YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   memorisanje postavki ritma (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=26280)

jaskooo 10.11.2013 14:58

memorisanje postavki ritma
 
pozdrav, nedavno sam kupio psr9000, i interesuje me kako se memorisu postavke za ritmove, recimo kad na nekom kanalu npr za bass stimam ekvilajzer i efekte ili recimo brightness, kako da mi to ostane memorisano kad ponovo povucem ritam,ne uspijeva mi nikako. Za postavke volumena i izmjenu elemenata i boja znam, ide se preko style editora,medjutim ove sitne postavke ne uspijevam da uredim

hvala
LP

momo 10.11.2013 18:29

Davno sam je imao,ali sam siguran da se mora raditi backup svega nakon obavljenog posla.I to najbolje u poseban folder.Mislim da je imala dva načina bekapa jedan onaj .buf file i jedan .usr file.
Moraš backup napraviti i jednog i drugog.

tyros2 11.11.2013 00:07

Citat:

Originalno postovano od jaskooo (Post 257828)
pozdrav, nedavno sam kupio psr9000, i interesuje me kako se memorisu postavke za ritmove, recimo kad na nekom kanalu npr za bass stimam ekvilajzer i efekte ili recimo brightness, kako da mi to ostane memorisano kad ponovo povucem ritam,ne uspijeva mi nikako. Za postavke volumena i izmjenu elemenata i boja znam, ide se preko style editora,medjutim ove sitne postavke ne uspijevam da uredim

hvala
LP

Ako sam dobro razumio,nemozes da pronadjes "sitne postavke"!Ako mozes Volume i izmjenu elemenata da sejvas u "style creatoru" morao bi i sitne postavke!
Odavno se vise nedruzim sa psr9000 ali ako se dobro sjecam za dugmicem "Next" ili tako nekako mozes da ides na sledece stranice u mixing console!
Svaka od tih stranica sadrzi neke od "sitnih postavki"

Pozdrav!

momo 11.11.2013 03:11

E još nešto ...
Setih se da one step editor može u ritmu da se podešavaju efekti,ali eq to je u postavki boje koju koristiš.
Mislim da moraš napraviti custom voice da bi ritam vukao tako podešenu boju

casper 11.11.2013 04:24

5 Privitaka
@jaskooo - jesi li živ :D

Nisam nikada imao PSR9000 u rukama ali koliko vidim u manualu str. 118. trebaš u BASIC TAB-u stisnuti STEP BEC i otvara se prozor (slika1) u kojem možeš postavljati vrijednosti za pojedine kontrole. Tu se nalazi ono što ti treba.

Predlažem da pogledaš program MixMaster gdje to isto možeš napraviti ali u računalu (slika2). Možda je tako brže i preglednije.

Najpreciznija podešavanja su moguća u XGWorksu gdje možeš do zadnjih detalja utjecati na karakteristike kanala u Stylu. (slika3.) Donja dva prozora prikazuju podešavanja 12 kanala. Postavki je toliko da ti se zavrti u glavi, i tako djeluješ na svaku traku u stylu pojedinačno. Slika 4 i 5 pokazuju brojčana podešavanja dok istu stvar u grafici možeš raditi tamo gdje je žuti krug na slici3.

Baš sam se zaigrao s opisom :lol:, a tebe nema.
Kažem, nisam koristio PSR9000 ali je princip za podešavanje Yamahinih Stylova isti.

lagunabend 11.11.2013 04:30

Jos jednom kolega Casper objasnio:D

casper 11.11.2013 04:38

Ma slušam ovu "peticu" i kratim vrijeme. :D

romario 11.11.2013 09:25

Casper,

kako da i mixmaster otvorim prozor za midi edit ,edit nota ...

casper 11.11.2013 10:30

2 Privitaka
Samo klikneš na List za jedan prikaz ili Note za drugi, grafički prikaz.

Ako MixMasteru pridružiš svoj omiljeni midi editor, recimo XGWorks (klikneš Options za odabir) onda možeš i s njim odraditi taj posao. Samo ideš na Go to > Sequencer.

romario 11.11.2013 12:11

Vidio sam to,prvu sliku,ali nisam nesto bio sretan sa tim ekranom.Učinio mi se i manji nego u xg.works.
A to mi je bitno .
Dali je bitno to što moj xgworks nije instaliran stalno na kompu.
Ja ga uvijek pokrećem sa exe. ,takav imam trenutno, 3.07 .


Trenutno vrijeme na Forumu 23:10

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org