YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Muzički Software (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Snimanje iz klavijature na PC (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=23689)

misa1265 17.09.2012 19:41

Snimanje iz klavijature na PC
 
Ovako znam sigurno da je neko vec postavljao ovo pitanje, ali u zurbi sam velikoj i stvarno mi je mnogo hitno nemam vremena ni da protumaram po forumu da nadjem, interesuje me da li je moguce direktno snimiti na PC sve komplet znaci i sa mikrofonom, nemam miksetu pri sebi inace bih lako, znaci da li je moguce bilo koji format da sve izlazi i glas i sve, znam da mp3 nije moguce ali onaj wav ili kako vec, ili snimiti na klavijaturu pa prebaciti u komp svejedno? hvala unapred na odgovoru

tranzit 17.09.2012 22:01

Zacudices se ali moguce je i MP3 snimati odmah i to u Bit Rate koju zelis. Nego, imas li ulaz za mikrofon na aranzeru jer drugacije nece ici ako se radi o integrisanoj zvucnoj karti.

ЂолеПФК 18.09.2012 01:03

Kupis kabl koji sa jedne strane ima 2 chinca a sa druge onu vecu bananicu, ja taj kabl koristim.

Sent from my Telenor_OneTouch using Tapatalk

misa1265 18.09.2012 13:19

Mikrofon je ubacen u aranzer tj baza mikrofona i aranzer su povezani, znaci samo sa cime da vezem PC i aranzer?Pri sebi samo imam onaj Midi-usb kabal.

ЂолеПФК 18.09.2012 13:33

Mozes da iskoristis kabl koji sam ti preporucio.Nije vise od 300 din.Za midi-usb ne znam kako ide.
Da se ispravim, ako bi kupio kabl sa dva chinca trebao bi da kupis dve vece bananice za klavijaturu.

Sent from my Telenor_OneTouch using Tapatalk

tranzit 18.09.2012 13:44

Midi to USB nema u tvom slucaju nikakvu vaznost jer hoces da snimis audio file. Uzmi kabl koji ti je preporucio Djole i spreman si za snimanje. Treba ti jos neki od jednostavnih recordera a najbolje besplatan. Nadji i skini No.23 Recorder. Moze da snima u Wav, MP3 i OGG formatima.

misa1265 18.09.2012 13:49

Ok, hvala ljudi.

ЂолеПФК 18.09.2012 20:51

1 Privitaka
Posto ne mogu da ti posaljem na PP sliku, evo ovde, taman mozda jos nekome posluzi.
Prvi put postavljam preko Tapatalk-a, valjda sam uspeo.
Edit: Dva chinca ubacujes u out na klavijaturi, za to valjda nije potrebna slika :D
Sent from my Telenor_OneTouch using Tapatalk

sasha93 17.10.2012 04:11

Da ne bih otvarao novu temu,nadovezacu se ovde...Imam mali problem(ako to tako mogu da nazovem) u vezi ovog povezivanja sa kompom...Posto nikad nisam kacio klavijaturu na razglas nzm kako zvuci,ali kad snimim preko kompa to mi mnogo tupo zvuci,kao da sviram neki CASIO a ne PA80...Na klavijaturi se to mnogo bolje cuje,zivlje...Jel zna neko u cemu je problem...? Da li treba to da ide preko miksete pa u komp da bi se bolje culo ili sta je vec u pitanju...? Hvala unapred...Pozz

zeljko 17.10.2012 05:17

Ima tu posla i vise nego sto mislis,a puno puta je i pisano o tome kako se povezuje klavijatura sa kompom,i sta sve treba da bih bio snimak bar zadovoljavajuci...Potrazi malo i nacices sve sto te zanima...Pozz


Trenutno vrijeme na Forumu 16:15

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org