YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Kurzweil (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=58)
-   -   SCSI Card Reader u K2000 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=21272)

Alen P 15.01.2012 12:37

SCSI Card Reader u K2000
 
S obzirom na činjenicu da ima sve manje scsi hard diskova manjih kapaciteta na tržištu a i oni koji postoje 70% ne valjaju za tu klavijaturu, ili su sami jednostavno neispravni, tražim neki scsi card reader. Pa bih molio ljude koji su možda ugrađivali reader da pomognu sa savjetima, s obzirom da se već i oni teško nalaze.
Dakle, ako znaju za savjet po pitanju modela readera (ima ih više modela i mnogi ne valjaju za K2000) koje K2000 3.52J prihvaća, cijena, moguće poteškoće s očitavanjem, instaliranjem, možda link na PM. Pa ako možda ima još zainteresiranih, da naručimo više komada, pa možda neki popusti...
Znam da su ljudi ugrađivali i u Korg ali konkretno me interesira informacija za navedeni model klavijature. Hvala unaprijed.

fico 15.01.2012 12:49

Uopce nije problem toliko u readeru koji ces da ubacis u komp nego je veci problem sa kablom koji kopcas na sint i na komp.on je po obicaju drugaciji.Card reader se koristi najvise da mozes da skopcah HD na komp i na njega nasnimis sta ti treba onda taj disk kopcas na sint i sa njega ubacujes u sint semplove ili cjeli set.Pitanje je sad dali ti je disk ugradjen u sint ?Dali vadis disk iz sinta da na njega nasnimis sta treba ili hoces da to povezes direkt sve?Dali koristis vanjski disk i vanjski CD.Onda ti mogu reci vise kako i sta .

Alen P 15.01.2012 13:06

Čekaj malo... Mislim da ne mislimo o istoj stvari. Ja pitam za scsi card reader. Dakle jedinicu koja mijenja bilo scsi zip drive, ili interno/eksterni scsi hdd. Dakle, on je čitač kartica koji čita SD... Flash kartice. Čitač kartica je ili u eksternom kučištu ili postoji opcija da se ugrađuje umjesto ffd. Obično su ulazi 50 pinski. Izvadiš iz scsi čitača kartice-flash karticu, upičiš je u obični čitač kartica na pc-u, upucaš setove, samplove... Vidio sam u oglasima da su neki to već i ugradili na korgove, kurzweilove. Dakle, svi ostali mediji (zip, hdd) su nadalje nepotrebni. I to je cilj.

Koristim interni disk, za sada imam još jedan rezervni ali to je sve jad. Dakle, moram ga za svako upucavanje vaditi van. Nemam scsi cd jer je to 3.52J verzija koja ne čita scsi CD, dokazano. Morao bih kupiti jači update čip-najjači.

fico 15.01.2012 13:26

Sad kuzim sta ti treba.Tesko ces naci to bar mislim tako ili ce biti puno novca i neisplativo.Kod mene sam imao i eksterni HD i CD spojen na sint i sve to spojeno na komp tako da sam preko kompa imao pristup svemu onda.Cipove sam imao 3.87 tako da je citao sint i CD i HD a reader mi nije pao ni na pamet da bi ga ubacivao ali nije losa ideja.

Alen P 15.01.2012 14:49

Da... Pronašao sam jedan model za 60 dolara plus poštarina ali tip kaže da nisu baš bila dobra iskustvva s k2000. S modelima 2600 već nije bilo probema. Staro je i to je to.

makso68 06.11.2017 08:19

Drugari,ima li neko zaostali interni HD za Kurzweil K 2000 za prodati?Hvala!Pozdrav!

Poslano sa mog M3s koristeći Tapatalk

Alen P 06.11.2017 10:56

Teesko je to pronaci. Ali mozda jedan savjet: mozesh pronaci i nesto noviji hdd od 68 pinski ali sto manjeg kapaciteta i koristiti 68 to 50 pin adapter. Ja sam koristio neki takav seagate (4.8 gb) od 68 pina i radilo je. Ne radi sa svima, kurzweil je vrlo izbirljiv.

nikadvisekorg 06.11.2017 11:03

@makso68 koji tip ide u njega?
S koliko pina?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Alen P 06.11.2017 15:31

Original je 50 pinski konektor. Ja imam josh jednog hdd-a, ispravan Connor je firma, od 512 mb ali Krz ga ne prepoznaje.

nikadvisekorg 06.11.2017 16:16

Jesi li razmišljao o ovoj varijanti kao što je pisao kolega @Alen P
ja da imam takvu spravu ciljao bi pre na to, nego na traženje praistorijskih scsi hdd-a.... koji samo što ne riknu a skupi su....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока


Trenutno vrijeme na Forumu 10:34

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org