YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   vokali output na korg-u pa800 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=4786)

Dejvi3 30.05.2008 22:51

vokali output na korg-u pa800
 
POzdrav kolege,
Interesuje me, da li moze da se namesti na pa800 vokalist tako da mi vokalist izlazi na jedan output a ostatak klavijature,(ritam masina i solo) na drugi output, tako da na pojacalu, ustvari, mogu da kontrolisem koliko da pojacam i smanjim vokale. I zasto kad ukljucim vokalist se cuje mikrofon samo na jedan output a kad ukljucim u drugi, nema nista? Trazio sam po forumu ali nisam nasao, pa ako neko zna ovaj odgovor, unapred mu/joj se zahvaljujem!!!

mykeli 30.05.2008 23:17

Ako sam te dobro razumeo, ti hoces samo pratece vokale da ukljucis u poseban ulaz u mixeti i njima da manipulises??

Ako si to mislio, tako ne moze..regulises ih (pojacavas-utisavas) samo na klavijaturi..

Dejvi3 30.05.2008 23:41

Citat:

Originalno postovano od mykeli (Post 39252)
Ako sam te dobro razumeo, ti hoces samo pratece vokale da ukljucis u poseban ulaz u mixeti i njima da manipulises??

Ako si to mislio, tako ne moze..regulises ih (pojacavas-utisavas) samo na klavijaturi..

Ne, mislio sam glavni i prateci, posto nikako da ukapiram kako da namaestim dobru jacinu a da ne krci kad se proderes, hehe

Dejvi3 30.05.2008 23:42

zasto kad ukljucim vokalist se cuje mikrofon samo na jedan output a kad ukljucim u drugi, nema nista?

mykeli 30.05.2008 23:51

Sta je potrebno za povezivanje Vokalista od pa800 na mixeti I mikrofonu


Potrebana su dva kabla!
1.kabal-audio input--gain 1 tu ide banan----na drugom kraju banan ili sta vec, sto ulazi u bazu mikrofona ili sam mikrofon.

2.kabal-audio output--1 (to je odmah pored right) tu ide banan----na drugom kraju banan ili sta vec, sto ulazi u mixeti.


Kako to namestiti u samoj klavijaturi da bi funkcionisalo kako treba.

-global—meni--audio setup--audio in—voice processor namestiti na -out 1+2 (da bi izlazni signal isao u mix)
To treba da se usnima --padajuci meni—whrite global-global setup

E sad, mozda ima I neki drugi model namestanja Vokalista, ali ga ja ovako ukljucujem i to radi savrseno..

Napomna: ovo je namestanje na vec postojeci setup pratecih vokala

Za stelovanje terci (pratecih vokala) je sasvim druga tema!

Dejvi3 30.05.2008 23:58

Ne treba za terce to sam vec nastelovao ali kazem da me nervira sto ne mogu da namestim vocalist kako treba. Nadam se da ce mi ovo pomoci... Najvise me nervira, sto u jedan input ubacim jedan mikrofon, a u drugi input, drugi mikrofon i onda se cuje samo jedan mikrofon, i to me izludjuje posto nas ima dvojica pevaca koji bi koristili ovaj vokalist.

mykeli 30.05.2008 23:59

Oko jacine vokalista moraces sam da stelujes, probas, ispitujes...

global--meni--voice processor setup ---pan/volume pa probas(pojacavas utisavas)

-dyn. EQ ekvilajzer (mozda ti je to rastelovano pa ti pucketa i krci) prvo stavi sve na nulu, pa probaj pa ga posle farbaj ako ti ne odgovara.

-talk- oko izlaznog eff, koji da das i kolika da je jacina tog eff.

mykeli 31.05.2008 00:01

Na Pa800 mozes samo jedan mikrofon da ukljucis, bar za sada..mozda ce kasnije sa novim OS nesto vise da ucine po tom pitanju!

Dejvi3 31.05.2008 00:07

ma nije problem da on uvek krci, nego kad pojacas on krci, jer njegovo pojacalo ili sta vec ne moze da podrzi jacinu glasa. Znaci samo jedan mik, ok nisam znao. Kad bih ukljucio dva mikrofona na jedan kanal, da li bi to delilo glasnost zvuka?(Imaju kablovi sa dva ulaza za mikrofon a jednim izlazom)

korgich 31.05.2008 00:15

Na pa800 mozes samo jedan mikrofon da prikljucis ako zelis da koristis vokalist. Samo "Input 1" ima u sebi predpojacalo za mikrofon i ide po zelji u vokalist. Na "Input 2" mozes samo da prikljucis neki ureadjaj koji ima regularni izlazni signal kao na pr.: drugi sint, mp3 player, gitarski procesor itd itd. Da ti mikrofon ne bi pikovo (krcao) smanji onaj gain tockic kod ulaza i prati lampicu za mikrofon (ne smije da ti se pali crveno)


Trenutno vrijeme na Forumu 15:16

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org