YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Sistemi (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=68)
-   -   Ozvucenje za bend (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30195)

MilosJanic 06.06.2017 22:51

Ozvucenje za bend
 
Pozdrav.
Kupujem ozvucenje za bend, uglavnom radimo veselja.
Svirali smo do sada uglavnom na forumline i variline sistemima kao i dlite.
Trazimo neku aktivnu varijantu.
Gledam RCF 8003 binove
i RCF 4PRO 3031 ili RCF Art 735-A
Je l' ima neko iskustva? I da li ima nesto bolje u slicnom cenovnom rangu.
Hvala unapred

rolandx 07.06.2017 15:45

Neko mi je nekada rekao da RCF aktivni nemaju posebno pregrađenu komoru za elektroniku u njemu i da često strada upravo zbog toga. Sam zvuk RCF-a mi je previše piskav za moj ukus na nekih 70% snage. To je moje lično mišljenje, a ukusi su različiti... Za gore navedenu manu proveri sa nekim. Aktivni sistem Dynacord je za mene idealan... koliko para toliko i snage što se dynacorda tiče. Ti najbolje znaš svoje mogućnosti...

ffb 07.06.2017 15:54

Netko je i na bukvi napisao....😂

MilosJanic 07.06.2017 18:23

Nisam probao aktivni dynacord, jel to Dynacord A 115A?

Alen P 07.06.2017 19:47

Ako je, bjezi od toga.

rolandx 07.06.2017 19:55

Ne znam koji je model bio na kom sam svirao pre 5 - 6 godina... Spolja su nalik na D-Lite ali bili su aktivni...Imao sam čak i sliku na profilu sa tim zvučnicima u pozadini... Par puta iznajmljivao dynacord activ, ali nisam zagledao koji je model... 450w na 8 ohms su bili ... dva kom... bez binova...

@ffb - Nemoj te komentare... obrazloži ako se sa nečim ne slažeš nemoj da spamuješ i vređaš ! Serviser ( renomirani ) koji se bavi popravkom muzičke opreme, rekao mi je da RCF aktivne u jeftinijoj varijanti 450w na 8 ohms, izbegavam jer su izuzetno kvarljivi upravo zbog toga. Ponoviću da je gore navedeno moje mišljenje samo moj stav prema nečemu. Još jednom ne izazivaj neumesnim komentarima, bez obzira na smajli ili bilo šta drugo.

ffb 07.06.2017 20:15

@rolandx nemam apsolutno namjeru ni zelju da diskutiram i pametujem pogotovo ne sa tobom.Pocinjes post " netko mi je pricao"... , druga stvar aktivni sistemi nemaju veze sa ohmina.Svatko od nas ima svoj ukus i zna sto mu treba.Nema potrebe ni svrhe neki sistem podcjenjivati.
Opusti se i uzivaj👍

rolandx 07.06.2017 20:28

2 Privitaka
Jesam počeo post upravo tako i to je sasvim nebitno jer sam se u nastavku posta ogradio da je to moje mišljenje, a priču sam naveo da proveri, jer nisam video svojim očima. Podatak je verovatno tačan. Jačina zvuka kod aktivnih kutija se ne meri Amperima već isto u vatima ( snaga ) spram otpora...

Alto Profesional

Ako se jačina aktivnih zvučnika ne meri kao što kažeš u vatima ( watt - jedinica snage ) Ne vidim zašto proizvođači snagu deklarišu na zvučnicima. Voleo bih da mi neko objasni koje je merilo snage zvučnika kod aktivnih zvučnika ali jednostavnije jer sam laik u tome... Hvala

ffb 07.06.2017 20:39

Watte nisam spominjao samo ohme😜

Alen P 07.06.2017 20:42

S ohmima se slazem s fbb, oni nemaju smisla u aktivnom sistemu.
A wati napisani iznad ac prikljucka su wati potrosnje uredjaja, kao npr. usisivac koji trosi 1000w. A nema ugradjen zvucnik.😃


Trenutno vrijeme na Forumu 10:43

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org