YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Studio - Uradi sam (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=74)
-   -   Snimanje sa Behringer Europower PMP2000 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=21989)

mklavijatura 04.03.2012 16:05

Snimanje sa Behringer Europower PMP2000
 
Pozdrav svima ! Zanima me da li i kako moze da se snimi ono sto sviram na klavijaturi preko miksete Behringer Europower PMP2000 ? Osim nje imam i MIDI to USB kabl i kutije FBT ali ne znam kolike je i da li je uopste sve to bitno :D I da klavijatura je Yamaha PSR540, a zvucna karta na kompu je ona najobicnija(cisto da kompjuter ima zvucnu kartu) :)

harepa50 04.03.2012 18:48

Može. Prvo ti treba jedan kabl, koji sa jedne strane ima malu bananu, a sa druge strane ima dva činča. Na mikseti ćeš naći CD/TAPE/LINE OUT L-R izlaze, crveni i bijeli, na koje idu ta dva činča. Onu bananu spajaš u Line in u komp.

mklavijatura 04.03.2012 21:57

Ja imam od programa u kompu Cubase 5, FL Studio 10 i Reason 5, da li neki od njih mogu da iskoristim, i gde da nadjem i koliko se krecu ti kablovi ? :)

harepa50 05.03.2012 00:45

Mozes sva tri, ja bi se prvenstveno orjentisao na Cubase i Reason. Kablove možep naći u bilo kojem komp shopu ili u prodavnicama muz. opreme.

mklavijatura 05.03.2012 18:30

Ja se izvinjavam sto cu biti malo dosadan, moram jos nesto da pitam :D Da li moram nesto posebno da podesavam u Cubase-u posto sam vec pokusavao da snimam nesto povezujuci Phones/Output iz klavijature sa line in-om na kompu ali mi i nije bas uspelo ? :D

harepa50 05.03.2012 23:12

@mklavijatura

Kako misliš nije ti baš uspjelo? De, napiši način/proces snimanja kako ti to radiš.

mklavijatura 05.03.2012 23:54

Evo pokusacu ovako nestrucno da objasnim, posto se i ne razumem bas :D Imam kabl od zvucnika sa dve male bananice. Na jednom kraju "nadovezem" onom vecom bananicom da moze da udje u Phones/Output u klavijaturi, a drugi kraj ide u line in u kompu. Onda ukljucim Cubase, nova audio traka i kad krenem da snimam, ne snima uopste ono sto sviram, cak ovih zadnjih par puta primecujem da kao da snima samo moje "lupanje" po dirkama, i samo se to cuje kad preslusam. E sad verovatno da je problem u meni, zbog toga sam se i obratio za pomoc :D

harepa50 06.03.2012 00:10

Na prvi mah mi smrdi na neka podešavanja u zvučnoj karti. Pošto je to kako ti kažeš ona najobičnija, tj. integrisana zvučna karta, nemoj očekivati neki super kvalitet. Može da završi posao, al su nekad i upitne dal će uopšte da rade bilo kakvo snimanje. Znači, pogledaj u podešavanjima volume zvučne karte, da li je pojačan nivo signala za line in?

Koji je operativni sistem?
Koristiš li ASIO drivere?

mklavijatura 06.03.2012 00:24

Windows XP, koristim ASIO4all i super mi radi kao koristim klavijaturu kao kontroler za VST-ove iz Cubase-a (mada to ide preko Midi to Usb kabla). Sto se tice ovih podesavanja, ulazio sam sad u sounds and audio devices, i tako gde mi je Realtek HD Audio input kad odem na volume izadje mi novi prozor, imam da podesavam recording volume koji je pojacan, a line volume i stereo mix ne mogu da menjam( sive su onako ne znam kako da objasnim :D) ali se vidi da su pojacane. Nadam se da sam uspeo da docaram :)

zeljko 06.03.2012 00:40

Jesil probao da pogledas u cubase na stereo traci da izaberes ulaz od te zvucne karte sa kompa na kojoj hoces da snimas...Koliko ja znam mora da se i na kanalu tj.traci u cubase da podesi...pozz


Trenutno vrijeme na Forumu 09:46

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org