YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Os za Korga pa50 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=16539)

milan8707 16.12.2010 02:35

Os za Korga pa50
 
Pozzz kolege.Imam jedno pitanje u vezi operativnog sistema za pa50.Da li OS pa50 sd odgovara i na starijem tipu pa 50 ili nema nikakve razlike?Valjda sam se dobro izjasnio.Hvala u napred za odgovor?

GOKOARSOV33 16.12.2010 13:10

OS sa Pa50 mozes ubaciti u Pa50sd ali ti nece prepoznati sd carticu u sustini su ta dva operativna sistema isti ,Razlika je to sto kod sd o.s je ubacena adresna linija u sami program kako bi procesor prepoznao sd carticu a sta se tice Sounda i zvukova je sve isto.Nesto se slicno desava kad u PA80 ubacis operativni od Pa50 tad nestaju opcije menija za Hd i Flashi ne radi sempler t.e nemozes ga aktivirati .

bojanlook 16.12.2010 13:53

ovako druze ja imam pa 50 i ubacio sam O>S modifikovani od pa80 radi super..preporucujem ti to da odradis , imas sve opcije i nebrini...cak dobijas malo puniji ton.pozz

milan8707 16.12.2010 14:07

Hvala vam puno za pomoc,samo gde se moze skinuti taj modifikovani OS od pa80 za pa50?Pozzz

Sokannp 16.12.2010 14:11

Ovde u download sekciji

MikiB 16.12.2010 14:44

http://www.yu-midi.org/forum/downloa...do=file&id=476

GOKOARSOV33 16.12.2010 16:33

Lepo si to reko taj predlog oko Modifikuvani O.S za pa50 !! ton je skroz isti ja ne primecujem nikakve razlike ali se bojim da mu nece prepoznati sd kartu

bojanlook 16.12.2010 16:39

neznam mozda si u pravu, mozda nece mu prepoznati sd-karticu posto na korgu pa80 nema sd-kartica sami timni operativni sitem nema podrsku, polje je da skine one resurse od korg pa50 sd-karica..i ja mislim da je to.to

milan8707 17.12.2010 01:36

Ok,hvala vam svima na odgovorima,ali moram jos sacekati malo da bih mogao da skinem taj modifikovani,jer jos namam prava... :)

KORGX5D 20.12.2010 11:58

Lijepi pozdravi!

Koliko sam ja shvatio, covjek ima Korg Pa 50 (znaci stariji tip) i pita da li da stavi OS od Korg Pa50 SD:

"NI SLUCAJNO!"

Ako to uradis, sam bez strucne pomoci vise neces moci da vratis svoj originalni OS.

Ovo sa modifikovanim OS je ok i provjereno, to mozes da uradis na Korg Pa50, ali ni slucajno da ga stavis na Korg Pa50 SD.

Pozdrav!

Dell 20.12.2010 20:21

ne moze se ni ubaciti OS od pa 50sd u obicni pa 50 (floppy), ja pokusavao, nisam uspio, ne prepoznaje file kao OS, a taj modificirani od pa 80, jedino sto je drukcije je to kad ti se pali klavijatura pise KORG PA 80 i dobijes u mixeru kanal za stelovanje mikrofona, koji apsolutno nema nikakve funkcije, jer pa 50 na maticnoj nema cak ni opciju za dodatak za procesiranje inputa zvuka, a to oko sounda da je bolji samo cu rec nidje veze...

Damir_Coma 20.12.2010 20:37

Moram samo da se nadovezem na ovo sto je kolega @Dellboy rekao, znaci u pravu je da se ne dobije ama bas nista drugo osim sto ti pri paljenju pise PA80 umjesto PA50, ali cak ni to nije neki fazon zato sto prvo pise "loading korg pa50 files" ili nesto slicno. Eh sad ono sto sam ustvari htio da kazem tj da savjetujem je da se ne igrate s tim ubacivanjem necega sto ne pripada tu, i da je trebalo biti tu bilo bi fabricki ubaceno, pa50 je pa50 i sta god radili ne mozete od njega napraviti ni pa500 ni pa800 pa ni pa80, jer je razlika u hardweru a ne u softweru. Moze se desiti da blokira klavijatura, da se bas dobro zezne a to vam ne treba zbog tako male razlike. Nadam se da necete shvatiti ovo kao pametovanje ili nedaj Boze uvredu, ja samo govorim iz licnog iskustva. Pozz

Dejan 21.12.2010 16:12

Na Korgovom sajtu kad izbace OS uvijek pise da ne koristite za neku drugu klavijaturu nego strogo za tu klavijaturu za koju je i izbacen OS.To sto ubacujete na PA50 OS od PA80,to radite na svoju odgovornost...

asmir90 22.12.2010 23:51

kolega najbolje je da odes na korgovu stranicu na netu i imas OS za pa50 i ja sam ga tamo skidao a ne treba ti nikakva registracija niti bilo sta...pozz

eliteband 23.12.2010 18:44

Kolega ,, naj toplije ti savetujem da obacis klasican OS pa50 / ne ubacuj nista modifikovano ,imam par kolega koji imaju taj modifikovani OS pa80 i imaju problema sa klavijaturom kao sto su , blokiranje pitch band-a ,i jos mnogo takvih sitnica ,,,

oskar 24.12.2010 11:39

Ja sam probao modifikovani os od pa 80 i ne rade mi neke boje...tako da sam na moj pa50sd ucitao os od pa50 i sve je ok

sstipa 25.12.2010 22:38

Pozdrav svima
Samo da dodam i to da ako je u pitanju pa 50 SD onda mora biti OS bas verzija za SD a ne obicna !

