YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Kabliranje (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=54)
-   -   Midi kabl za XP30 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=8542)

dabu1 17.03.2009 18:21

Midi kabl za XP30
 
Poštovane kolege,molim Vas da me uputite gde mogu da kupim midi kabl za ubacivanje boja u Roland XP30,
unapred hvala!

dalabu 17.03.2009 18:32

svi midi kablovi su isti,u prvu radnju i samo odluci koliko duzine zelis,to je jeftino danas

grandia 11.04.2009 22:26

da nije neka razlika koje je boje kabl?

tesla 11.04.2009 23:06

Da crveni je za roland a zeleni za korg dok yamaha trenutno ima konkurs da izaberu boju ne mogu da se odluč između plave i žute....
Dajte malo ozbiljnosti....

skoricnik 11.04.2009 23:08

Tesla, ja mislim da bi ti trebao malo da se uozbiljis...Covek ne zna, sta, odgovori mu normalno i jos mu ismevas post...A pritom si moderator...Skoro u svakom postu ti necije neznanje ismevas...


'Ajde sada lepo lupite mi jednu kilu, ionako su mi se pojedinci smucili...

Vule 11.04.2009 23:23

@ Skoricnik

Da li mislis da je primereno tako se obracati nekome ko je duplo stariji od tebe a pri tome bez ikakvog razloga?

Imam utisak da ti je namera da namerno provociras Kolegu?

skoricnik 11.04.2009 23:25

Nije mi namera da ga isprovociram nego da mu stavim do znanja da ne obavlja dobro svoj posao. Ismeva nekog ko ne zna i onda kaze "Dajte malo ozbiljnosti".

A to sto je duplo stariji od mene...To je u ovom trenutku nevazno...Imam valjda ovde i ja pravo glasa, ili samo treba da cutim i uvlacim se svima u dupe kako bih opstao?

Vaxter 12.04.2009 03:22

Da, imash pravo glasa, samo shto je ispalo da vi, omladinci, ne samo da imate pravo glasa, nego i vishe od toga.
Ti si prvi od onih kojima je mnooogo stvari oproshteno.
Pod jedan pisanje u prazno, tj. meshanje u stvari o kojima nemash pojma, a postoji jasno pravilo o tome, pod brojem 4.
Takodje, pokushaji farbanja ljudi sa demo snimcima.
Jedan snimak u kome se chuje jedan stil i stupanj razvoja sviranja, a onda neshto sasvim drugo.
Razumem ja i hormone i sve, kao shto sam se i tvog druga Milana trudio da razumem, ali neke stvari prevrshe meru.
Za te kile cu ti se javiti za koji dan, u to i ne sumnjaj!
Ovo vazi za sve omladince!
Nekima sam skrenuo paznju, i oni su to shvatili i prihvatili, ali izgleda da ti necesh,
Chak i pored nekoliko upozoravanja, kada je i Milan hteo da bude "veliki"!

bandza 12.04.2009 09:04

MIDI kupovina
 
Postoje razne vrste midi kablova.U zavisnosti sta povezujes onda ti takav midi kabal i treba.Ako ti nemas kompijuter ,onda ti treba jedna vrsta kabla a to je kabal koji je sa obe strane ima isti JACK sa 5 PIN-ova.I treba ti jedan komad.Ako opet zelis da saljes podatke sa kompijutera u XP30 onda ti treba sasvim drugaciji kabal i to onda zavisi od same muzicke karte koju imas u kompijuteru.Vecina tih kablova za kompijuter tj za muzicku kartu su isti bar je dosad bilo tako ali ima i izuzetaka kao na primer jedna od muzickih karti koju ja imam a to je Creative Labs X-fi koja jednostavno nije po standardu i zahteva kupovinu totalno drugacijeg MIDI kabla (nisam ga nikad kupio jer me takva situacija sa promenom standarda totalno iznervirala).Tako da ti savetujem da se prvo raspitas koji kabal treba za tvoju karticu.Ti kablovi za kompijuter se razlikuju od ovog obicnog po tome sto je na jednoj strani Joystick Port Connector a na drugoj dva kabla sa Jackom od po 5 PIN-ova za MIDI IN i MIDI OUT. I jos jedna stvar ako ti zelis da saljes podatke i sa kompijutera u XP30,i sa XP30 u XP30 onda nema potrebe da kupujes dve vrste kablova vec bi mogao softverski na kompijuteru da upalis MIDI THRU i tako povezes 2 kom XP30 sa kompijuterom sa kompijuterskim kablom.Inace ne znam kolika je cena ali mislim da jos uvek postoji znacajna razlika u ceni izmedju kompijuterskog i obicnog MIDI kabla.Tako da nije svejedno.A to gde se moze kupiti zavisi gde zivis.
A sto se tice Teslinog komentara mislim da je boja i te kako bitna u odredjenim situacijama.Necu navoditi sve primere ali evo jednog od interesantnijih:Ako se kabal nosi na svirku da se povezu dve sprave onda je bitno da bude odredjene boje nekad zabog uklapanja u okolinu a nekad zbog uverenja da odredjena boja moze da bude talicna za baksis.Kao na primer CRVENA.Moj drug samo nosi CRVENE kablove.

vladimir68 12.04.2009 10:42

Za povezivanje sa kompom može da kupi i kabal USB-Midi (IN OUT) ,i može ga povezivati bez muzičke kartice ,sve zavisi za koju namenu mu treba


Trenutno vrijeme na Forumu 04:02

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org