzmu malo solne kiseline i vidjeces kako sve nestaje.

Naucno dokazana metoda.hehe

mykeli 22.04.2008 21:38

Drugari, ja uzmem pa rashrafim donju plocu, pa izvadim celu utrobu (podrobicu) pa uvatim deo-po deo pa pod tush, pa na terasi da se osushi...a gornju plastiku odnesem kod auto-lakera i on mi to zavrsi u kojoj oces boji, pokusajte=))

Zuki-Korg 22.04.2008 21:45

Hahahahah
 
HAHAHHA bravo Mykelli.. a da te pitam jel ga vodis na tehknicki prijegled, poslje sve toga?!?!? =))


Trenutno vrijeme na Forumu 14:08

Forum Yu-Midi.org pokreæe vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava za¹tiæena od strane www.yu-midi.org