YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Produkcija i postprodukcija (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=72)
-   -   kako snimate svirke?? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=11557)

dejanmaksic 28.10.2009 10:41

kako snimate svirke??
 
zdravo svima,zanima me kako snimate svirke uzivo???hvala unapred.

Marco7 28.10.2009 10:47

Iz miksete rec out ili eq out ili stereo out u kompjuter-Line in i neki od masu programa koji mogu da snimaju,imas cak i u operativnom sistemu njemu njegov snimac!Ili iz mikste i mini disc,ili deck ili neki digitalni snimac ;) Pogledaj malo forum i nacices dosta tema o tome!

BoleroBend 28.10.2009 12:52

konkretno ja sam sinoc snimio celu..uvek sam snimao po 10ak min. sad 4h :)
koristio sam iz mixera out u laptop u mic program auda city i morao sam da skinem lame 3. nesto, da bi radio..ali to sve ide u paketu, vrlo je prosto..
e sad mi je najveca muka kako da prebacim iz laptopa iz lokala na CD celu svirku :confused:

Marco7 28.10.2009 14:31

Bolero uzmes lepo i prebacis snimak u mp3 ali neki jaci format,minimalno 192kb/s i prebacis ga iz kompa na flesku i posle kod tebe u racunar i uzmes posle lepo malo pojacas ili smanjis,jednostavno ga sredis malo u Cubase-u,Nuendo ili Sound forge iseckas pesme i to je to ;)

b.o.Y.c.h. ČK 28.10.2009 14:37

Preko mixete u laptop, preko cool edit PRO...;)
Sve što se tiće sređivanja, rezuckanja, konvertiranja, obavlja se u Cool edit PRO, isto tako, ovo je moja preporuka..

Marco7 28.10.2009 14:39

To je stvar navike ali mislim da se ne moze uporediti profesinalni softver poput Cubase,Nuendo,Wave lab,Sound forge sa Cool edit por ;) Ipak su ovo visoko profesionalni softveri ;)

b.o.Y.c.h. ČK 28.10.2009 14:45

Stvar navike, da.
Po rangu profesionalnosti, da.
Po baratanju po programu mislim da je za nas nisko-profesionalne dobar Cool edit pro :)
NIsam baš tehnički potkovan ovim stvarčicama, pa zato dajem savjet za one koji se teško snalaze u ovim Profi programima, dakle Kul edit ;)

Simke 28.10.2009 14:46

Mozes u lap-top,mada zna da bude malo zdepasto,pogotovo ako nema bas mnogo mesta na bini.Ja konkretno koristim mp3 player koji ima u sebi i"line in"i direktno ga snima iz mixete na 44khz-160kbps,a to je sasvim ok i korektan snimak.konkretno koristim "creative zen"nano plus 512mb.Mogu da natrpam oko 6 i po sati sviranja(skoro cela gradska tezga).:D

Marco7 28.10.2009 14:57

Ja dosta cesto snimam svirke naravno gde mi to prostor na bini dozvoljava da imam mesta da postavim lepo lap top i da gledam celo vreme sta se desava i procedura ide ovako!99% snimam u nuendu ali nekada snimam i Sound Forge-u,kako mi dodje!Uvek prvo pre svirke isprobam kako funcionise i to na ovaj nacin,kad sve povezem lepo pustim ritam koji mi je onako najjaci sa bassom i bass pedalom,najenergicniji i onda gledam da ga dovedem do neke granice da ne ide u peak i to na ovaj nacin,smanjujem line in do to granice peak-a i plus posle na toj stereo traci dam limiter da mi lepo limitira sve moguce peak-ove ali on moze da odradi to u nekim normalnim granicama da se ne poznaje,kad se pretera sa volumenom onda ton distorzira i to nije to!Posle svirke kad stignem kuci uzmem lepo mastering kompresor pojacam snimak da bi imao dobar volumen,lepo isekam pesme i to je to ;)

alfaholic 18.10.2010 12:31

Ako zelis dobro snimljenu svirku, sa mogucnostima pristojne korekcije i manipulacije kasnije, ponesi neku karticu sa 8 ulaza, ne moraju da budu sa preampima, ukljuci na svaki ulaz po kabl, a drugi kraj svakog kabla u INSERT na mixeru, ali samo do pola (osim ako nemas vec sredjene INSERT kablove).
Nakon toga samo podesiti ISPRAVNO ulaze u mixer (vecina muzicara ne gleda, pa im clip-ije sve redom) i kad svirka pocne ukljuciti snimanje.

Naravno u softveru gde se snima otvoriti 8 mono kanala i sve snimiti odvojeno, a kasnije dodavati sta je volja, efekte veceg kvaliteta i tako redom, jer se ovako snima suv signal iz svakog preampa, najzdravije moguce i najbolje za kasnije korekcije i mixanje.

Pozdrav...


Trenutno vrijeme na Forumu 16:27

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org