YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Kutak za harmonikaše (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=30)
-   -   Cijena ove harmonike... (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=6866)

DjoleBn 27.11.2008 17:26

Cijena ove harmonike...
 
1 Privitaka
Interesuje me, kolege, sta vi mislite, koja je sada realna cijena ove harmonike...

jeftabgd 27.11.2008 17:50

Na osnovu slike ne moze mnogo toga da se kaze.Koje je godiste proizvodnje,u kakvom je stanju?Spolja izgleda ocuvano ali to ne mora nista da znaci ako je tonski losa,tj,nije glasna,prodorna.U svakom slucaju kolega Kiro,shtimerserviser je najmerodavniji da ti kaze neku rec vise o tome.

skoricnik 28.11.2008 12:02

Koliko se meni cini, ovo je rucni rad...Mada nisam se nesto puno sretao sa Presidentima...

rskoc 28.11.2008 12:15

Imao sam harmoniku u rukama koja je izvana sličila ovoj i bila je vrlo stara i tonski nenadhebiva, cijena prava sitnica 4200 EUR

Ahmoxl 28.11.2008 12:24

Tesko reci ovako po slici izgelda ocuvana mislim da je oko 20-17 godina stara! Pazi ako su mjehovi uredu to jeste srce harmonike i ako je instrumenat ocuvan onada mislim da za ovaku Guerrini moze se traziti i polovnu do 2000- 3000 eura.... pozzzzz svima kolegama

Gorance 28.11.2008 21:36

Kakvi mehovi to je nebitno(nov mex je 200e)Samo orginal italijanska harmonika sa orginal tonovima.Bitna je i mehanika,Zato majstor,pa ako je prava moze i dobro da kosta.Ako je sklapana,moze i onda biti dobra ali moze biti i krs.Ako je harmonika kvalitetna nije problem uloziti u servis.pozzzzzzzzz

Ahmoxl 28.11.2008 22:38

Eh Gorance te mjehove (Prave Amano Platte) iz Castelfijarda nece moci se kupiti za neki (200eura) od toga nema nista ........

Gorance 29.11.2008 00:57

Licno sam video na prezidentu starom 3 godine kakose meh raspada,neznam koliko drze kvalitet zadnje vreme, decko je iz Ljubljane i kupio je novu u Italiji.Ja sam na mojoj staroj harmonici radio meh kod mog majstora 2001.godine,i sad je ko nov.Inace mesecno imam od 10 do 20 svirki,i ne stedim bas harmoniku(znas i sam kakve su svadbe i pijanke).Ono sto se nemoze napraviti su tonovi,cak i mehanika,registri,sve to moze da se sredi ali kad su slabi tonovi tu pomoci nema.Kad su tonovi prvoklasni i kad harmonika dihtuje,sam sebi se divim sta izlazi iz nje(jasno,glasno,ostro kao iz mitrajleza).A kad je neki frankestajn sa krs tonovima onda gusi pisti,Guta tonove,sve to mutno i tiho.pozzzzzzz

MileGuerrini 30.11.2008 21:16

president
 
Citat:

Originalno postovano od DjoleBn (Post 60453)
Interesuje me, kolege, sta vi mislite, koja je sada realna cijena ove harmonike...

Ova harmonika mi izgleda ko original Guerrini Superior2 PRESIDENT iz nekih kasnih '80.-ih ili '90.-ih! (uostalom pise na markici ako je original koja je godina)
Ako je ispravna, glasna i tonski odlicna (jer takav bi president trebao biti)
moze kostati od 4-5 milja evra, ako ne i vise! ovisi kolko prodavac trazi naravno! (bar je takva cijena kod nas u HR)

Gorance 01.12.2008 22:44

Ako je dobra vredi toliko,sad dal se moze prodati za te pare neznam.Sad je slaba potraznja,pa sva ova situacija.Bez zurbe sa prodajom pa ce i naleteti neko,naravno ako je dobra i prava.Poz


Trenutno vrijeme na Forumu 18:16

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org