Ace 26.12.2010 01:31

Nista vi kolega niste dodali. Sve je to vec napisano na skoro dve cele strane. Da ne duzimo pricu, zna se sta moze a sta ne .....

tajna92 18.03.2011 16:11

OS od PA80 u PA50 - "VAZNO"
 
Drage kolege,
mnogo sam postova procitao o navodnom "modifikovanom" OS od pa80, za pa50...

Evo ovako, licno sam ubacivao u pa50 OS od PA80 i PA50SD radi navodno boljeg citanja informacija sa USB emulatora...

Sve sto cete dobiti ovim potezom je sledece:

OS od PA50SD u PA50 mozete upisati i onda ce vam traziti SD Card, koji naravno nema jer verujem da je Korg samo iskoristio maticne ploce od stare generacije PA60 i tamo gde je trebao ici HD oni su ubacili SD citac... (nevazno ali eto...)
PA50SD OS vam nece prepoznati nista sto je prikljuceno na floppy konektor, jer to u njemu ne postoji, ali, kad ponovo vratite PA50 OS onda vam ostaje SD CARD opcija u klavijaturi, umesto FD opcije u PA50 i nemoguce ju je vratiti na ovaj nacin.

Instaliranjem OS od PA80 ne dobijate nista osim extra komandi iz PA80 koje vam u PA50 apsolutno nizazsta ne sluze, osim ako niste ugradjivali HD, ali, OS od PA80 upisuje i parametre za floppy drive koji, srecom, ostaju a opciju za SD CARD zamenjuje opcijom za HD, tako da mozete posle NA SVU SRECU ponovo vratiti originalni OS u vas PA50 i vise nikad ne cackati oko ovoga!!!

Modifikovani OS, koliko se ja razumem, uopste nije "modifikovan" vec je samo koriscena taktika copy-paste i rename, elem,
U bilo kom od ova tri OS imate tri fajla koja su skoro identicna ali za svaki instrument su oznaceni imenom tog instumenta, u pitanju su dva sistemska fajla za instrument i treci je OS.
"Modifikovani" OS se dobije tako sto npr, za PA50 sacuvate sistemske fajlove (dva mala fajla, zaboravio sam kako se zovu tacno) a OS fajl od PA80 preimenujete tako da ima identicno ime OS fajla od PA50 i njime zamenite originalni fajl, kopirate sva tri sada zajedno na disketu ili koji vec sistem koristite i eto vam OS od PA80 u PA50...

Jos jednom, ovim procesom ne dobijate apsolutno nista osim moguce glavobolje i eventualnog ostecenja podataka na instrumentu

Pozdrav!!!!

Ace 18.03.2011 23:14

@tajna92
Lepo od vama sto ste podelili svoje iskustvo i eksperimente al sledeci put pisite po mogucnost u staru temu umesto otvarati novu!
Hvala.

asmir90 13.08.2011 23:06

imam prijatelja kojeg nesto zeza korg pa50 sd...pa hoce da uradi sistem.ja sam mu mislio pomoc ali nisam uspio ja sam imao pa50 sa floppy i bilo je jednostavno,a kako sad ide sa karticom jel se snime ona tri fajla na karticu i upalimo klavijaturu ili nekako drugacije ?? pozz

sstipa 19.08.2011 16:48

Ako si vec resetovao klavijaturu onda je prvo ugasi , snimi OS na karticu ali vodi racuna da nebude zipovan pa ubaci karticu i upali klavijaturu - ona ce ga sama naci i ti samo pritisni enter da ga ucita - posle ucitavanja izvadi karticu ugasi pa upali klavijaturu !
Onda snimi na karticu backup i ucitaj ga pa zatim zeljeni set
Karticu ubacuj posle paljenja klavijature da ti ponovo nekrene instalacija za OS ili ga izbrisi sa kartice!!!

Javi sta si napravio !!!

pozdrav

sstefann 06.09.2011 21:56

Nece operativni sistem na Pa 50
 
Pozdrav ljudi, imam jedan problem. Hocu da instaliram OS na pa 50 i u uputstvu pise da se iskljuci klavijatura da se ubaci flopy sa OS-om, da se ukljuci i klavijatura i onda ce ona da pita "da li zelite da instalirate novi OS?" a meni se samo pokrene sistem i nece nista da pita. Sta da radim? Kako da instaliram?

sstipa 07.09.2011 11:08

Prvo prover na disketi dali su mozda fajlovi zipovani ili.... ako jesu raspakuj ih pa onda ponovi proces...ucitavanja !

edinzulic 22.11.2011 22:07

stefann Kad palis klavijaturu moras pritisnuti odma znaci prije nego sto krene ucitavati tvoj vec postojeci os "Fade in/out" to ti je tipka na kraju lijevo i tek onda ce te pitati da li zelis da snimis novi O.S. i prihvatis i nastavis korake. Ako gdje zapne javi :)


Trenutno vrijeme na Forumu 23:09

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org