YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Svaštara (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   AUTOMOBIL (problemi i saveti) (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=14326)

Simke 23.06.2010 13:42

AUTOMOBIL (problemi i saveti)
 
Evo posto niko nije postavio slicnu temu(a ako jeste,izvinjavam se adminima),kao iz naslova ako neko ima neki problem sa autom,neka ovde napise i iznese problematiku.

Ja trenutno muku mucim jer mi magle stakla,probao sam toplo i hladno izduvavanje na stakla,otvaranje prozora(delimicno pomaze,ali nije resenje)znaci nista ne pomaze.To se desava najvise kad je velika vlaznost vazduha napolje,kad pada kisa itd.
Kako da resim taj problem?!:(Jel ima neka tecnost da se kupi i kako se zove.Ako neko ima neki trik u vezi toga...svaki savet je dobrodosao!!:)

armin 23.06.2010 13:45

Isti problem sam imao.... zamjeni zracni filter ili ako imas klimu klima filter i nema maglenja vise....

Milan$ 23.06.2010 14:04

Imam ja problem...treba da se nabavi neki auto uskoro to 4000,4500 hiljade,a nikako da odlucim koji..pa ajd preporucite nesto..pozz

milanceshow 23.06.2010 14:12

Kao sto su vec rekli.....promeni filtere za vazduh.

Sale-roland 23.06.2010 14:16

@Simkers...ne mora da bude da je od klime,moze da bude guma koja zaptiva,sa strane na vratima,e sada ja se ne secam kako se tacno zove,ali postoji sprej koji poprskas,znaci na onoj gumi gore i dole po "kederima"...ako ti to ne resi problem onda je verovatno kao sto kolega kaze od klime(ako je imas),a pogledaj i otvore za dovod vazduha napred,jel se oni vremenom zapuse!
Dodato:
@ Milan
za te pare ja bi punto 1.2 ali pogledaj da nadjes sa 16v motorom,oni su neunistivi,keva je imala presao je 180 000,bez problema,a i extra vuce 86 konja je motor u njemu! 8v verzija jeste da manje trosi ali ne traju puno.E sada imas i svabe,ali za taj novac :confused: samo nesto starije,pa bi opet morao da ulazes u njega.Ili da ti neko proda neki noviji auto po manjoj ceni a unutra je ustvari "raspad" ...obvezeno pogledaj i Japance,ali samo tojotu,hondu&mazdu
to je moje misljenje,pozz ;)

Vule 23.06.2010 14:42

@ Simkeres

nema tu Brate spasa osim ventiliranje svežim vazduhom...znači podesiš neku temperaturu (da ti baš ne greje leti ili hladi zimi)i rokneš duvanje...druga bitna stvar je da podesiš protok vazduha da ulazi spoljni a ne da stoji ono da vrti unutrašnji,ako znaš na šta mislim,to imaju svi automobili sa klimom i nema treće...znači kad hladiš klimom auto ok je da ti vrti unutrašnji vazduh,naravno opet kad ne pada kiša,ali tad nećeš ni hladiti :lol: ali kad greje,magliće uvek,bila kiša ili ne,to je to...filter za klimu nema veze s tim

Beše neka tečnost kojom se briše unutrašnje staklo kao da ne magli ali to mi je sve neprovereno

Sale-roland 23.06.2010 14:47

re
 
Naravno i ovo sto ti je Vule rekao,ali sam predpostavio da si to vec proverio!

aZZo 23.06.2010 14:50

Proveri klapnu za ulaz svezeg vazduha. Zna da ode onaj motoric sto je otvara. Ako ti je klapna zatvorena, nema ulaza svezeg vazduha i stakla se magle zbog velike vlaznosti u automobilu. Jos ako je climatronic onda je to 100%. Znam jer je i tako kod mene. A za tecnosti, sve je to slabo. Uzmi limun, preseci na pola i premazi stakla. Ja sam koristio sprej ali nista ne pomaze.

Moje pitanje, Da li je neko od vas blokirao EGR ventil?

Sale-roland 23.06.2010 14:54

re
 
Ja i to na audiju A8 :D ...oko 1200e je bila steta,jel nije uopste usisavao vazduh pa je polomio sedmi cilindar,ventile,hidropodizace...covek u servisu kaze da je za 15 god. rada samo jednom video to!Ali desava se...to hoce od loseg goriva!

Sejox 23.06.2010 15:13

Ova tema bi bila izuzetno atraktivna,da smo recimo u 80-tim godinama
proslog vijeka,kada je veliki broj vozaca bio "sam svoj majstor".
Naravno oni koje je to zanimalo....

Tada su se uglavnom vozili Stojadini,Skode,Lade,stari Renault-i,Ford-ovi,Opel-i....itd.
E onda bi smo se raspisali o popravkama odredjenih kvarova,i te kako.;)

U to vrijeme se dosta stvari za koje se danas mora ici majstorima ili u servise,moglo popraviti samostalno.
To sam radio sa uzivanjem,amaterski.

Danas kod novih vozila dignes haubu,i sto prije je zatvoris,jer kad pogledas
u motor nista ti nije jasno,i ne smijes nista da dirnes.
Sve je elektronika i sistem "uradi sam" pada u vodu.

Sad je cini mi se doslo vrijeme,da covjek sam na automobilu,moze zamijeniti
gumu,filtere i metlice brisaca.;)
Govorim o prosjecnom vozacu-majstoru.....


Trenutno vrijeme na Forumu 13:09

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org