YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   YAMAHA PSR 9000 ILI ROLAND VA7 PITANJE (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=1690)

flosarka 14.02.2007 18:18

YAMAHA PSR 9000 ILI ROLAND VA7 PITANJE
 
Pozdrav drugovi.
Hoču da uzmem synt pa bih vas zamolio za objašnjenje
oko Yamahe psr 9000 i Rolanda VA7.
Sada imam korga Pa80 a pošto mi treba još jedan za izrađu midi file i tako dalje posebno ne znam za koji od ova dva da se odlučim jer ne poznajem nijednog.
Zato bih vas molio da mi objasnite malo više o ova dva synta ili još bolje kojeg bi vi preporučili da uzmem.
Hvala vama u naprijed
Pozdrav

elvir 14.02.2007 18:56

DRUŽE DA SAM NA TVOM MJESTU UZEO BI PSR9000 ,A AKO BI IMAO MOGUĆNOST ONDA BI SEBI UZEO KORG LE ILI TR JER ARANŽER VEĆ IMAŠ ODLIČAN (PA80),OVO JE SAMO MOJ SAVJET A TI RAZMISLI DOBRO OPET JER JA KAD NEKI INSTRUMENT ISPROBAM DOBRO TEK ONDA ZNAM JEL MENI ODGOVARA ILI NE A ŠTO SE TIČE IZRADE MIDI FAJLOVA MOŽEŠ KORISTITI NEKU OD JEFTINIJIH KLAVIATURA KOJE IMAJU MIDI

Alix 14.02.2007 19:45

Ej Flosarka (čefur :lol: ) sm ti parkrat pošilju MSN da bi stopla v kontakt pa od tebe nč...Sm vidu da dilaš 16MB kartice pa sm te hotu neki vprašat...Dj me dodaj na svoj MSN,mam ga v svojem Profilu,Pozdrav!

flosarka 14.02.2007 20:15

alix dodan si na msn

marco 14.02.2007 20:30

Ako negde mozes, probaj psr 9000. MIslim da posle toga neces imati vise nikakvu dilemu :)

Alix 14.02.2007 20:46

Za fajlove ruku na srce čast KOrgu ali Yamaha PSR9000 je NAJBOLJA...Dakle ako ste fajlaši i radite na Playback onda je Yamaha PSR9000 vaša majka...ALi to nije fer,onda mi LIVE muzičari nemamo tezgi :wink: :lol: ...Pozdrav!

marco 14.02.2007 20:51

Mislim da si u gadnoj zabludi. Koliko znam svi fajlasi uzimaju korga, jer ima onaj slider izmedju sekvencera, i kada ucitaju 2 fajla, onda njime prave fade in/out, i idu iz pesme u pesmu, bez stajanja, sto kod psr 9000 nije moguce. Psr 9000 majka za live nastup. A sem toga ima i sampler od max 65mb, kao i vokoder, kao i 126 polifonija :wink:

flosarka 14.02.2007 21:15

E pa hvala svima na odgovoru sad sam malo pročaskao internet i mislim da je Yamaha psr9000 ipak unaprijed barem za ono što je ja trebam jer ima sekvencar a kod Va7 nije mi baš ništa oko toga jasno mada sam čitao karakteristike uopšte nisam našao šta je tačno mišljeno sa tim nekim što se na njemu kaže sampler.
Ma nije Alixe zbog puštanja fajlova nego za izrađu i kako oni zvuče poslije na drugim klaviaturama.
Jer i korg je super za takav rad ali posle fajlovi na nekim drugim manje vrednijim syntima ne rade baš najbolje a to je vjerojatno zbog banki tako da onda moram ručno da premještam sve instrumenate.
A fajlovi rađeni koliko sam čuo i raspitao se rađeni sa skoro bilo kojom yamahom rade na svim syntima kako bih rekao standardno i vrlo dobro.
Neznam vidjet čemo a mislim da se valjda i za tu yamahu mogu konvertirati ritmi od drugih klaviatura pa ne vidim razloga zašto ona ne bi djelovala.
Pozdrav

elvir 14.02.2007 21:17

LJUDI KAKO IZGLEDA NISTE PROČITALI DOBRO POST ČOVJEK HOĆE DA PRAVI MIDI FAJLOVE!!!! A NE DA IH PUŠTA :lol: :lol:

toma 14.02.2007 21:24

ocito neki nisu jos naucili procitat sta pise :P :P :P


uzmi psr-9000 i neces pozaliti (klavijatura je stvarno odlicna a nije preskupa)
ovo govorim iz licnog iskustva jer sam je ja prije imao

pozdrav


Trenutno vrijeme na Forumu 13:10

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org