YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Servis klavijatura - uradi sam (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=46)
-   -   Roland E96 - problem (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=31660)

vladica1975 05.01.2020 14:30

Roland E96 - problem
 
Pozdrav drustvo


Imam klavijaturu Roland e96 koju planiram da prodam i zamenim za neki Korg aranzer. U principu sviram harmoniku a klavijatura je hobi.


Roland ima problem sa tockom kojim se ubrzava i usporava ritam, kada ga okrecem i ubrzavam ritam sa recimo 90 na 120, moram da ga okrecem mnogo puta, kao da preskace.... klavijatura pokazuje 90-100-110-100-105-10-120-110 i tako dalje i tako dalje. u principu moze da se promeni tempo, ali je dosta mucno.


Isti problem imam i sa potenciometrima ispod ekrana, sa kojim se pojacava i utisava pratnja


Da li neko zna sta moze biti problem? Koliko vredi sada ova klavijatura, ako uspem da popravim?


Pozdrav
Vladimir

Bokic 05.01.2020 15:00

Verovatno je vreme za promenu potenciometra.
Za cenu sada nemam predstavu, ja sam je imao pre više od 20 god.

Pozdrav.

cleaner 05.01.2020 15:51

Probaj da kanes par kapi cistog alkohola na ivice potenciometra [ni slucajno wd40 ilii kontakt sprej] i onda ga vrti dok ne proradi i ako proradi.
Ako ni tada nece onda zamena potenciometra

nikadvisekorg 05.01.2020 16:13

Sve sto je preko 100 evra je puna kapa za taj leš.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока

zagorec 06.01.2020 11:56

Roland E96
 
Imao sam ju prije 8 godina.Otisao mi je klizni potenciometar pa mi se ga nije isplatilo popravljati jer je cijela klavijatura oko150 eura.Imam dosta ritmova za njega .

grico 06.01.2020 19:50

Imao sam davno navadeni Roland i identično se i desilo i meni s onim kotačićem s kojim minjaš brzinu i to u srid svirke...sva srića pa sam imao usere..


otvori klavijaturu..imaš dobrih 20 30 malih vida..budi srpljiv i sve ih odvidaj i skini...prilikom odtvaranja kad skineš te sve vide..imaš dva kabela koji su vezani za zvučnike...kad njih odspojiš onda tek možeš odvojit jedan dio od drugog....
e sad...tamo di je taj kotačić za tempo..on je malo čudno riješen..mehanički...kotačić je vezan s pločom priko malo dužeg vijka i matice...dovoljna su ti samo ona jedna špicasta kliješta da malo bolje pritegneš kotačić....
sad kad si sve otvorio..vidit ćeš i potenciometre od ekrana...dobro to sipuši pritegni..možeš malo pošprcat kontakt sprejom...virujem da ćeš tako riješit kvar

vladica1975 07.01.2020 21:11

Hvala na pomoci. Skinuo sam plocu, kao sto je savetovao grico, ocistio potenciometar alkoholom i dobro pritegao sraf i sada lepo radi taj veliki tocak.


Potenciometrima ispod ekrana nisam mogao da pridjem jer treba skinuti ekran i odletovati zice od zvucnika a malo me mrzelo to da radim, pa sam skinuo plasticne tockice, izduvao prostor sa kompresovanim vazduhom u spreju, ocistio alkoholom sa stapicima za ciscenje usiju, i sada rade mnogo bolje, ali ipak nije bas savrseno.


I najbolje od svega, upravo je prodat, cak sta vise dva Arapina su se nadmetala ko ce da ponudi vise tako da je konacna cena bila 240 EUR :lol:


Vec sam narucio Korg PA700 pa se selim u taj forum za koji dan cim stigne.


Jos jednom hvala na pomoci!


Trenutno vrijeme na Forumu 15:35

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org