YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=59)
-   -   Mono Legato Yamaha Motif XF (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=31791)

leksaking82 01.04.2020 01:10

Mono Legato Yamaha Motif XF
 
Drage Kolege nov sam i prvi put pišem, pa da vas kao prvo sve pozdravim.
Vlasnik sam Yamahe Motif XF6 i treba mi pomoć oko podešavanja Portamenta. Bolje rečeno kako da podesim portamento ili Mono Legato ili kako se već kaže na bojama kao što su solo gitare i ostalo da zvuče npr. slično kao boje koje koristi recimo Joca King na onom snimku sa YouTube kad svira “za svoju dušu” ? Molim vas za pomoć ako neko zna da mi možda tačno napiše parametre. Bio bih vam jako zahvalan. Pozdrav

srdjan motif 03.04.2020 10:16

Yamaha nema takav portamento na yamahi se uvek atack javi prebrzo na drugom tonu, moze se malo to skratiti ali uvek se cuje prelaz izmedju prvog i drugog tona. Sto se tice portamenta Korg i Fantom su jos uvek u prednosti.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

striphio 03.04.2020 10:30

Ista stvar i sa Montage / Modx. Kad su semplovi u pitanju (i fabrički i user) portamento radi prilično loše, tj., nema mono legato opcije. Fmx sinteza je druga stvar i mnogo dobro zvuči mada bi se i tu moglo ponešto poboljšati.

srdjan motif 03.04.2020 10:39

Na Montage se moze doci do nekog nazovimo "legata" i Fm sinteza radi dobro ali opet nije kao cuvena DX serija preneo sam sve zvukove sa Dx serije slicne su ali nisu iste.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

leksaking82 03.04.2020 15:54

Kako se može doći do najboljih rezultata na Motifu XF ? Molim te pomagaj ako možeš

dekiciric 26.11.2020 16:30

Da se ne bih ponavljao, opisao sam postupak u temi vezanoj za portamento na Yamahi Motif ES6.
Dodao bih da Motif XF ima interne semplove koji u nazivu waveform-a imaju reč "of". Postoje "of" saksofoni, klarineti, violine itd. Radi se o zvukovima kod kojih je "odsečen" sam početak sempla. Po analogiji, isto se može uraditi i sa eksternim semplovima, dakle iseći sam početak sempla. Tako će se dobiti "of" sempl, bez attack-a, parametra koji je na Motifu presudan kada je podešavanje portamenta u pitanju. Nakon postupka "sečenja" treba učitati sempl u klavijaturu i portamento će raditi znatno bolje nego kada je sempl imao izraženiji attack.
Dodato:
Citat:

Originalno postovano od srdjan motif (Post 310608)
Na Montage se moze doci do nekog nazovimo "legata" i Fm sinteza radi dobro ali opet nije kao cuvena DX serija preneo sam sve zvukove sa Dx serije slicne su ali nisu iste.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Pošto su konvertovane, te boje ne mogu zvučati 100% kao na DX11, ali recimo da zvuče 95%, s tim što meni one zvuče daleko punije, šire nego na DX11. Nekako su veće.


Trenutno vrijeme na Forumu 11:58

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org