YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Zvučnici (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=50)
-   -   ZX4 ili FBTEvoMaxX6 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=24484)

MikiB 06.01.2013 23:00

ZX4 ili FBTEvoMaxX6
 
Pozz svima...Ovako stoje stvari...imam Dynacord PM 1000-2.E sad...hocu da kupim 2 kutije ali razmisljam se izmedju ova dva modela...Trazim savet od iskusnih kolega koji znaju znanje..znam da bi bilo naj da uzmem 4 kutije ali eto i finansijski bas nemogu a i nemam nameru da vucem 4 kutije zato sto sviram sam..zato netrebaju mi komentari tipa:4 kutije to je najbolje..pogotovu sx300....znam ja da su 4 kutije naj,ali kako sam pisao nemam nameru da vucem tolko kutija a sam.Najveca sala u kojoj sviram je kapaciteta 350 ljudi..ovo ostalo su kafici...ponekad ispod stora,ali slabo...dva puta godisnje...Sto se tice kutija i njihovih karakteristika,sa time sam upoznat.Ni jednu kutiju nisam cuo uzivo od ove dve zato i trazim savet.Po forumu svasta sam citao i to je ok,samo mi treba mala pomoc da se odlucim izmedju ove dve kutije.Do sad sad imao Carvin LM15.2 komada,i to je meni zadovoljavalo potrebe(donekle)e sad hocu da se ponovim.Moze i savet za neke druge kutije..nemoraju to da budu bas ova dva modela,ali ovi su mi zapali za oko..i para se ima oko 1200 eur.Hvala unapred.Srecan Bozic svima.

nesaband 06.01.2013 23:31

A sto ne uzmes 4 kutije?=))Naravno malo se salim.
Moj izbor bi bio FBT posto Fbt ima meksi ton i prijatniji mi je za uho od ZX 4.

Ali ipak,cetri kutije su cetri kutije,:lol:

nikadvisekorg 07.01.2013 00:10

fbt

ella 85 07.01.2013 00:13

ja nebi uzeo 4 kutije,uvijek bi se prije odlucio za 2 kutije i 2 basa,hehe
i to za 650eura 2 mackie srm450 i 550 eura jedan aktivan bas po zelji,i imas puno jaci razglas od tog sto si ti planirao,jos powermate ti ostane visak pa ga mozes prodat i otici na zimovanje ili ljetovanje
a ako pitas za te kutije,naravno da bi uzeo fbt a ne ev

Milan$ 07.01.2013 01:27

fbt lepse radi od zx4,ali posto ces da ih ganjas powermateom,u tom slucaju bolje zx4,jer donekle odgovaraju svojom snagom,pojacalu iz powermate...inace ako uzmes fbt,nikad s tim dynacordom neces izvuci ni pola iz njih,niti ce ti zvucati priblizno kako treba,jer je malo to snage za takve kutije koje su 700 wati jedna..za njih bi trebao jedan dobar snagas da bi one pokazale svoje pravo lice...ali posto vec imas powermate,moj predlog ti je zx4,sasvim lepo se to uklapa,radi fino,meko,em su jeftinije,i verovatno ce ti raditi glasnije nego li fbt sa tim dynacordom...ako se resis na neki snagas,pouzdan i dobar,onda uzmi fbt i odusevices se tonom i snagom,ali u kombinaciji sa powermate i neces bas,zato bolje zx4...pozz

neshatomic 07.01.2013 03:18

Ako mora jedna od tih kutija ,onda definitivno bolje resnje zx4 jer je efikasniji od evomaxx6 i uvek ce sa bilo kojom snagom raditi glasnije od evomaxx6.Obe su kutije iste snage 400w tako da mozes da ocekujes uvek bolji odziv od zx4.
E sad iskreno i jedna i druga kutija nisu nista posebno i ja ne bih uzeo ni jednu ni drugu.
Mislim da ti je najpametnije resenje da sacekas malo skupis jos 200ev i za vec 1400ev imas da nadjes par polovnih Dynacord D lite 15/3 a to je daleko bolje resenje uz taj powermate od obe navedene kutije.

pozdrav

ella 85 07.01.2013 22:39

a d lite d15-3 ima cak i kod mene :-)

MikiB 08.01.2013 16:01

Hvala kolegama na odgovorima...ali nebi da uzimam polovno...razmisljam i o D-lite 12-3...ili RCF art 725.Mogu da skupim malo vise para pa da uzmem kutije u vrednosti oko 800 eur.Kako bi PM 1000-2 radio sa ovim kutijama?Malo glupo pitanje ali eto pitam ...;)

energy 08.01.2013 17:56

Ja imam pm2 i zx4.Prezadovoljan sam.EV Ne bi dao ni za jedan Fbt.Za manje i vece svirke radi perfektno.Cist Ev-sound....Zx 4 Nema greske...A ako imas vise kinte D15 i to je to.Toliko od mene...:-)

ibanez 08.01.2013 18:22

@MikiB, za svirke koje ti u vecini slucajeva radis Dynacord d-lite 12/3
ce biti najbolja kombinacija za tebe.Ovo govorim jer dobro poznajem
mesta na kojima najvise radis, a i privatno se poznajemo.
Pozz


Trenutno vrijeme na Forumu 06:09

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org