YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Gitare (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Narodnjacki procesor (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=10645)

doktor87 27.08.2009 21:48

Narodnjacki procesor
 
Pozdrav svima! Imam sledeci problem : gitarista mi ima neki korg procesor, ne znam tacno model, ali uzasno lose zvuci pogotovo za narodnjake (sto i sviramo). Hoce da ga menja u skorije vreme pa dajte predloge. recimo, interesuje me kakav je RP90 ili RP 150 za te stvari...naravno uz tu kombinaciju bi kupio i Volume pedalu...

P.S. Interesuju me procesori nize cene ( RP150, RP 250...) a da mogu da odrade takve stvari ( u pitanju je klubska i splavarska muzika), jer mislim da od ovog Korga nema gore... Gitara na kojoj svira je Yamaha AES620, ako to nekom znaci...

Dare 82 28.08.2009 01:33

Da ne koristi korg pandoru px4 mozda?Ako je taj procesor to je mnogo dobra sprava samo on ne zna da je namesti.

aleksandar72 28.08.2009 02:31

Dobro sto si naveo koji model gitare koristi ;)
Neka promeni kao prvo gitaru :lol:
Bez zezanja, AES-620 je tipcno rokerska gitara sa magnetima relativno jakog outputa!HH kombinacija magneta nije uposte narodnjacka.
Neka priusti sebi SSS ili HSS kombinaciju,koja je daleko univerzalnija.Znaci ne vezujem se za brend i ostajem neutralan,vazna je kombinacija magneta.
Inace je AES-620 jako dobra gitara,u svoju klasu cak i odlicna ali nazalost sound koji je blizi rock muzici.

Efekat srednje klase koji dobro zvuci:
BOSS-GT3/6/8
Digitech RP-20/21
Korg PX4/5
Zoom G7

Pozz

P.S.neka nabavi sebi BOSS GT3, ja cu da mu poklonim gotove kombinacije,od "Silvane do Santane" :)

doktor87 28.08.2009 07:27

ok :) koje su cene tih spravica? on mi je rekao da bi kupio Ibanez, ali ne znam koji model specijalno za narodnjake...?

kreso 28.08.2009 10:24

Od jeftinijih i dobrih Ibaneza mu je dobra EX serija, a od boljih mu je za male novce odlična primjerice SGR-800.
Vidi, nisam gitarista, al navodim ti modele koje koristi moj gitarista, a sound mu se preko procesora Digitech VL-7 (mislim da sam dobro napiso, to je onaj metalik plavi procesor) fenomenalno čuje.
Btw, prije Digitecha je imo ZOOM 8080 i nevjerojatno kolko je taj procesor skup, a loše se čuje.
Inače, kolko vidim jako je popularan BOSS GT6

aleksandar72 28.08.2009 16:12

Mislim da se EX serija vise ne proizvodi,inace u sustini dobra low budget serija a ova SGR-800 mislim da je iz cuvene soundgear serije,koji su zaduzeni za bas gitare.Ako mora Ibanez,moja preporuka iz aktuelne produkcije,GSA60.
Strat style sa HSS konfiguracijom,solidna izrada,C shape palisander vrat,medium freets i maple body,idealna allround gitara za prifatljivu cenu.
Mogu da izdvojim jos sledece gitare iz srednje klase:
Fender Strat Highway,Deluxe ili Fat Strat,sve HSS kombinacija.

Kad bi ja licno birao:
Fender Classic Mex60 koji kosta ca.490EUR i na bridge poziciji ugradio bi Seymour Duncan SL59(humbucker/single format) za saturacije i fat sound....za nekih 570EUR imate savrsenu gitaru koja moze da zadovolji skoro svaki pravac muzike.

Pozz

P.S.bilo koji BOSS iz GT serije je odlican allround procesor.

wall 28.08.2009 16:53

Sto se tiče gitare godin (sa singl magnetima) su ti je zakon za takvu glazbu a za pedale slazem se s kolegama za digitech i boss gt seriju čak i boss me je bolji od korga pozd

svirko 28.08.2009 18:00

Iako nisam gitarista,svirao sam sa nekoliko kolega koji su koristili Boss GT6,i mogu samo reci da sprava daje fenomenalan zvuk,kako za soliranje narodnjaka,zabavnjaka,tako i za ritam.
A gitare su bile Gibson i Fender

wall 28.08.2009 23:14

Ja se slazem s tobom svirko da su gibson i fender (naročito) dobre gitare ali gitara koju sam ja naveo (Godin) staje im uz bok po kvaliteti nije razvikana a cijene im se kreću već od 400€ ( u istoj tvornici se rade i ovi koji koštaju 400€ i oni najskuplji modeli koji dođu 2000€) fendera nema za te novce , a o gibsonu da i ne pričamo . Sto se tiče ibaneza ima jako dobrih ali isto tako koštaju ako su proizvedeni u japanu ove kineske nebi baš preporučio. svirko prijatelju pozdrav (nisam rješio pitch ....budem)

aleksandar72 29.08.2009 00:03

Godin su jako dobre gitare, imao vec 3 modela u svoju "ergelu",jedna od sledecih investicija bice i Godin Glissentar ali....

Budimo fer i uporedjivajmo model sa modelom a ne brand sa brendom :-h
Godin,Ibanez,Fender,Gibson....kako i jos najmanje 30tak brandova su vrh gitarske industrije ali necemo nikako pomoci kolegi ako ga uputimo na brandove a odbijemo da prenesemo nase iskustvo sa pojedim modelima.
Singlecoin ne zvuci isto na ALDER BODYju i MAHAGONIju ,isto je velika razlika u tonu kad je vrat iz MAPLEa,sa ROSEWOODom,bez,bolt on brat,one piece,glued neck.......sve to utice na pravac mzike i stil sviranja.

Pozz

P.S.Godin LGX i Godin LG izgledaju na prvi pogled isto,ova prva je duplo skuplja.Zasto?


Trenutno vrijeme na Forumu 01:23

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org