YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za kupovinu (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=75)
-   -   yamaha t2 ili t3 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27386)

gagan 04.08.2014 19:28

yamaha t2 ili t3
 
Yamaha tyros 2 ... cena 1000e
Yamaha tyros 3 ... cena 1700e
Neznam koji od ova dva instrumenta valja uzeti , jer nisam upoznat sa razlikama po cemu se razlikuju , molim vas kolege , da mi na neki nacin pomognete prilikom izbora ... Pozdrav

Bokic 04.08.2014 22:10

Tyros 3 je novija sprava.
Više boja, ritmova. Novi drum setovi, bas gitare...
Imaš dva dodatna efekta za ritam (pored tri osnovna), meni vrlo bitna.
Možeš da kombinuješ interni bubanj sa semplovima kako hoćeš.
Za sada mi to palo na pamet, ima još, sigurno.

Dell 04.08.2014 22:14

Najbitnije od svega, T3 nema falinke sa displayom kao sto je slucaj kod mnogih T2.

tyros2 04.08.2014 23:52

Dosta brze lodira set,a za vrijeme lodanja seta mozes odmah da sviras interne stvari.

I naravno kao sto kolega rece:mozes da pravis Custom Drumove od internih I samplovanih stvari,.............


pozdrav

dmmacak 05.08.2014 11:16

Citat:

Originalno postovano od Dell (Post 272294)
Najbitnije od svega, T3 nema falinke sa displayom kao sto je slucaj kod mnogih T2.

Ja ne bih rekao da T2 ima toliko falinke sa displeyom. Ja imam vec 6 godina i ama nikakav problem nisam imao ni sa displeyom ni sa ostalim delovima. Hvala Bogu. Svirao sam i po satorima na + 40 i ostajala mi je u kolima preko zime na minusu. A znam najmanje jos dva T2 koji isto tako nikakav problem nisu imali.

gagan@
Bolji ti je izbor T3 u svakom slucaju, opravdava razliku u ceni. Samo da nadjes ocuvan i na konju si.
Dodato:
Na T3 imas balans slajder za odnos solo i pratecih partova. Meni bitna stvar sto mi fali na T2.

aleksaa 05.08.2014 20:02

da ne otvaram novu temu,a da postavim i ja jedno pitanje u vezi Tyrosa..
Da li moze onaj tockic da se programira da se sa njim odmah menja tempo ritma,bez manuelnog stiskanja tastera za tempo? pitanje je vezano za Tyros 2.

makso68 05.08.2014 20:23

Na žalost ne može.Na Tyrosima je dial točkić multifunkcionalan.Ne vidim neki problem da se stisne jedan od tastera za tempo,pa onda točkićem.Vrlo brzo se navikneš na to.Pozdrav!

gagan 05.08.2014 22:48

Kolege hvala vam puno na lepim recima , al mene konkretno zanima sledece , dali ima razlike u kvalitetu reprodukcije semplova izmedju tyros 2 , i tyros 3 a sto se tice onog potenciometra za volumen ,,, ne pavi mi nikakve probleme , i tako koristim volume papucu na kanalu za solo , posto sam iz yamahe psr 1500 imao dva kabla za prikljucak na razglas , to nameravam isto da uradim i sa tyrosom aranzer u posebni kanal i solo takodje u posebni kanal ... Hvala

romario 06.08.2014 08:56

Ne moraš tako na tyros2 da rješavaš kontrolu volumena ...
Kad bude aktualno , čujemo se.

gagan 07.08.2014 01:12

Hvala kolega mario


Trenutno vrijeme na Forumu 18:52

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org