YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=60)
-   -   titon classic ..problem (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=7912)

sladykorg 08.02.2009 22:30

titon classic ..problem
 
skoro sam nabavio,ima scsi CD.problem je u tome sto iz nijednog seta nece da ucita semlove i to uvek iste . .. iz bilo kog seta . . . npr DX-SA112..DX-so113.... CZ-AS114 i tdd. pokusao sam sa 5-6 setova i uvek isto.U cemu moze biti problem . . .

hvala svima

skoricnik 08.02.2009 22:33

Proveri RAM...Da nije mozda crkao, ili ga uopste nema? Ili je puna memorija?

Pozz

Alix 08.02.2009 22:41

NEMA RAM S TIM NIIKAKVE VEZE...
Nabavi sebi prijatelju ILI IOMEGA ZIP ili IOMEGA JAZZ...
Razni externi CD-romovi,CD-RW i slično neće da rade....
Mogo bi ti sad filozofirati 100 dana ali nemam živaca,Ako ti napiše FILE NOT FOUND ili npr.WHERE IS IT? ili slično,samo nabavi ZIP ili JAZZ,prekopiraj setove i naloadaj-ima da radi 100%...Nit je set u kvaru nit je u RAM-u već prosto zbog controlera na tvom externom CD-ROMu i NIJEDAN set nećeš moću preko njega da naloadaš...A zašto?Et kad smo već pri tome,Classic ima na sebi controler prvih serija SCSI koje su izašle (25-pin priklop)...E sad novije aparature (CD-RW,External HDD,itd) su obično 50-pinski...I da bi bih priklopio na Classica treba ti kabal ili adapter sa 50-pin na 25-pin...E sad različite naprave koriste različite pinove za prenos informacija...(osnovne komande su kod sviju jednake) jedino kad se prenose pojedine funkcije tu zna biti razlike između CD-ROM i HDD...Zato brate nemoj gubiti živaca već nabavi IOMEGA ZIP (najjeftinija solucija) i rješio si problem...Pozdrav!

skoricnik 08.02.2009 22:51

Jbg nikad nisam se susretao sa Triton Classicom, tako da ne znam, ali ovo sam napisao po nekoj logici :rolleyes:

axara 08.02.2010 22:09

triton classic
 
treba mi pomoc za triton classic gdje da nabavim interni scsi,i koja mu je cijena.ja kupio bez scsi-a.unaprijed hvala.poz

milan_lekic 09.02.2010 00:47

- slady bas tako kako ti je alix reko je istina moj kolega ima SCSI CD rom pa ga zajebava nabavi sebi iomegu
- axara nemoguce je staviti internu iomega konzolu u classica tek tako..jest moguce ali tu ti ima nekakvih preradjivanja alix je svoga nakadasnjog classica preradijo kompletno i napravio od iomege interni hard disk a ni on nezna kako hehehe

haskic 25.08.2010 21:36

hdd triton clasic
 
ugradnja hdd ili zip u klasika je vrlo jednostavna nista lakse vec sam toga uradio puno tako da ako nekome bude trebalo pojasnjenje ja cu napisati i slike postaviti ako treba

axara 26.08.2010 04:15

ja bi ako je moguce da stupimo u kontakt i da rijesim problem sa scsi-om jer u mom korgu nema uopste tako da punim preko flopy diska sto je stvarno katastrofa svaki put.poz

milepsr 26.08.2010 04:39

@haskic

Eto kolega, bilo bi lepo da napravite tutorial ukoliko imate vremena. :)

haskic 30.08.2010 18:50

clasic
 
evo malo sam nasao vremena pa da ukratko napisem: hdd u clasic da bi bio ugradzen mora imati scsi kontroler u klaijaturi ostalo je sve lako treba vam scsi adapter ovisno od kabla koji imate za scsi primjera radi 55 pinski sa klasika na hdd koji je vee hocete i treba vam napajanje za hdd znaci da na sebi ima 5v i 12v to je standardno napajanje koje ima u svakom exsternom cd-u ili hdd onda to sve lijepo samo pokopcate i unutra ima dovoljno mjesta u klsaiku ili pro-u da se lijepo stavi s tim da ako zelite da kopcate i externe uredzaje mortate zaleminiti na skazi kontroler taj kabal sto se ukopcava u hdd ako vam netreba externo nista da kopcate nemorate nista da lemite samo pokopcate sa skazija na hdd kabal i napajanje na hdd spojite,napajanje morate prekopcati na prekidac gdje palite klavijaturu tako kada upalite klavijaturu da se upali i napajanje to je ukratko. da napomenem tko nezna bas oko elektronike neka ovo nedira jer bilo je dosta ljudi koji su spalili klavijaturu.
Dodato:
jos da kazem odgovor za kolegu scsi imas kupiti na ebay


Trenutno vrijeme na Forumu 11:24

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org